Προς το περιεχόμενο

Εφε πεταλιερα (τι αλλο?)


emeraldos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το fuzz factory μου αρεσε πολυ, αυτον τον ηχο ειχα στο μυαλο μου πανω-κατω.. Αλλα για δωστε καμια ιδεα για κλωνο..

Το big muff επισης ειχε ενδιαφερον ηχο αλλα οχι ιδαιτερα μεγαλη ποικιλια καιδεν ειχε και αρκετη ''βραχναδα''.. Βεβαια θα μου πειτε κι ο,τι πληρωνεις παιρνεις  :P ..

Το πολυεφφε σαν ιδεα δεν με τρελαινει αυτην τη στιγμη γτ ειναι αρκετα ακριβα συνηθως + ψαχνω κτ αρκετα συγκεκριμενο (εξαιρειτε το υ.γ.)

 

Σχετικα με τους ενισχυτες, πιστευετε οτι δεν αξιζει να παρω δηλαδη καποιο εφφε, οσο εχω αυτον? Και τι ενισχυτη  θα προτεινατε (αν και δεν εχω σκοπο αμεσα να παρω) ? Προς το παρον ειμαι γ λυκειου, οταν τελειωσω εχω σκοπο να παρω και κιθαρα κι ενισχυτυ αλλα ενα εφφε δεν θα ηταν σημαντικη προσθηκη αητν τη σιγμη για τον ηχο που θελω?

 

Υ.γ.: Μιας και ειμαι πολυ αποφασιστικο ατομο, εχω αρχισει και σκεφτομαι κι ενα whah, που ετσι κι αλλιως παντα χρησιμο ειναι και καποτε θα παρω. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το big muff επισης ειχε ενδιαφερον ηχο αλλα οχι ιδαιτερα μεγαλη ποικιλια καιδεν ειχε και αρκετη ''βραχναδα''.. Βεβαια θα μου πειτε κι ο,τι πληρωνεις παιρνεις  :P ..

 

Απλά για να υπερασπιστώ το big muff μιάς και είναι το αγαπημένο μου πετάλι :P ,

δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς με τον όρο "βραχνάδα" αλλά το muff είναι απο τα πιο ισοπεδωτικά πετάλια, ίσα ίσα το "μειονέκτημά" του είναι ότι δεν μαλακώνει καθόλου... πάει απο οδοστρωτήρας σε ultra-mega-wow-οδοστρωτήρα.

 

Η έλλειψη ποικιλίας ισχύει όμως.

 

Δεν ισχύει η έλλειψη ποιότητας. Είναι απο το πιο πολυχρησιμοποιημένα πετάλια στην ιστορία της rock. ;)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Big_Muff

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου