Προς το περιεχόμενο

Ναρκωτικά και Rock n roll


Love_Peace

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια φορα φευγω απο αυτο το φορουμ και δεν ξαναγυριζω.

 

Μην αφήσεις την πόρτα να σε χτυπήσεις καθώς βγαίνεις.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

άλλο να πρέπει να πιεις για να μπορέσεις να πιάσεις το όργανο στα χέρια,η να δέσεις τα κορδόνια απο τα παπούτσια σου.Είναι μεγάλη διαφορά.

 

Εγώ με το Μαραθώνα, αν δε πίναμε το Βόσπορο που λέει και το τραγούδι, δεν πιάναμε όργανο στα χέρια μα, πόσο μάλλον το δικό μας για να ουρίσουμε  ;D ;D ;D

Είμεθα αλήται ναρκομανείς, RnR κι έτσι , μαλλί,  γυαλί και παντελόνι Lee  8) και πωπό φινιστρίνι

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ με το Μαραθώνα, αν δε πίναμε το Βόσπορο...

 

Τι, το έριξες και εσύ στο τίλιο και το φασκόμηλο;

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι, το έριξες και εσύ στο τίλιο και το φασκόμηλο;

 

Φίλως έχω μείνει στεγνός, δώκε κανά κιλό να πιούμε γιατί δεν θα κάνεις καριέρα στη ρουόκ  8)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χειμωνιασε παλι και απ οτι βλεπω φετος θα το ριξουμε στις μεσκαλινες και τις καναβινολες.

Βοηθεια μας... 8)

 

Να βαλω και ενα τραγουδακι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τιτλος του thread ειναι  Ναρκωτικά και Rock n roll,οχι ναρκωτικα και μουσικη.

 

Προσωπικα πιστευω οτι το 90% του rock n'roll ειναι αποτελεσμα των ναρκωτικων μια και αυτα "οδηγουσαν" τους εκαστοτε pioneers στον "νεο" μουσικο δρομο,φυσικα αυτο δεν σημαινει οτι μπορει ο καθε αταλαντος να μαστουριασει και να κανει θεσπεσιο rock n'roll.... ;)

 

 

Ναι αλλα αν δεν προσδιορισεις το ειναι αποτελεσμα δε μπορουμε να ξερουμε τι εννοεις.

Αμα καποιος εχει αυτο που λεμε καλλιτεχνικη φλεβα, νομιζω οτι και να τυχει να κανει στη ζωη του θα τον σπρωξει σε μια κατευθυνση, ομως το σημαντικο ειναι οτι εκεινος ειχε τη φλεβα οχι το τι ετυχε και τον εσπρωξε.

 

Πχ μπορει εγω να χω τη φλεβα, και να τυχει σε μια φαση της ζωης μου να παιρνω κοκα και να γραφω τραγουδια με εντονους ρυθμους κτλ κτλ και μπορει σε μια αλλη φαση να εχω παει να μεινω σε ενα βουνο για καιρο και να γραψω πιο ηρεμη μουσικη κτλ

 

Ε δε σημαινει οτι η φυση ευθυνεται για το αποτελεσμα. Η φυση επηρεαζει το αποτελεσμα ναι. Αλλα οχι οτι εχει αμεση επιδραση.

 

Μπορει παλι να με εχει χωρισει η γκομενα και να γραψω κατι γι αυτο. Με επηρεασε, ομως αν εγω δεν ειχα τη φλεβα, δεν ειχα δλδ το κατι διαφορετικο απο τους αλλους νθρωπους δε θα εγραφα το τραγουδι. το πολυ πολυ θα επινα 3 ουισκια  :P

 

Με λιγα λογια καποιος που ειναι ανησυχο πνευμα θα δημιουργησει πραγματα στη ζωη του οπως και να χει, με ντραγκς η χωρις. Τωρα το τι θα επηρεασει στο στυλ της μουσικης μου ειναι αλλο θεμα.

 

Το οτι οι περισσοτεροι καλλιτεχνες καναν ναρκωτικα ειναι σημαντικο γεγονος και δειχνει πολλα πραγματα ισχυει. Αλλα για αλλους λογους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα αν δεν προσδιορισεις το ειναι αποτελεσμα δε μπορουμε να ξερουμε τι εννοεις.

 

 

απο το προηγουμενο Thead.. ;D

 

δεν λεω αυτο,λεω απλα οτι το...κινημα καθε μουσικης ξεκινα παντα απο το....κινημα των ναρκωτικων (δηλ.οτι τα ναρκωτικα που ειναι στη μοδα...φερνουν και την αντιστοιχη μουσικη)

 

διαβασε το βιβλιο ειναι πολυ ενδιαφερον και τα εξηγει μια χαρα τα πραγματα

 

(π.χ.εξηγει πως γεννηθηκε το ΜΠΛΟΥΖ οταν οι...αφενταδες των νεγρων τους εκοψαν την κοκαϊνη που τους εδιναν για να δουλευουν χωρις να ...τρωνε,μεχρι τοτενες χορευανε και τραγουδαγανε τα....γρηγορα αφρικανικα της πατριδας τους,και αυτοι το γυρισαν στη...μαστουρα του χορτου και...κουλαρε και η μουσικη τους.....οπως αλλωστε κουλαρε και η σκα και εγινε...ρεγγε με το που επεσαν οι πρωτοι μπαφοι στην Τζαμαϊκα... )  

 

το rockabily ας πουμε ηταν απόρροια της εισαγωγης στην αγορα των ναρκωτικων του SPEED που εκανε τους ροκαμπιλαδες που το επαιρναν με τις χουφτες να ειναι...πυραυλοι και να παιζουν ...γρηγορα... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κι αυτό δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει, γιατί speed έπαιρνε κι ο Lemmy...μάλλον άλλης προέλευσης...

 

καλα εκανες και το διορθωσες εβγαζε ματι...

 

εμ,φαντασου τον Lemmy να ΜΗΝ επαιρνε speed ,τιποτα blues θα επαιζε στα 35 bpm... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου