Προς το περιεχόμενο

rainbow in the Dark - DIO (RIP)


SULTAN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από χρόνια διακριτικής παρουσίας στο αγαπημένο Noiz και αφού βρήκα πως ανοίγουμε νέο θέμα, αποφάσισα να μοιραστώ μαζί σας το 1ο μου clip-άκι. Λαθάκια μπόλικα, τον ήχο δεν τον πείραξα ούτε πριν ούτε μετά, ο συγχρονισμός "πονάει" λίγο και οι χορδές είναι για πέταμα. Βαράτε ελεύθερα! (χειρότερος αδύνατον να γίνω) ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πει κανείς γι' αυτό το τραγούδι...Είναι λατρεμένο...

 

Πολλά μπράβο φίλε Sultan, μου άρεσε η εκτέλεσή σου.

Εκτός από μια παραλλαγή που έκανες σε ένα πολύ γρήγορο σημείο του σόλο, δεν άκουσα κάποια σημαντικά λάθη.  :)

 

Keep rocking!!!  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλα και ωραιος ηχος στην κιθαρα.  ;)

 

Μια παρατηρηση αμα μπορω...Αν θες την κρατας αν θες την προσπερνας....

Τα pinch harmonics που βαζεις συνεχεια καθολη την διαρκεια του κομματιου.....θα ηταν καλο να μην τα κανεις οταν μπαινουν τα λογια......

 

Φιλικα panda  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλα και ωραιος ηχος στην κιθαρα.  ;)

 

Μια παρατηρηση αμα μπορω...Αν θες την κρατας αν θες την προσπερνας....

Τα pinch harmonics που βαζεις συνεχεια καθολη την διαρκεια του κομματιου.....θα ηταν καλο να μην τα κανεις οταν μπαινουν τα λογια......

 

Φιλικα panda  ;)

Η αλήθεια είναι ότι ο Campell στο δίσκο παίζει pinched harmonics και κατά τη διάρκεια των φωνητικών. Αλλά η κιθάρα είναι τόσο "πίσω" που δεν κάνει πολύ αισθητή την παρουσία της.  ;)

 

Λατρεμένο πραγματικά.Προερχόμενο από εσένα αυτό το σχόλιο με κάνει και κοκκινίζω. Ευχαριστώ πολύ!

Δε χρειάζεται να κοκκινίζεις καθόλου.  :)

Εδώ είμαστε όλοι μια παρέα που μέσω της έκθεσής μας στους υπολοίπους μέσω των cover, κομματιών ή solo μας και μέσω των επικοδομητικών σχολίων/κριτικών που λαμβάνουμε γι' αυτά, προσπαθούμε να γίνουμε καλύτεροι.  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι ο Campell στο δίσκο παίζει pinched harmonics και κατά τη διάρκεια των φωνητικών. Αλλά η κιθάρα είναι τόσο "πίσω" που δεν κάνει πολύ αισθητή την παρουσία της.  ;)

οχι παντα και σιγουρα οχι το ιδιο πραγμα συνεχεια........ ;)

 

Γενικα η παρατηρηση μου ηταν μυδαμινη σε σχεση με το αποτελεσμα που ηταν αρκετα καλο οποτε.......  :) :) :)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι παντα και σιγουρα οχι το ιδιο πραγμα συνεχεια........ ;)

Συμφωνώ απόλυτα! Σε κάθε επανάληψη σχεδόν παίζει και κάτι διαφορετικό.  ;)

 

Αλλά όπως είπες κι εσύ είναι μια λεπτομέρεια, κουβέντα να γίνεται.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τις αρμονικές δεν το σκέφτηκα είναι η αλήθεια και συμφωνώ. Όσο για τις παραλλαγές, μακάρι να έπαιζα σαν τον Campell! ;D Ευχαριστώ πολύ για τα θετικά σας σχόλια και να πω πως αντίστοιχα κλιπάκια καταπληκτικών παικτών εδώ μέσα, με επανέφεραν στην συστηματική (για τα δικά μου μέτρα με παιδιά κλπ) μελέτη εδώ και 3 χρόνια μετά από αποχή 7 ετών.

Και πάλι ευχαριστώ ειλικρινά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μια χαρά και συνέχισε να γρατζουνάς γιατί η ενασχόληση μας με τα κουτσουράκια είναι η ψυχοθεραπεία μας  ;)

 

Αλλά τώρα πες μου ειλικρινά... Πρέπει να γουστάρεις λίγο zakk wylde, γιατί τα bends σου τα άκουσα... αγριεμένα  ;D

 

 

Ωραίος και παραγγελιά από εμένα το Dont talk to strangers  8)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου