Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα αυτόματων ακκοπανιαμέντων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα το οποίο να έχει έτοιμους ρυθμούς και με την βοήθεια του κλαβιέ να αλλάζουν οι συγχορδίες?

(Κατι σαν κι αυτο που έχουν τα αρμόνια δηλ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση πως κάτι τέτοιο μπορείς να κάνεις με το «Band-in-a-Box».

Δεν είμαι βέβαιος όμως …

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xristos69: Συμπαθητικό προγραμματάκι το δούλεψα λίγο σήμερα και εχει αρκετές δυνατότητες. Παρ 'ολα αυτά δεν μπόρεσα να το χρησιμοποιήσω με το cubase (για να εχει σοβαρό ήχο) μεσω midi καθώς στέλνει όλα τα κανάλια μαζί και δεν μπορώ να αναθέσω κάθε όργανο σε κάθε vst plugin...

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

 

STUDIOM13: To virtual guitarist φαντάζομαι θα έχει ρυθμούς μόνο με κιθάρα και όχι drums πιάνο μπάσσο κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ! ναι τώρα κατάλαβα ότι ζητάς να εμπεριέχει ρυθμό, (ντραμς, μπάσο, κ.λ.π.), το ίδιο το πρόγραμμα. Σόρι :oops:

Όπως το φαντάστηκες είναι. Το VG έχει αποκλειστικά μόνο κιθάρα, που όμως ακολουθεί πάντα το tempo του κομματιού.

Υποτίθεται ότι η υπόλοιπη ορχήστρα υπάρχει η θα προστεθεί μετά, (ανάλογα με τον τρόπο που δουλεύεις). :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Από hardware, έχετε υπόψη σας κάτι οικονομικό για αυτή (και μόνο) τη δουλειά; Προσωπικά ρώτησα για το QY-70 (ή 100) στον Nάκα και μου έφυγε το κλαπέτο με την τιμή: 750 ευρώ μου είπαν οι άθλιοι (ψάχνω για μεταχειρισμένο)!!! Μετά είναι και κάτι Drum-machines της BOSS όπως το DR-880, αλλά αμφιβάλω αν έχει πλήρως ενορχηστρωμένους ρυθμούς, νομίζω παίζει μόνο drums&bass lines...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.roland.gr/EXR-GR5/

 

Δες το, το έχει ο φίλος μου ο Μακης (macker) και είναι πολύ καλό, εχει καλό ήχο για τα λεφτά του και μεγάλη γκάμα ρυθμών ακόμα και ελληνικών, και αξιοπρεπείς, θα έλεγα πολύ αξιοπρεπείς δυνατότητες προγραμματισμού και arrangement.

 

Το joystick για pitch και modulation μου την σπάει λίγο,

 

Πρέπει να είναι και φτηνο γιατι το πήρε καινούργιο απο εδώ με 600, οποτε έξω η μεταχειρισμένο μπορεί να το βρείς και φτηνότερα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ cos_dr για την απάντηση, όμως δεν ήμουν ξεκάθαρος στο προηγούμενο post αφού θέλω κάτι σε rack λόγω έλειψης χώρου. Αν το EXR-GR5 έβγαινε σε έκδοση χωρίς πλήκτρα θα το έπαιρνα με κλειστά τα μάτια. Γενικά, βλέπω ότι αρμόνια/arrangers δεν συσκευάζονται σε κουτί παρά μόνο τα σύνθια. Είναι δυνατόν μόνο η Yamaha να βγάζει τη σειρά QY; Τόσο πολύ ζημιά τούς έχει κάνει τελικά το software;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλειστά τα μάτια. Γενικά' date=' βλέπω ότι αρμόνια/arrangers δεν συσκευάζονται σε κουτί παρά μόνο τα σύνθια. Είναι δυνατόν μόνο η Yamaha να βγάζει τη σειρά QY; [/quote']

 

δες εδω http://www.ketron.it/prodotti/index.asp?idTipo=2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου