Προς το περιεχόμενο

Immigrant Song Cover (Adamo)


Adamo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε ευχαριστω noe!!Το ακουγα πολυ αυτον τον καιρο και ειπα να του δωσω μια πιο ψυχο-εκτελεση βαση του τι λεει.Οταν λες ποικιλια που εννοεις?στο "σολο"?

ναι ετσι μια π@υτ@νι@!!! :P

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Johny T. ευχαριστω φιλε.Αυτο ηθελα να βγει αμα το ακουσες τοτε χαιρομαι ιδιαιτερως

 

Τωρα για τους αλλους 2...Αυτες ειναι πολυ heavy metal καταστασεις για μενα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά το πήγες. Συγχαρητήρια.

Μια ερώτηση μόνο. Στην αρχική (διπλή) κραυγή που επαναλαμβάνεται μετά στη μέση περίπου του κομματιού, έκανες copy paste; Γιατί στο δεύτερο μέρος της κραυγής στονάρεις ακριβώς το ίδιο και στην αρχή του κομματιού και στη μέση.

Κατά τα άλλα βέβαια πολύ καλά όπως σου είπα. Συγχαρητήρια.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά το πήγες. Συγχαρητήρια.

Μια ερώτηση μόνο. Στην αρχική (διπλή) κραυγή που επαναλαμβάνεται μετά στη μέση περίπου του κομματιού, έκανες copy paste; Γιατί στο δεύτερο μέρος της κραυγής στονάρεις ακριβώς το ίδιο και στην αρχή του κομματιού και στη μέση.

Κατά τα άλλα βέβαια πολύ καλά όπως σου είπα. Συγχαρητήρια.

Σε ευχαριστω πολυ!Οχι το κομματι το κανα 2 takes  κ κρατησα τα καλυτερα κομματια απο τα 2.Αν παρατηρησεις εχω κανει κ λαθος σε στιχο στο 2ο κουπλε αλλα  σκοπος μου ειναι να το κρατησω οσο πιο live γινεται.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος ησος ωραιο παιξιμο!

και η φωνη μια χαρα

 

μπραβο φιλε!

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Γιαννη διαλεγεις παντα κομματια που τα φωνητικα τους ειναι "κατσε καλα".

Σημαινει οτι δεν καθεσαι καλα αλλα καλα κανεις(τι λεω? ;D ;D).

Δε "μασας" και μπραβο σου!

Λιιιιγη δουλιτσα θελει εκει στα 1.18-1.20 και 2.01-2.04 που ακουγεται η φωνη στα ορια της αλλα τριχες,μιλαμε για λεπτομερειες.

Εξαλλου ο ιδιος ο Plant στα live αλλοτε 'το 'χε" το συγκεκριμενο σημειο αλλοτε οχι.

Θα πεις "τοτε ρε μ...κα γιατι γκρινιαζεις καθε φορα για κατι?".

Ελα ντε!

Οπως εχουμε ξαναπει για τα γουστα μου εχεις εξαιρετικη φωνη,παιζεις ωραια κιθαρα και η ουσια ειναι οτι το κομματι τα σπαει.

Μπραβο αδερφε!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Γιαννη διαλεγεις παντα κομματια που τα φωνητικα τους ειναι "κατσε καλα".

Σημαινει οτι δεν καθεσαι καλα αλλα καλα κανεις(τι λεω? ;D ;D).

Δε "μασας" και μπραβο σου!

Λιιιιγη δουλιτσα θελει εκει στα 1.18-1.20 και 2.01-2.04 που ακουγεται η φωνη στα ορια της αλλα τριχες,μιλαμε για λεπτομερειες.

Εξαλλου ο ιδιος ο Plant στα live αλλοτε 'το 'χε" το συγκεκριμενο σημειο αλλοτε οχι.

Θα πεις "τοτε ρε μ...κα γιατι γκρινιαζεις καθε φορα για κατι?".

Ελα ντε!

Οπως εχουμε ξαναπει για τα γουστα μου εχεις εξαιρετικη φωνη,παιζεις ωραια κιθαρα και η ουσια ειναι οτι το κομματι τα σπαει.

Μπραβο αδερφε!

 

Χαχα.Δεν θα πω οτι γκρινιαζεις καθε αλλο,κανεις  απο τα πιο εποικοδομητικα σχολια καθε φορα,εχοντας γνωση για το τι μιλας αλλα και τι εχει απο πισω αυτο,ειδικα στα φωνητικα.

Τωρα για την επιλογη των κομματιων τι να κανω..??Οτι μου ακουγεται καλα στο αυτι παιζω ειτε ειναι αστα να πανε ειτε ειναι light.Εξαλλου οι ροκ χτιστηκε στις μεγαλες φωνες και στους μεγαλους κιθαριστες.Αυτοι ειναι καλυτεροι απο οποιονδηποτε δασκαλο ειτε ηταν παντα στο 100% ειτε μετα τα 40 δεν μπορουσαν να βγαλουν live.Αν δεν παιζουμε αυτα τι θα παιζουμε?

Εξαλλου δεν εχει αυτο σημασια οπως ειπες γιατι μετραει το κομματι γενικα που ειναι ΕΠΟΣ.

Σε ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σου,σε καθε τι που εχω ανεβασει ως τωρα,και για τα λογια σου  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου