Προς το περιεχόμενο

Ναρκωτικά και Rock n roll


Love_Peace

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Δε νομίζω ότι πάνε μαζί απαραιτήτως!

 

Αλλά αν κάποιος φίλος μου έκανε χρήση θα προσπαθούσα να βοηθήσω να ξεκόψει, αλλά απ'τη στιγμή που η ανάγκη του για χρήση θα τον έκανε προβληματικό για την κοινωνία (και για εμένα) θα είχα πρόβλημα. Το ίδιο με το ποτό και το σεξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά νομίζω αν παίρνεις ναρκωτικά γενικά κάνεις καλύτερη μουσική!

 

Δεν είναι τυχαίο που όλοι οι μεγάλοι rock συνθέτες/μουσικοί του κόσμου είναι μαστούρια του κερατα(!). ή ήταν σε κάποια φάση τελος πάντων

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάνε παρέα ?

 

μισείτε τους μουσικούς/μουσικόφιλους φίλους σας επειδή κάνουν χρήση ουσιών?

 

?

 

Τους φίλους μας δεν τους μισούμε, διότι αν τους μισούσαμε δεν θα ήταν φίλοι μας.

Όμως προσωπικά απεχθάνομαι «λιωμένες» καταστάσεις γύρω μου- και δη όταν παίζουμε μουσική.

 

Άμα ο άλλος είναι στο high του και παίζει στο... παραδίπλα μαγαζί, άσε να λείπει το βύσσινο- ασχέτως φιλίας.  ;)    

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά νομίζω αν παίρνεις ναρκωτικά γενικά κάνεις καλύτερη μουσική!

Μιλας εκ πειρας ή το φανταζεσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά νομίζω αν παίρνεις ναρκωτικά γενικά κάνεις καλύτερη μουσική!

Δεν είναι τυχαίο που όλοι οι μεγάλοι rock συνθέτες/μουσικοί του κόσμου είναι μαστούρια του κερατα(!). ή ήταν σε κάποια φάση τελος πάντων

Οχι δεν ειναι τυχαιο. Ειναι απλα μυθος. Απο τους πλεον κλασσικους και ηλιθιους μυθους.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι πάνε μαζί απαραιτήτως!

 

Αλλά αν κάποιος φίλος μου έκανε χρήση θα προσπαθούσα να βοηθήσω να ξεκόψει, αλλά απ'τη στιγμή που η ανάγκη του για χρήση θα τον έκανε προβληματικό για την κοινωνία (και για εμένα) θα είχα πρόβλημα. Το ίδιο με το ποτό και το σεξ.

+1

 

Ναι αλλά νομίζω αν παίρνεις ναρκωτικά γενικά κάνεις καλύτερη μουσική!

 

Δεν είναι τυχαίο που όλοι οι μεγάλοι rock συνθέτες/μουσικοί του κόσμου είναι μαστούρια του κερατα(!). ή ήταν σε κάποια φάση τελος πάντων

Θεωρώ ότι λάθος νομίζεις.

Και τους μεγάλους rock συνθέτες/μουσικούς έτσι τους έκαναν να νομίζουν αυτοί που τους έβαλαν σε αυτή την κόλαση για να τους παίρνουν τα λεφτά και να τους χειρίζονται ευκολότερα.

 

Μην έχεις τέτοιες αυταπάτες. Αν έχεις το ταλέντο να γράφεις μουσική, θα τη γράψεις χωρίς ναρκωτικά. Αν δεν έχεις ταλέντο, τα ναρκωτικά δε θα βοηθήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Οχι δεν ειναι τυχαιο. Ειναι απλα μυθος. Απο τους πλεον κλασσικους και ηλιθιους μυθους.

 

Μα τι λες τώρα... Είναι γνωστό τοις πάσι ότι ο... Μπαχ τις καλύτερες φούγκες του, τις έγραψε «κόκκαλο»  ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου