Προς το περιεχόμενο

Attenuators


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδες!Εχω μια κατοσταρα κεφαλη και αναγκαστικα πρεπει να βρω καποιο τροπο να εχω καλο ηχο σε λογικες εντασεις!Δεν εχω ιδεα τι γινεται με attenuators και θελω συμβουλες πανω σε αυτο το θεμα(μαρκες,ειδη,τιμες κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη καλησπέρα και καλώς ήρθες!  :)

 

Μέχρι να σου απαντήσει κάποιος γνώστης του θέματος, ρίξε μια ματιά σε παλαιότερα θέματα σχετικά με attenuators.

 

Πήγαινε στην "Αναζήτηση" του φόρουμ και γράψε attenuators. Θα σου βγάλει όλα τα σχετικά θέματα που έχουν συζητηθεί.  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικό θέμα για επιλογή ειναι το χρηματικό.

Μπορείς να πάρεις ένα weber το οποίο ειναι σχετικά οικονομικό αλλά μπορείς να πάρεις και ένα phantom ´η aracom και η τιμή να ξεφύγει.

Οι κυρίες διάφορες μεταξύ των attenuators  βρίσκεται στο τροπο λειτουργίας τους και ο βαθμός εξέλιξης τους τεχνολογικά.

Πχ το weber θεωρείται πρώτης γενιάς ενώ το arakom τελευταίας γενιάς.

 

Εγώ έχω ένα

Motherload Elemental και κάνω μια χαρά την δουλειά μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να το εχω δοκιμασει ειναι το πιο οικονομικο ομως ακουγεται ξεκαθαρα στο βιντεο οτι ο ηχος σου δεν χαλαει οσο γονατιζεις τον ενισχυτη...

 

ευρω 89.95....

 

το συγκεκριμενο στο βιντεο ειναι για 50W...στην σελιδα τους θα βρεις και για 100W....οχι πως αν το βαλεις σε κατοσταρι κεφαλι δε θα λειτουργησει απλως δεν θα εχεις τοσο μεγαλο range στο attenuation

 

δες ολο το βιντεο...

 

http://www.recycledsound.net/

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=gMQV-nV09aU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ολους.Τα τσεκαρα ολα και μπορω να πω οτι με εξεπληξε παρα πολυ το aracom..βεβαια ειναι απλησιαστο αλλα με λιγη πεινα κατι θα γινει..κατι ακομα,σε σχεση με τα αλλα πεταλια,υπαρχει καποιο προβλημα,θα συνεχιζουν να συμπεριφερονται κανονικα ή θα αλλοιωνεται ο ηχος τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ολους.Τα τσεκαρα ολα

 

Τσέκαρες ΚΑΙ τα προηγούμενα θρεντς και τις συζητήσεις τους? Γιατί ελπίζω το "όλα" να μην περιορίζεται στα ελάχιστα μοντέλα & πληροφορίες που αναφέρονται εδώ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρα και τα προηγουμενα threds και γενικα κανω πολλη ερευνα!Εχω τον vintage modern ο οποιος εχει master volume αλλα αρχιζει να ακουγεται κανονικα γυρω στο 6-7/10 που ειναι μια ενταση στην οποια οι γειτονες δν θα ειναι και πολυ ευχαριστημενοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες attenuator πηγαινε στο fuzzville,

τα παιδια εκει έχουν φτιάξει εναν passive attenuator πολυ καλή τιμη, 80 ευρω

 

http://www.fuzzville.gr/fuzzville/119-f.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου