Προς το περιεχόμενο

Bad penny Shuffle - Gregg


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδες,

 

θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας ενα ορχηστρικο κομματι το οποιο δουλευα αυτες τις μερες.

 

Αποτελειται απο ενα θεμα που επιστρεφει μερικες φορες μεσα στο κομματι με καπως ελευθερο τροπο και απο μερη impro.

 

θα χαρω, οπως παντα, να ακουσω τη γνωμη και τα σχολια σας.

 

https://app.box.com/s/1z4hiofdh0e7aeyh6g1x

 

:)

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Είναι αρκετά "παράξενο" σαν δομή, απορώ αν μπορείς να το θυμηθείς για να το ξαναπαίξεις  ;D !

Όμως κάτι τέτοιες "παραξενιές", χτίζουν ύφος και προσωπικότητα.

Όταν μπορεί ο παίκτης να "υπερασπιστεί" τις επιλογές του, κερδίζει σεβασμό και αναγνώριση.

Συγχαρητήρια για όλες τις προσπάθειες σου αγαπητέ μου.

Κατά τα λοιπά, ήχος και φρασεολογία lead guitar > world class  ;) .

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αρκετά "παράξενο" σαν δομή, απορώ αν μπορείς να το θυμηθείς για να το ξαναπαίξεις  ;D !

Όμως κάτι τέτοιες "παραξενιές", χτίζουν ύφος και προσωπικότητα.

Όταν μπορεί ο παίκτης να "υπερασπιστεί" τις επιλογές του, κερδίζει σεβασμό και αναγνώριση.

Συγχαρητήρια για όλες τις προσπάθειες σου αγαπητέ μου.

Κατά τα λοιπά, ήχος και φρασεολογία lead guitar > world class  ;) .

 

Μετά από αυτό, τι να γράψουμε οι υπόλοιποι.. το χω ξαναπεί, εύχομαι να βρεις το δρόμο σου :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν κρατησεις νομιζω το βασικο ριφφ και γινει λιγο πιο συγκεκριμενη η δομη θα σκοτωνει.

Kαι τωρα ομως ειναι ωραιο διοτι περα απ'τα υπολοιπα του δινει πολυ το εξαιρετικο παιξιμο.

Ευγε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρήκα καταπληκτικό από τις πρώτες κι όλας νότες. Θα συμφωνήσω με τον Ηλία περί χαρακτήρα. Είναι νομίζω ό,τι πιο προσωπικό, σε ύφος, έχω ακούσει από σένα. Πολύ θα ήθελα να το ακούσω ολοκληρωμένο από άποψη μίξης με καλύτερο ήχο στα τύμπανα-μπάσο.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blue Monk, Ηλια, Γιωργο, Auditory, Σπυρο σας ευχαριστω για τα σχολια σας!

 

Στην ουσια το κομματι εχει ως εξης. Το θεμα ειναι 8μετρο και αναπτυσεται μεσα σε αυτο το χρονικο "χωρο" 3 φορες μεσα στο κομματι. Τα impro μερη διαρκουν 12 μετρα. Τις υπολοιπες φορες το θεμα αναπτυσεται μεσα σε 6 μετρα. Το οκταμετρο που ακολουθει μετα απο καθε μικροτερη (6 μετρη) επαναληψη του θεματος εχει τη λογικη του θεματος (παυσεις κλπ)

αλλα με impro. Η λογικη του προεκυψε με ενα παιχνιδι αναμεσα στα μερη οπως τα ειχα καταγραψει εξ'αρχης.

 

Σας ευχαριστω και παλι παιδες για τα σχολια σας.

 

Πολύ θα ήθελα να το ακούσω ολοκληρωμένο από άποψη μίξης με καλύτερο ήχο στα τύμπανα-μπάσο.

 

Σπυρο συντομα! Θα ενημερωσω το thread σε καποιες μερες μαλλον.

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι νομίζω ό,τι πιο προσωπικό, σε ύφος, έχω ακούσει από σένα.

Αυτό ακριβώς.

Και πολύ ωραίο riff.

 

Μπράβο σου Γρηγόρη.

 

ΥΓ. Στο σολιστικό μέρος δεν αναφέρθηκα, γιατί είναι όπως πάντα πολύ υψηλού επιπέδου. ;)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρηγόρη πολύ ωραίο. Με παίξιμο αλήτικο, όπως πρέπει.

 

Μια απορία όμως (όπως συνήθως). Κάτι δεν μου πάει καλά χρονικά. Υπάρχει κάπου ένα δυνατό σλάπμπακ ή κάτι έχεις κάνει με την ηχογράφηση; Όπως π.χ. να γράψεις με άλλα ντραμς και να τα αλλάξεις μετά με αυτά που ακούμε; Ακούω μια συνεχή ελαχιστότατη χρονική διαφορά. Τόσο ελάχιστη που δεν μπορώ να πω τι έρχεται πρώτο και τι δεύτερο αλλά με ψιλοενοχλεί.

 

Φυσικά αυτά είναι λεπτομέρειες και ιδιοτροπίες δικές μου. Μη δίνεις μεγάλη σημασία.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yeah! ηχος παιξιμο αλητεια στο 1000!

 

μπραβο ρε γρηγορη!

 

θα συμφωνισω οτι κατ δεν παει καλα με τον χρονο ιδικα στα πρωτα λεπτα

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου