Προς το περιεχόμενο

Ποιός είναι το δικό σας rock σύμβολο?


fusiongtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή έχω περάσει από τη φάση σου, θα σου πω - όχι προκλητικά - ότι αν σου αρέσει κάθεσαι, αν όχι φεύγεις. Τόσα χρόνια έχω δει πολλούς - και μάλιστα ορισμένους πολύ αξιόλογους - συμφορουμίτες να ρίχνουν μαύρη πέτρα πίσω τους.

Εγώ το πήρα λίγο πιο χαλαρά και την πάλεψα.

Άλλωστε π.χ. σε ένα καφέ όταν κάθεσαι, πας και μπλέκεις σε όποια συζήτηση ακούς; Όχι. Ε, κι εδώ μπορείς να κάνεις το ίδιο.

Επίλεξε τους φίλους σου, αγνόησε τους άλλους και κάνε παιχνίδι. Αν, τώρα, δεν σου αρέσει κανένας, ε, μαζοχίζεσαι που μένεις εδώ μέσα ;)

Φιλικά.

 

 

γιου αρ αμπσολουτελι κορρεκτ.  8)   Γι'αυτό έχω άλλο ιντερνετο-καφενέ που αποκαλώ (ιντερνετο)σπίτι μου. Αλλά μάλλον είμαι λίγο μαζόχα γιατί συνεχίζω να δίνω πίστωση χρόνου ελπίζωντας καποια στιγμή να βελτιωθούν λιγο τα πράγματα. Απολογούμαι για το derail...

 

 

Παρεπιπτόντως, χαίρομαι που δεν διαφώνησες μαζί μου. Ιτ ις νοτ μάι ιματζινέισον, το λοιπόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 158
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ελπίζωντας καποια στιγμή να βελτιωθούν λιγο τα πράγματα.

Ιτ ις νοτ μάι ιματζινέισον, το λοιπόν...

Φιλτατε Έκτορα μόνο η φυγή στο εξωτερικό σε σώζει.

Εδώ θα ίνε panda τα panda χειρότερα. Αστα να πάνε...

Μόνο σε τι κόσμο θα μεγαλώσουμε τα παιδιά μας...

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο σε τι κόσμο θα μεγαλώσουμε τα παιδιά μας...

 

ΣΙΓΑ ΡΕ ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΦΙΛΩΣ..

 

Ακου τι πρεπει να κανεις για να μη σε νοιαζει ο...κοσμος..μια και η τσεπη του παιδιου σου θα ειναι παντα γεματη..

 

Καταρχην θα γινεις δημοσιος υπαλληλος

 

Μετα ΘΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕΙΣ..και ετσι η ΚΟΡΗ σου θα δικαιουται ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΥΝΤΑΞΗ

 

Αν ΔΕΝ εχεις κορη αλλα εχεις ΓΙΟ τοτε θα του κανεις ΑΛΛΑΓΗ ΦΥΛΛΟΥ....

 

Ενω τα πραγματα ειναι τοσο ευκολα εσυ συνεχιζεις να κλαιγεσαι... AXAΡΙΣΤΕ,ε ΑΧΑΡΙΣΤΕ!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιτ ις νοτ μάι ιματζινέισον, το λοιπόν...

 

Όχι βέβαια ότι είναι και ακριβώς έτσι αλλά whateva. O καθείς με τα κολλήματά του.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Bill, μάθε ότι το κάθε ποστ του οποιουδήποτε μπορεί να δεχτεί κριτική και δεν υπάρχει τίποτε το λάθος σε αυτό. Και -για όνομα- μην αντιστρέφεις την πραγματικότητα, κανείς δεν είπε ότι πρέπει να πάρεις άδεια από "μας" για να γράψεις. Φυσικά, ούτε και "εμείς" θα πάρουμε άδεια από τον οποιοδήποτε για να σχολιάσουμε το ποστ του.

 

 

Μάλιστα.. Δεν έχουμε να συζητήσουμε πολλά πάνω σε αυτό. Ελπίζω να την περάσεις γρήγορα τη φάση που το βιρτουοζιλίκι γοητεύει περισσότερο από τους ήχους και η μουσική μετριέται σε notes/sec.

 

Δεν ξέρω αν θα ναι σε ένα ή δέκα χρόνια, αλλά φαντάζομαι ότι κάποτε θα καταλάβεις πως στιχομυθίες σαν αυτή που έγραψες δε δίνουν "ροκ-σταρ" πόντους (εκτός αν λέγονται από κανάν παραδοσιακά τρελάρα τύπου Mike Patton)..

 

Ελπίζω τέλος, να τα ξαναπούμε, όταν θα έχεις καταλάβει πως γενικά οι... ροκ σταρ κάνανε πολύ περισσότερα λάθη από μισό, κάποιοι δεν ήταν καν κατά το ήμισυ σωστοί.. Ειλικρινά, κρίμα αν στα live που πηγαίνεις (ή πηγαίνεις μόνο σε σεμινάρια?) περιμένεις να ακούσεις πόσα λάθη έγιναν για να εκδώσεις ροκ-σταρ πιστοποιητικά.

 

Εμένα το μόνο που με απασχολεί,είναι γιατί να ασκήσεις κριτική σε μια προσωπική άποψη.Δεν είπα πως δε μπορείς,αλλά έτσι προσβάλεις τον άλλο,τουλάχιστον έτσι το εκλαμβάνομαι εγώ.Επαναλαμβάνω,δε μου αρέσει ο Malmsteen και ο κάθε κιθαρίστας που ακούω,λόγω νοτών ανά second,αλλά γιατί μου αρέσουν οι συνθέσεις τους.Θεωρώ πως η ρήση του αυτή είναι στοιχείο rock star,καθώς δεν κάθεται να μιλήσει διπλωματικά,αλλά λέει τη δική του αλήθεια,μας αρέσει δε μας αρέσει.Έχω εντελώς άλλη άποψη για τον όρο rock star λοιπόν,γιατί για μένα πρέπει να σέβεσαι και τον άλλο που έχει έρθει να σε ακούσει και να παίζεις άριστα,όχι απλά καλά.Αν σας αρέσουν τα sloppy παιξίματα καλώς,εμένα δε μου αρέσουν όμως,το θεωρώ κοροϊδία για τον fan.Σε σεμινάριο πηγαίνω γιατί αγαπώ την κιθάρα (έχω metal καταβολές) και για να μαθαίνω νέα πράγματα που μερικοί rock stars αγνοούν πλήρως,όπως το work ethic,η συστηματική μελέτη και άλλα.Σε lives επίσης πηγαίνω,αλλά διαλέγω πολύ προσεκτικά πού,μερικοί δεν αξίζουν ούτε λεπτό του ευρώ που δίνει ο κόσμος για να τους δει,γιατί βγαίνουν μες τα ναρκωτικά και πετυχαίνουν νότα μόνο κατά τύχη.Συγγνώμη αλλά αυτό δεν είναι μουσικός,είναι καλός performer που κρατάει το ''χ''-''ψ'' μουσικό όργανο.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλτατε Έκτορα μόνο η φυγή στο εξωτερικό σε σώζει.

Εδώ θα ίνε panda τα panda χειρότερα. Αστα να πάνε...

Μόνο σε τι κόσμο θα μεγαλώσουμε τα παιδιά μας...

 

Φίλε (αν μου επιτρέπεις) Κώστα, είναι μια από τις ελάχιστες φορές που κάνεις λάθος. Ούτε αυτό δεν με σώζει, είμαι εδώ και 11 χρόνια στο εξωτερικό. Αλλά βλέπεις όπου και να πάω, η Ελλάδα με πληγώνει.

 

Ώπα, καλό αυτό (ναι ρε, δικό μου, εντελώς λέμε...), να το κάνω ρεμπέτικο...;  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασίλη:

α) Σ' αρέσει εσένα, δεν αρέσει σ' άλλους, δεν τρέχει και τίποτα, keep shredding and let live.

β) Βάζε παραγράφους γιατί προκαλείς ζαλάδα.

γ) Μην μπερδεύεις τα μουσικά πρότυπα με rock σύμβολα

δ) Αν δεν το κατάλαβες, για εμένα τουλάχιστον, η ρήση του τυπά περί άλλων κιθαριστών κλίνει μάλλον προς τη καφρίλα παρά προς τη μαγκιά αλλά είναι πάντα θέμα ερμηνείας.

 

Ας το λήξουμε μωρέ....

 

Φίλε (αν μου επιτρέπεις) Κώστα, είναι μια από τις ελάχιστες φορές που κάνεις λάθος. Ούτε αυτό δεν με σώζει, είμαι εδώ και 11 χρόνια στο εξωτερικό. Αλλά βλέπεις όπου και να πάω, η Ελλάδα με πληγώνει.

 

Φίλε (σου επιτρέπω βέβαια) Έκτορα αφού το ξέρεις λοιπόν, τι γκρινιάζεις;

Ασ’ τον τρελό στην τρέλα του, άσ’ τονε στο όνειρό του, τον κόσμο αυτό σιχάθηκε, κι έφτιαξε ένα δικό του.  ;D

 

Ψσσσσσσσσσσ θα το κάνω (σούπα)φανκ....

 

Μετα ΘΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕΙΣ..

Έχεις δει πως καταντούν τα παιδιά των αυτόχειρων rock symbols;

Γι αυτό δεν κάνω τίποτα.....

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δει πως καταντούν τα παιδιά των αυτόχειρων rock symbols;

 

Με ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ κληρονομια? ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βασίλη:

α) Σ' αρέσει εσένα, δεν αρέσει σ' άλλους, δεν τρέχει και τίποτα, keep shredding and let live.

β) Βάζε παραγράφους γιατί προκαλείς ζαλάδα.

γ) Μην μπερδεύεις τα μουσικά πρότυπα με rock σύμβολα

δ) Αν δεν το κατάλαβες, για εμένα τουλάχιστον, η ρήση του τυπά περί άλλων κιθαριστών κλίνει μάλλον προς τη καφρίλα παρά προς τη μαγκιά αλλά είναι πάντα θέμα ερμηνείας.

 

Ας το λήξουμε μωρέ....

Απόλυτα δεκτό,από τη στιγμή που αρκετά άτομα μου υποδεικνύουν ότι κάνω λάθος,θα το κοιτάξω.Συγγνώμη για τη ζαλάδα,αλλά και την επιμονή μου.Στο συγκεκριμένο video είναι 22 ετών,λίγη καφρίλα επιτρέπεται πιστεύω!Η μαγκιά έγκειται στο γεγονός ότι λέει αυτά τα πράγματα όντας ένας από τους πιο ικανούς (τεχνικά έστω,για χάρη της συζήτησης) κιθαρίστες που έχουν περάσει ως τώρα.

Από την πλευρά μου το θέμα θεωρείται λήξαν.  

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόλυτα δεκτό,από τη στιγμή που αρκετά άτομα μου υποδεικνύουν ότι κάνω λάθος,θα το κοιτάξω.

Συγγνώμη για τη ζαλάδα,αλλά και την επιμονή μου.

 

Στο συγκεκριμένο video είναι 22 ετών,λίγη καφρίλα επιτρέπεται πιστεύω!

Η μαγκιά έγκειται στο γεγονός ότι λέει αυτά τα πράγματα όντας ένας από τους πιο ικανούς (τεχνικά έστω,για χάρη της συζήτησης) κιθαρίστες που έχουν περάσει ως τώρα.

 

Από την πλευρά μου το θέμα θεωρείται λήξαν.  

Κοίτα πόσο πιο ευκολοδιάβαστο είναι τώρα το κείμενό σου.  ;)

No worries. ;)

 

Με ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ κληρονομια? ;D

Τι να τα κάνω που θα ναι πλούσια αν είναι scatομαθημένα, ε;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου