Προς το περιεχόμενο

Μια γνώμη για το καινούριο κομμάτι φίλου!


DeePost

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, μόλις ανακάλυψα το εξαιρετικό αυτό σάιτ. Θα ήθελα να σας ενημερώσω πως διατηρώ ένα κανάλι στο youtube με κύρια uploads στην house, deep house και nu disco μουσική (παραθέτω το λινκ παρακάτω), και θα ήθελα μια γνώμη για το καινούριο κομμάτι ενός φίλου μου, το οποίο μόλις ανέβασα. Είναι ένα κομμάτι Deep House, όποιος γνωρίζει καλά από το είδος, αλλά και όποιος θέλει να πάρει μια γεύση, ας πει την γνώμη του! Όποιος θέλει μπορεί  και να μου στείλει ένα π.μ. για να ανταλλάξουμε απόψεις! Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα, ευχαριστώ εκ των προτέρων, ιδού το κανάλι, και το κομμάτι.

 

http://www.youtube.com/channel/UCEDmCoG7mv2YFGEi3GqlmUA

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι η μόνη μου σχέση με το είδος είναι σποραδικά ακούσματα, κυρίως σε beach bars, μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλό, και υπό συγκεκριμένες συνθήκες - βλ. τα προαναφερθέντα beach bars με τα μοχίτο να ρέουν (και τα ελαφρώς ενδεδυμένα κοριτσάκια επίσης! :)) - θα το άκουγα ευχάριστα.

 

Μπράβο στο φίλο σου. 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι η μόνη μου σχέση με το είδος είναι σποραδικά ακούσματα, κυρίως σε beach bars, μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλό, και υπό συγκεκριμένες συνθήκες - βλ. τα προαναφερθέντα beach bars με τα μοχίτο να ρέουν (και τα ελαφρώς ενδεδυμένα κοριτσάκια επίσης! :)) - θα το άκουγα ευχάριστα.

 

Μπράβο στο φίλο σου.  

 

Χαχαχα, πολύ ενδιαφέρουσα η τοποθέτησή σου! Ευχαριστώ πολύ, θα του το μεταφέρω!!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλως ηρθες στο φορουμ. 

 

Στην πληθώρα των κομματιών του είδους που κυκλοφορούν τα stardards εχουν ανεβει πολύ.

 

Η γνώμη μου ειναι καλοπροαίρετη και με στοχο να δωσει κατευθύνσεις.

 

Το θεωρω λιγο φτωχό σε απόδοση και σε αναπτυξη, χρειάζεται καποια στοιχεία τα οποία θα του προσδώσουν περισσότερο όγκο αλλα και πολυπλοκοτητα στο άκουσμα, να το κανουν να ξεχωρίσει λιγο και να μην ειναι μονοτονες οι φρασεις σε καποια μετρα και τις εναλλαγές τους ακομα και στο ρυθμικο μερος.

 

Εχει καλά στοιχεία όμως αυτο ειναι αλήθεια, εχει ωραια riffs, μοτιβα, πες το οπως θες τα οποια μπορούν να δουλευτουν παραγωγικά.

 

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ φίλε, κάθε καλοπροαίρετη κριτική είναι ευπρόσδεκτη και αποδεκτή! Ευχαριστώ για τις συμβουλές, θα μεταφερθούν. Να προσθέσω ακόμα, ότι ήταν μια πρώτη προσπάθεια και απλώς πειραματιζόταν με σύνθια και βγήκε αυτή η μελωδία!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι η πρωτη του προσπαθεια, για πρωτη προσπαθεια ειναι καλή, αυτή την παράμετρο δεν την ήξερα οταν εγραφα τη γνώμη μου.

 

Συνηθως οσοι προσπαθουν πρωτη φορά στο είδος κανουν τα πράγματα πολυ χειρότερα, τουλάχιστο απο αυτούς που ξέρω.

 

Για πρωτη φορά η δομή ειναι καλή στο κομμάτι, τα υπόλοιπα θα έρθουν με μελέτη και πειραματισμούς.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

na mai k gw! thanks gia to sxoliasmo paidia .. o mikros ta masaei ligo ..

hxoliptis einai kai epiasa ena programmataki na asxoloume autes tis meres .. kathos to epsaxna eida to revolta .. eixe etimi mia melwdia k apla piramatistika me ambient synths .. teleiws stin tuxi .. just4fun ... evala ligo orchestral prama k piramatistika me kati plugins apo logic pro p eixe mesa to programma .. ontos polu monotono .. ithela kati pio minimal stin arxi .. dn ithela na valw parapanw organa tha mpoukone polu k tha eixe vavoura .. me ti stereofonia tou komatiou dn asxolithika katholou .. to komati vgike mesa se 2 wres .. klain main dld  ;D

thanks k pali k sorry gia greeklish

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και πάλι! Θα ήθελα να σας ενημερώσω και για τα καινούρια μου uploads, στον χώρο της Deep House και της Nu Disco, αλλά και τα αφισάκια (οι εικόνες στα uploads).

 

 

Αυτά είναι τα τελευταία που έφτιαξα! Καλή ακρόαση! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα δικα σου deepost ειναι πάρα πολυ καλά, αρτια. Εισαι παίχτης φιλε δυνατός.

Μπραβο ρε φιλε, τα πάω πολυ.

Αξια, πραγματικα ελπιζω να τα προωθήσεις αν δεν το εχεις κανει ηδη.

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου