Προς το περιεχόμενο

solo II christos anestopoulos


oregon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Solo II ``more Friselland`` Christos Anestopoulos guitar

Playing with toys:

memory man with hazarai electro harmonix-16 second digital delay electro harmonix-hall of fame  tc electronics.

Guitar: G&L Asat tele

Amp:kori 22 orgasm machines

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραίο το σόλο, ταξιδιάρικο.  8)

Θα μου άρεσε να είχε και κάποια αλλαγή κάπου έτσι ώστε να αλλάζει η διάθεση του κομματιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι όντος πάντα σε όλα που φτιάχνεις στο τέλος θέλει και κάτι ακόμα... :)

Παντα θα προσθεσω εγω  ;)

Ωραιο και ταξιδιαρικο  :)

 

Με της boss το dd 20 παιζεις ?

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά είναι το DD7 της Boss αλλά ουσιαστικά είναι το προγραμμα analoge που είναι προσομοίωση του DD20.

Μαζί με hall of fame -16 seconds delay-memory man with hazarai για τα loopιδια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά είναι το DD7 της Boss αλλά ουσιαστικά είναι το προγραμμα analoge που είναι προσομοίωση του DD20.

Μαζί με hall of fame -16 seconds delay-memory man with hazarai για τα loopιδια :)

Καλα μου ακουστηκε "boss"  :D :D Εχω το dd20 γι'αυτο  ;)

 

Off topic....

Ειχες ποτε σου προβλημα με τις "ψηλες" ? ηταν πολυ sharp ?

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην συγκεκριμένη ηχογράφηση το dd7 είναι πολλή χαμηλά άρα δεν θα έλεγα ότι επεμβαίνει πολλή στον ήχο.

Παρόλα αυτά το dd7 και to dd2 είναι αρκετά κοντά στο dd3 άλλα και πάλι δεν είναι τόσο όμορφα τα high τους (τόσο ζεστό) όσο ένα πιο analoge μίμο όπως το memory man το παλιό.

Αλλά θα έλεγα στην συγκεκριμένη περίπτωση αν σου είναι πολλή sharp κοίτα τον ενισχυτή σου και το ηχείο του.

Αν δηλαδή είναι ένας style vox τότε ναι τα treble σκουζουν σε καποιους αρέσει σε άλλους όχι.

Πάντως το ταίριασμα όλου του συνόλου παίζει μεγάλο ρόλο το ηχείο και ο ενισχυτής.

Έχω φτιάξη 4 guitar amps με κάνα 5 διαφορετικά ηχεία για να βρω αυτο που ήθελα τελικά.

αν είσαι και λίγο ψειρας και κολληματιας στον ήχο και ολας ...άστα μαρτύριο... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλο ενα πιο experimental

 

 

Solo I theme from ``wish you could stay`` free improvitation by Christos Anestopoulos.

Playing with sound toys:

16 second delay electro harmonix-memory man with hazarai ehx-micro synth ehx-hall of fame tc electronic-dd7 boss-green ringer orgasm machines-rat orgasm machines-orange squeezer orgasm mashines-small stone ehx.

Guitar:G&L ASAT tele

Amp: kori 22 orgasm machines

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου