Προς το περιεχόμενο

Τι θα προτείνατε για προώθηση demo η δισκου?


6string

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντελώς φιλικά

Rick Rubin

 

Αγαπητε κυριε Ρουμπιν..εχετε μπερδεψει την Ελλαδα με τις ΗΠΑ.... ;D

σας διαβεβαιωνω οτι εχουν τοσο σχεση οσο οι αριστεροι της Ελλαδας με την πραγματικοτητα... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Κάπου διάβασα για μια νέα δισκογραφική εταιρία, που βγάζει δίσκους σε πτωχούς πλην τίμιους πλην ταλαντούχους μουσικούς.

 

Νομίζω ότι λέγεται Marathon Records... 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι λέγεται Marathon Records... 

Αυτή έκλεισε...κάνει τώρα ψησταριά-ΒΒQ αλλά μόνο το καλοκαίρι 8) :-*

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.να αναλάβει μια εταιρεία προώθησης τη δουλειά σας με το ανάλογο τίμημα που θα σας ζητήσει.

2. Να πληρώσετε σε χρημα ή σε είδος γνωστούς της showbiz που τα παιρνουν για να προωθούν.

 

Ολα αυτα με δική σας ευθυνη ετσι?

 

 

 

 

Δεν σας εκανα σαφες οτι θα παιζουμε techno thrash metal!........ ;D ;D

Oποτε λιγο δυσκολο το να βρω γνωστους της showbiz και εταιρια προωθησης επισης!!!!! 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου διάβασα για μια νέα δισκογραφική εταιρία, που βγάζει δίσκους σε πτωχούς πλην τίμιους πλην ταλαντούχους μουσικούς.

 

Νομίζω ότι λέγεται Marathon Records... 

 

Νομιζω οτι το ειπες στην πλακα ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σας εκανα σαφες οτι θα παιζουμε techno thrash metal!........  

 

μιλαμε δηλαδη για ΤΡΕΛΛΗ ΚΟΝΟΜΑ... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι το ειπες στην πλακα ετσι?

Σοβαρά το έλεγε...αλλά πρέπει πρώτα να αποδείξεις ότι είσαι 1) πτωχός...2) τίμιος και 3) ταλαντούχος ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D

 

κύριε...Στουρνάρα θεική απάντηση!!!!

 

Πέρα απο τη πλάκα, φυσικά και θα κάνεις ότι μπορείς εσύ και οι φίλοι σου μέσα απο φασομπούκια και γιουτιούμπια κ λοιπά αλλά αν θες το κάτι παραπάνω θα πας σε promoter. Θα σκας μηνιάτικο και αυτός θα σου κλείνει συνεντεύξεις σε σάιτ, ραδιόφωνα κλτπ, συμφωνίες με ραδιόφωνα για να παίζουν τα κομμάτια σου και πάει λέγοντας. Φυσικά ένα καλό βίντεο κλίπ βοηθάει την όλη φάση.

 

Το θέμα είναι αν είστε διατεθημένοι να τα σκάτε για τη μουσική σας, χωρίς να σου εγγυάται κανείς τίποτα. Στη χώρα αυτή πλέον έχουν πεθάνει όλα. Εδώ κοντεύουν να πεινάσουν οι μπουζουκτζήδες εσάς-εμάς θα ακούσουν? Όλα αυτά στα λέω απο προσωπική εμπειρία. Το πέρασα αυτό  και έχω σκοπό να το ξαναπεράσω, για τους δικούς μου λόγους, γιατί είμαι αθεράπευτα ρομαντικός και ακόμη πιστεύω στη μουσική μου, γιατί ενδεχομένως είμαι ψωνιο, γιατί, γιατί, γιατί...απλά να γνωρίζεις ότι μονο θα δίνεις κατα πάσα πιθανότητα. Λεφτά για ηχογράφηση-μαστερινκ-κοπή, λεφτά για διαφήμιση-βίντεο κτλπ και μετά θα παρακαλας 50 φίλους να έρθουν στο λάιβ σου να πάρεις...50 ευρώ...Οπότε κάντο μόνο αν έχεις τη ...τάβλα και σου περισεύει και λίγο μαρούλι και πιστεύεις πολύ σε αυτό που κάνεις.

 

Πρίν κάνεις οτιδήποτε απο όλα αυτά όμως κάνε ένα καλό δίσκο, καλά ηχογραφημένο με καλό μαστερ, καλό εξώφυλλο κτλπ. Το ντέμο είναι ντέμο και το κάνεις περισσότερο για να δοκιμάσεις τις δυνάμεις σου. Όλα τα παραπάνω αφορούν ένα ηχογράφημα που θα είναι σοβαρό και επαγγελματικό (τουλάχιστον απο ποιότητα συνθετική-παραγωγής) αλλιώς δεν έχει νόημα...

 

Εντελώς φιλικά

Rick Rubin

δια του αντιπροσώπου μου στο Ελλάντα...Degdekis ;D

 

Απο οτι διαβαζω εδω καταλαβαινω οτι ο μονος τροπος ειναι μια ομαδα στο fb και ενα καναλι στο youtube και οτι μας φωτησει ο Θεος σωστα?

Δεν με ενδιαφερει να βγαζω χρηματα απο την μουσικη μου και ουτε το κανω για να επιβιωσω...με ενδιαφερει η διαδωση της μουσικης μου χωρις live ομως .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά το έλεγε...αλλά πρέπει πρώτα να αποδείξεις ότι είσαι 1) πτωχός...2) τίμιος και 3) ταλαντούχος ;)

 

Μηπως να δειξω και το προσωπικο μου εκαθαριστικο να το αποδειξω?Για το τιμιος θα παω σε ενα αστυνομικο τμημα να παρω βεβαιωση και το ταλαντουχος ειναι δεδομενο.... :o :o :o!Που υπογραφω και ποτε κυκλοφορει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου