Προς το περιεχόμενο

Gallagher ο κιθαριστής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από την άλλη βέβαια...δεν υπάρχει μονάδα μέτρησης ταλέντου...αλλά πωλήσεων υπάρχει! ;)

Η ψήφος μου βέβαια στο Ρόρυ ;D ;D

 

Φυσικα και δεν υπαρχει..ολα ειναι ασφαλτρος ;D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σέβομαι τον Rory αλλά προτιμώ χωρίς συζήτηση τη μουσική των Oasis

 

+1000

 

Βεβαια μας διαφευγει το γεγονος οτι ο Noel δεν ειναι κυρίως κιθαριστας,οπως ηταν ο Rory ο οποιος ειναι γνωστος για τη δεξιοτεχνια του , αλλα (παρα πολυ καλος) συνθετης ,οποτε μαλλον συγκρινουμε ανομοια πραγματα.

 

Επισης ο ΟΡ δεν ξεκαθαριζει σε ΠΟΙΟΝ ΤΟΜΕΑ ακριβως πρεπει να θεωρουμε ..πετυχημενο τον  Gallagher....αν μιλαει για πωλησεις ,για κιθαριστικη δεξιοτεχνια και επιρροη ή για συνθετικη δεινοτητα...

 

στο πρωτο οι OASIS σιγουρα ειναι πιο πετυχημενοι,στο δευτερο ο Rory φυσικα και ειναι πιο επιτυχημενος στο τριτο...περι ορεξεως κολοκυθοπιττα εμενα μου αρεσει περισσοτερο ο Noel ..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...περι ορεξεως κολοκυθοπιττα εμενα μου αρεσει περισσοτερο ο Noel ..

Και μένα, και μένα.

Ειδικά στοοοο......, όχι άλλοι ήταν αυτοί, αλλά στοοοοο....πως το λένε......  μπα ουτε, βέβαια μην ξεχνάμε και το ...... *

Άσε, λάθος. Τον άλλο εννοούσα.

Οι Oasis μου αρέσουν όσο και οι κολοκυθόπιτες. 8)

 

 

* άντε να σας βάλω λίγο Wonderwall και Look Back... για να μην γυρίσετε με άδεια χέρια.

Το υπόλοιπα ούτε στην ανακύκλωση δεν τα δέχονται.

Και όσο υπήρχε αυτός ο αρχιτριμαλάκας βλαχοlowlifetrash παπαροτραγουδιστής........

Βέβαια γούστα είναι αυτά.  ;D

 

Τα χουμε ξαναπεί όμως αυτά.

Μου φαίνεται ότι έχει όρεξη για τζέρτζελο ο Μπουζούκης. ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εμπορικής απόψεως προφανώς ο Noel Gallagher είναι πιο επιτυχημένος. Επίσης από άποψη αριθμιτικής αποδοχής. Στα 90's ολόκληρο το Ηνωμένο Βασίλειο (για να μην πω η Ευρώπη) άκουγε μανιωδώς Oasis, κάτι που δε συνέβη ποτέ με τη μουσική του Rory.

 

Από την άποψη της διάρκειας στο χρόνο, ο Rory έχει μάλλον ήδη νικήσει αν υποθέσουμε ότι τα μόνα κομμάτια των Oasis που ακούγονται ακόμη είναι οι μεγάλες επιτυχίες (Wonderwall, Don't look back in anger κλπ.) ενώ τη σόλο πλέον καριέρα του Noel δεν την ακούει ούτε η μαμά του.

 

Πάντως και οι δύο επιτυχημένοι ήταν, ο καθένας στον τομέα του.

 

Αλλά το έχω ξαναπεί, επειδή εμείς εδώ τον Rory τον έχουμε μετά τον Άι Νικόλα, δικαιολογείται υποθέτω και το ειρωνικό-χαβαλέ ύφος του ερωτήματος το οποίο προφανώς προοριζόταν για ρητορικό, από τον αγαπητό bouzoukleri.

 

Βέβαια, αν το ερώτημα ετίθετο σε Βρετανούς και ειδικά από μια γενιά και μετά, τα αποτελέσματα θα ήταν πολύ διαφορετικά από αυτά του νόιζ. Αλλά τι ξέρουν αυτοί; Το Rory εμείς τον γεννήσαμε.  ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και πλέον δεν ακούω η ψήφος πάει στο Rory.Πάντα μου έδινε την αίσθηση ότι ήταν ένας πολύ καλός τύπος.Ο Noel μου κάνει λίγο κολοπαιδαράς με την κακή έννοια.Σίγουρα όμως ξέρει να γράφει τραγούδια όπως και ο Rory.Ο Rory ήταν και ξιδάκιας και καλός παίχτης και έγραφε και ζόρικα.ΡORY!!!!

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω αντικειμενικη αποψη γιατι δεν ακουγα oasis δεν με αγγιξε  η μουσικη τους και δεν τους "εψαξα" περισσοτερο .Σιγουρα μετρωντας πωλησεις οι Oasis ειναι απο πανω ,αλλα...οπως εγραψαν και αλλοι,στη διαρκεια του χρονου και την δυναμη της επιρροης η ζυγαρια γερνει προς Ιρλανδια ...

Ο Rory εγραψε και επαιξε κομματια που εγιναν soundtrack για στιγμες της ζωης μου ,ειναι απο τους αγαπημενους μου κιθαριστες και μουσικους γενικοτερα ,και μου αρεσει ιδιαιτερα που ηταν μουσικος που ζουσε για να παιζει live ,"the stage was his home" λεει ο αδελφος του Donal .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ιρλανδός ρεμπέτης πάντως,

 

η ζυγαρια γερνει προς Ιρλανδια ...

 

 

Boys και ο Noel ΙΡΛΑΝΔΟΣ ειναι ,και απο τους 2 γονεις.  

 

Gallagher και μη Ιρλανδος δεν υπαρχει... ;D

 

 

Παρτε τωρα ακομα εναν Ιρλανδο απο το Μαντσεστερ που παιζει με τη κιθαρα του Ρορυ

 

 

και αφηστε τα συγκριτικα επιπεδου 2ας δημοτικου για το ποιος ειναι καλυτεροτερος.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boys και ο Noel ΙΡΛΑΝΔΟΣ ειναι ,και απο τους 2 γονεις.  

 

Gallagher και μη Ιρλανδος δεν υπαρχει... Grin

καλα λες ρε συ SF.....!

The Smiths,The Cribs....ωραιος και ο κυριος Marr!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρτε τωρα ακομα εναν Ιρλανδο απο το Μαντσεστερ που παιζει με τη κιθαρα του Ρορυ
  SF γιατί μας το κάνεις αυτό. Το ξανάβαλες πιό παλιά, δεν αντέχω να το ξανακούσω πάλι :P ;D. Λυπήσου τα αυτιά μας :-X  Ιεροσυλία για τον Rory... 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου