Προς το περιεχόμενο

gretsch guitars


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
Χωρίς να θέλω να φανω βέβηλος (ειναι οντως ο υπερτατος!)' date=' δεν ακουτε τα δαχτυλά του να 'κολλανε' λιγο στην Gretsch? 8O

Σαν να μην ειναι εντελως εξοικειωμένος...[/quote']

 

Χωρίς να θέλω (με τη σειρά μου) να φανω βέβηλος, θα τολμήσω να πω ότι μάλλον συνηθίζει να τρώει μαρμελάδα πριν τα live γιατί τα δάχτυλά του συνήθως κολλάνε εδώ και 20 χρόνια. But who cares?

 

Η συγκεκριμένη Duo Jet είναι παλιατζούρα (vintage) αλλά σίγουρα είναι σεταρισμένη τέλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator
μα δεν χρειαζεται καν να βαλεις φωτιες' date='ΚΟΙΝΗ λογικη να εχεις καταλαβαινεις

οτι απο τη στιγμη που ο ηχος του,πριν καν φτασει στους ενισχυτες, περναει απο 2-3 προενισχυτες,7-8 eq... :) και 4-5 ΚΟΜΠΡΕΣΣΟΡΕΣ ....ΑΛΛΟΥ ειναι η πηγη του,οχι στον τυπο της κιθαρας,απλα και αυτος ,οπως ολοι μας,enjoys his toys..... :lol: :lol: :lol:[/quote']

 

Έτσι, έτσι...

 

[kidding]

 

Μα πρέπει να είσαι ΚΟΥΦΟΣ για να μην μπορείς να ακούσεις τον ΕΒΕΝΟ της DuoJet.

 

[/kidding]

 

 

(Νίκο..... καλά τα έβαλα τα κεφαλαία? :lol: :lol: :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
ξεκουρδιστοι :lol: τιποτα πιο αυτονοητο δεν μπορειτε να μας πειτε; :P :lol: :wink:

 

Καλά...καλά...κορόιδευε εσύ..... :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Τώρα που θα σκάσει μύτη ο Gilmour με TONELAB στο επόμενο tour να δώ τι θα πεις. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Τώρα που θα σκάσει μύτη ο Gilmour με TONELAB στο επόμενο tour να δώ τι θα πεις. :lol:

 

Το άκουσες κι εσύ???

 

¶σε....με είχε πρήξει να του δώσω τη δικιά μου (για να τη στείλει στον Cornish ν' αλλάξει λάμπα και να την βάλει σε δικό του κουτί), αλλά τελικά πήρε την SE και θα την αφήσει stock. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ο μπαρμπαDavid αποφασισε στο τουρ του να βγει (μονο) με πεταλακια behringer πανω σε εναν Line6.

 

Και εγώ αυτό άκουσα. Και θα παίζει με μία Samick ηλεκτρική και Harley Benton ακουστική.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

καναδυο φιλοι μου που ειχαν παλιες gretsch σκοτωναν. ειναι ωραιες κιθαρες για ηχο με πιο ξυλινη χροια απο καθαρη ηλεκτρικη, αλλα οχι και τελειως jazz (αυτες που εχω παιξει δεν ειχαν solid καπακι). ωραιο σκασιμο επισης, και ηχος νομιζω λιγο πιο πριμος απο το μεσο σκαφος (π.χ. μιαν αναλογη gibson).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου