Προς το περιεχόμενο

"Bad Liquer & Headaches"την γνώμη σας για το τραγούδι


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν αυτό είναι ένα παλιό σαν ιδέα τραγούδι ,δεκαετίας το οποίο το προόριζα για μια πιο Tom waits προσέγγιση(πίανα και τέτοια)αλλά μου'ρθε ξαφνικά η ιδέα αυτης της ενορχήστωσης.Στην τελική μορφή της ενορχήστρωσης έβαλε και αρκετά το χεράκι του ένα άλλο μέλος του Νοιζ και ντραμερ ο Harris,αυτος πρότυνε να μπει το σόλο της κιθάρας στο τέλος αντί στη μέση καθως και  να παίξω και φυσαρμόνικα που το'κανα.Τον ευχαριστώ.Περιμένουμε την γνώμη σας και την κριτική σας που κάθε φορά βοηθάει πολύ.

 

https://app.box.com/s/abhygsjxudy8yc1uu866

 

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγούδι μου άρεσε πολύ. Περισσότερο Springsteen παρά Waits μου θύμισε but that's just me που λένε.

Η φωνή θέλει δουλειά αλλά ό,τι κι αν κάνεις πρόσεξε να μην είναι σε βάρος αυτής της αμεσότητας που βγάζουν όλα τα τραγούδια σου.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγούδι μου άρεσε πολύ. Περισσότερο Springsteen παρά Waits μου θύμισε but that's just me που λένε.

Η φωνή θέλει δουλειά αλλά ό,τι κι αν κάνεις πρόσεξε να μην είναι σε βάρος αυτής της αμεσότητας που βγάζουν όλα τα τραγούδια σου.

 

Ευχαριστώ atreu, σίγουρα το τραγούδι παιγμένο έτσι δεν θυμίζει Waits,απλά όταν το΄χα γράψει εκεί ήθελα να το πάω στις μπαλάντες του,τώρα είχα τους velvet underground στο μυάλο αλλά μάλον ούτε έκει το πήγα,ήθελα ένα επαναλαμβανόμενο γκουβ(like samy paraga did in his song)και "καψαλισμένο"παίξιμο στις κιθάρες

Οσο αναφορά τη φωνή ξέρω ότι θέλω δουλειά μιας και δεν δουλέυω καθόλου την φωνή μου ,απλά τα λέω μόνο όταν είναι να τα πώ που δεν είναι και το καλύτερο.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το alter ego του Tom Petty ;D ;D ;D. Αυτό δεν είναι χεράκι που έβαλε ο Harris αλλά χερούκλα ;D. Πολύ πιό "περιποιημένο" από τα προηγούμενά σου. Τα σόλο κιθάρας και από τα πιό παλιά σου, μου θυμίζουν πολύ Neil Young style, τυχαίο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το alter ego του Tom Petty ;D ;D ;D. Αυτό δεν είναι χεράκι που έβαλε ο Harris αλλά χερούκλα ;D. Πολύ πιό "περιποιημένο" από τα προηγούμενά σου. Τα σόλο κιθάρας και από τα πιό παλιά σου, μου θυμίζουν πολύ Neil Young style, τυχαίο?

Kαθόλου τυχαίο,είμαι κιθαρίστας που πάντα μου άρεσαν οι τραγουδοπιοί και τα τραγούδια και αυτό κάνω ,η προσπαθώ να κάνω μάλλον ,να γράφω τραγούδια.Οντως όπως ξαναείπα κάθε φορά προσπαθώ για κάτι καλύτερο,χαίρομαι που το βρήκες καλύτερο cigaret,να'σαι καλά φιλέ.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σόλο κιθάρας και από τα πιό παλιά σου, μου θυμίζουν πολύ Neil Young style, τυχαίο?

Αυτο ακριβως σκεπτομουν ακουγοντας καποια σολος σε κομματια του Johnny.

 

Οσο για το κομματι,ειναι πολυ ωραιο,πολυ καλο επισης το σολο.

Του λογου μου,μου θυμιζεις και DeVille καποιες φορες.

Μπραβο σε σε,αλλα και στο Χαρη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβως σκεπτομουν ακουγοντας καποια σολος σε κομματια του Johnny.

 

Οσο για το κομματι,ειναι πολυ ωραιο,πολυ καλο επισης το σολο.

Του λογου μου,μου θυμιζεις και DeVille καποιες φορες.

Μπραβο σε σε,αλλα και στο Χαρη!

Ευχαριστώ Gvour, και μένα μου άρεσε απο παλιά όπως και σε κάποια φιλαράκια και φίλες και το γύρναγα μια΄με  ακουστική μια με λίγο πιάνο ,τελικά είπα να το ηλεκτρίσω και πραγματικά το χάρηκα και το δούλεψα με κέφι,με το Χάρη μιλάμε και σιγά σιγά ετοιμάζουμε και μια συνεργασία με υλικό που έχει ανέβει και όχι μόνο.Αν έμενα κάτω θα κάναμε και κάνα σχήμα αλλά...

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο κι από μένα Johnny και Harris!

 

Ωραίο το κομμάτι. Μου θυμίζει κι εμένα Neil Young και λίγο Springsteen.

 

Σε ευχαριστώ geodimitri πάντα έχεις κάτι καλό να πεις ,το καλό είναι ότι δεν ακούω πολλά σχόλια για λάθη άρα κάτι έγινε ,κάτι πήγε καλύτερα,να'σαι καλά φίλε.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμορφο ,όπως σχεδόν όλα σου τα άσθματα ;D

Δεν ξέρω πως βοήθησε ο Χάρης μια και τα τύμπανα υστερούν-στα αυτιά μου τουλάχιστον.

Απ όσο ξέρω ο Χάρης αν έπαιζε τούμπανα θα έβγαινε τζετ...................αλλά εκεί που σκίζει ο Χάρης είναι στην οβινδοσκόπιση ;D ;D ;D

 

Ζούπερ ,όρμα προς αναζήτηση συνεργατών , είτε εξ αποστάσεως ,είτε κοντινούς για μπάντα .

Όμορφες κιθάρες, ωραία φυσαρμόνικα ,ωραία φωνή, όμορφες επιρροές

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου