Προς το περιεχόμενο

dreamwalking...


gemini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρά είναι το κομμάτι. Μπράβο!

 

Αυτό που θα άλλαζα, θα ήταν ο ήχος της σόλο κιθάρας που μπαίνει στο 1:50. Ακούγεται πολύ ψηφιακός και αρκετά τζιτζικίζων.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο, εμπνευσμένο ;) Φαντάζομαι δεν έχεις μπάσο γι'αυτό τα μπάσα τα βγάζουν οι λα και μι της ακουστικής? Τα τύμπανα "περίεργα", λείπει το πραγματικό μπάσο, ίσως, για να αναδεικτούν. Ό ήχος της ηλεκτρικής (όπως είπε και ο geodimitri) δεν........και εκεί στο 2:15 με 2:30 το παίξιμο στύλ Santana πάλι δεν........Όλα αυτά όμως είναι λεπτομέρειες(εκτός τον ήχο της ηλεκτρικής ;D), η σύνθεσή σου είναι πολύ καλή ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Θα συμφωνησω με τους φιλτατους cigaret13 και geodimitri οτι το κομματι ειναι ωραιο,βγαζει ψυχη και νομιζω αν οι ηχοι στα οργανα ηταν καλυτεροι(λ.χ. αυτο το πιατινοειδες στο 1,14 ειναι "καπως")θα επαιρνε πολυ επανω.

Ωραιο και το περασμα απο ακουστικο σε πιο ηλεκτρικο.

Ετσι η αλλιως ομως για τα γουστα μου ειναι πολυ ομορφο.

Ευγε!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οργασμος κλιπς, δεν ξερεις τι να πρωτοακουσεις και να πρωτοθαυμάσεις.

 

Του λειπει το μπασο, οντως οι δυο νοτες που προαναφερθηκαν του δινουν στα σημεια αυτο που λείπει, μπορουσες να εχεις προστεσει και κατι τονικο , οχι απαραιτητα ρυθμικο στο μπασο, ο ηχος γενικα ειναι καθαρος  και δυναμικος

 

καποιες αχρονιες νομιζω διεκρινα στα κρουστα πριν μπει η ηλεκτρικη, μπορει να κανω και λαθος αλλα εν γενει ειναι πολυ ωραια δουλεια, με εμπνευση.......

 

Ναι, πολύ ωραία δουλεια

 

Εχει κολλησει το μυαλο μου, πως λεγεται το εφφε της ηλεκτρικης κιθαρας... εδω το εχω και δεν μου βγαινει , πες μου please

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κολλησει το μυαλο μου, πως λεγεται το εφφε της ηλεκτρικης κιθαρας... εδω το εχω και δεν μου βγαινει , πες μου please

Το distortion εννοείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Fuzz είναι ;)

Μου θύμησε τον ήχο που είχε ο Satriani σε αρκετά τραγούδια του "Surfing With An Alien" οπότε υπέθεσα πως είναι distortion.  :-[

 

Επειδή δε γνωρίζω, ποιες είναι οι διαφορές μεταξύ των δύο εφφέ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλο'ι'κά :P...    fuzz: πολλά πρίμα, καθόλου μεσαία-μπάσα(τζιτζίκη ;D)  Distortion: γεμάτη παραμόρφωση(γκράγκ :o)  Ελπίζω να έγινα κατανοητός ;D ;D ;D ;D ;D                                     Και κάτι ακόμα, fuzz και humbuckers δεν........(μπουκώνουν).    Μόνο με single coils.....                                                                                                                                  Δες κι αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου