Προς το περιεχόμενο

Juno Reactor


ex-freemindgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσφατα πηρα το soundtrack του Matrix 3 γιατι μου ειχε κανει εντυπωση η μουσικη του Don Davis. Εμεινα εκπληκτος πραγματικα οταν τα καλυτερα κομματια ηταν συνεργασια Don Davis και Juno Reactor! Οι ανθρωποι εχουν καμια μια μιξη απο electro-rock-ethno-psychedelic μουσικη, που ομοια της δεν εχει τυχει να ακουσω! Και το πιο εκπληκτικο? Οι Juno Reactor ειναι ενας ανθρωπος, με καλους συνεργατες!! Οριστε μερικα δειγματα:

 

 

 

 

Ο κιθαριστας ειναι ο "Juno Reactor" απ'οσο γνωριζω! Μαλιστα εχει παιξει και σε ταινιες ( οπως το Conquistador I ) και εχει γραψει και μουσικη για αρκετες απο αυτες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά πρόκειται για έναν πολύ ταλαντούχο μουσικό, ο οποίος έχει βγάλει δίσκους από όλο το φάσμα της ηλεκτρονικής (από κλασσική ηλεκτρονικα, ως και ebm). Απλά ασταμάτητος!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις τι μ'αρεσει? Ο,τι δεν φοβαται να κανει μιξη ειδων, να πειραματιστει και να καταληξει σε αποτελεσματα που ξεπερνουν τα ορια της μουσικοτητας και της παραγωγης. Ειναι αυτο που ελειπε..δηλαδη..κατι πρωτοτυπο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ναι είναι τρελός σου λέω. Το κουλό πάντως είναι ότι το βγαίνουν κιόλλας. Δλδ δεν πειραματίζεται και τελικά ακούς πατάτες!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοει κατι σαν τον τελευταιο δικο του Jarre "Teo and Tea" ( μπορει να ειναι ο αγαπημενος μου, αλλα τα τελευταια 5 χρονια, μονο πατατες κανει σε συγκριση με τις παλιες του δουλειες )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς πατάτες?

 

Εννοώ ότι σε αντίθεση με άλλους που υποτίθεται ότι πειραματίζονται και τελικά κάνουν μια οπή στο νερό, αυτός πραγματικά πετυχαίνει σε αυτό που κάνει.

 

Βλέπεις ξέχασα να βάλω και 1 να ανάμεσα στο "τελικά ακούς " και φάνηκε σαν να εννοούσα ότι αυτός γράφει πατάτες. Πάντως δεν θα έβγαζε νόημα με το "ότι το κουλό είναι ότι του βγαίνουν κιόλλας" ε;

 

Ούτως ή άλλως μιλάς με φανατικό του juno reaktor! (δες απλά τι σχόλιο έκανα στο thread με την μονα λιζα στο περί ανέμων) :)

 

 

Πω πω πάω για ύπνο! 2η γκουλαμάρα σε 2 λεπτά! :oops:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το κατάλαβα οτι το ενοούσες με την καλή εννοια απλά κάτι δεν μου κόλαγε με τις "πατάτες".

 

Μπορεί να μην είμαι φανατικός αλλά δεν παυέι να είναι για μένα ένας από τους κορυφαίους της ηλεκτρονικής σκηνής που έχει συμβάλει στο μέγιστο ειδικά στην παγκόσμια trance σκηνή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ετσι να αναγνωριζουμε την psy σκηνη !!!!! :)

γιατι, εχουν ακουσει τ΄αυτια μου ......... :evil:

τσεκαρε και sphongle αν δεν το εχεις κανει κιολας ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου