Προς το περιεχόμενο

Combo Μπάσου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρειάζομαι εναν combo ενισχυτή για πρόβες και live(για οnstage ήχο) αλλα δεν θέλω τπτ τρελό σε watts. Έχω τσεκάρει online διαφορους combo με 1x12,2x10,1x15. Λόγω τιμής γλυκοκοιτάζω έναν ashdown mag c115 307W και έναν SWR working man 15. ¶λλες εμπειρίες ή προτάσεις :?: :?:

 

 

Υ.Γ:Καλό θα ήταν να μη χρειάζομαι νταλίκα για να τον μεταφέρω.... :lol: :lol: :lol:

verything must GROOVE!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και εγώ έναν Ashdown και μάλιστα κατώτερο μοντέλο από αυτό που κοιτάζεις (ELECTRIC BLUE EB 12-180 Combo). Τον χρησιμοποιώ και εγώ για την δουλειά που περιγράφεις και έχω να πω πως είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από τον ήχο του.

 

Α! και δεν χρησιμοποιώ νταλίκα, μεταφέρεται άνετα και με αμάξι. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω έναν mag κάτι στα 250W, και αποδίδει αρκετά καλά- καλύτερα σε σχέση με τους προηγούμενους combo που χρησιμοποιούσα.

 

Βασικό κριτήριο αγοράς, το ότι μεταφέρεται εύκολα! Επειδή το πορτ παγκάζ του αυτοκινήτου μου έχει λίγο παράξενο σχήμα, με βολεύει όσο κανείς άλλος!

 

Σαν ήχος, προσωπικά μου αρέσει αρκετά- αλλά επιφυλάσσομαι γιατί ελάχιστες φορές έχω παίξει στην ουσία με αυτόν live (μιας και τα μαγαζιά ως επί το πλείστον διαθέτουν ενισχυτές).

 

Είναι από τους ενισχυτές που δεν έχουν "χρώμα", αλλά είναι σχετικά ουδέτεροι, και εξαρτάται από το μπάσσο σου το τι ηχόχρωμα θα βγάλεις. Προσωπική άποψη βέβαια... και το προτιμώ έτσι.

 

Το DI output έχει επίσης κάποια χρησιμότητα για μένα...

 

Δηλώνω ικανοποιημένος, τουλάχιστον για τα λεφτά που τον πήρα- χωρίς όμως να αποκλείω οτιδήποτε άλλο (εκτός από fender BXR- θέε μου, μόνο μεσαία!).

 

Τι άλλο... αν θέλεις να τον δοκιμάσεις και δεν υπάρχει στα μαγαζιά, στείλε μου ένα pm και πέρνα να τον δεις!

 

Take care!

bass @ vertigo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζομαι εναν combo ενισχυτή για πρόβες και live(για οnstage ήχο) αλλα δεν θέλω τπτ τρελό σε watts.

Υ.Γ:Καλό θα ήταν να μη χρειάζομαι νταλίκα για να τον μεταφέρω.... :lol: :lol: :lol:

 

συμπληρωση : κατι αντιστοιχο με αυτο ακριβως που ψαχνει ο φιλος μας σε head για να δουλεψει με ενα 12" eminence delta pro 12.(μια στο τοσο...δεν ειμαι και μπασσιστας...)

 

 

fleamail,fleamail,where are you??? :wink:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις 8) 8) 8) Κανένας δεν έχει εμπειρία απο SWR? Ξέρω οτι μερικά μικρά combo είναι αρκετα καλά. Aπόψεις για τους Backline της Gallien Krueger η για τους Warwick :?: :?: :?:

verything must GROOVE!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου