Προς το περιεχόμενο

Iron Maiden - Wickerman cover


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραιος με τα μουσια.....  :D

Και ωραιος στο κομματι  ;)

 

Αλλη φορα να δειχνεις πιο.....πιστικος στο οτι αυτα που παιζεις στο βιντεο ειναι ηδη ηχογραφημενα  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αλλη φορα να δειχνεις πιο.....πιστικος στο οτι αυτα που παιζεις στο βιντεο ειναι ηδη ηχογραφημενα  ;)

 

Την πεταξες την παπαρα σου... Κατσε σκεψου τι εγραψες καποια στιγμη... Δηλαδη κανε μονο σου μια αυτοκριτικη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σου Άρη

για το στυλ σου  δεν θα σχολιάσω χεχε ;D

 

Πάνω σε αυτό που είπε ο μεσάλιον:  σου δίνει αυτή την αίσθηση το βίντεο τουλάχιστον στην

αρχή ,ίσως φταίει ο συγχρονισμός του βίντεο με τον ήχο, ίσως και ο ήχος της κιθάρας ο ίδιος

πάντως στο σόλο φαίνεται ότι παίζεις "live".

 

Δεν μου κάτσανε καλά οι αρμονίες και το σόλο πάντως αφού το έφτιαξες για vocals backing μια χαρά εκπληρώνει το σκοπό του. συνέχισε ακάθεκτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σου Άρη

για το στυλ σου  δεν θα σχολιάσω χεχε ;D

 

Πάνω σε αυτό που είπε ο μεσάλιον:  σου δίνει αυτή την αίσθηση το βίντεο τουλάχιστον στην

αρχή ,ίσως φταίει ο συγχρονισμός του βίντεο με τον ήχο, ίσως και ο ήχος της κιθάρας ο ίδιος

πάντως στο σόλο φαίνεται ότι παίζεις "live".

 

Δεν μου κάτσανε καλά οι αρμονίες και το σόλο πάντως αφού το έφτιαξες για vocals backing μια χαρά εκπληρώνει το σκοπό του. συνέχισε ακάθεκτος.

 

Βασικα έχω ενα θεμα οταν πρεπει να συγχρονισω εικόνα με ηχο . Σε όλο το βίντεο παίζω . Αλλα το θεμα δεν ειναι αυτο . Αλλα το μούσι ... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είσαι πολύ καλός ρυθμικός παίκτης για το είδος σου Άρη,τα έχουμε ξαναπεί αυτά κιόλας.Εμένα προσωπικά δε μου άρεσε η μίξη,μου ακούγονται όλα κάπως μπουκωμένα και μουντά,ίσως θα έπρεπε να ασχοληθείς λίγο παραπάνω! :)

 

Επίσης στα lead parts είσαι πάρα πολύ σφιγμένος!Λογικό ως ένα σημείο,αλλά προσπάθησε να χαλαρώσεις.Αυτή η χαλάρωση έρχεται συνήθως έπειτα από εξοικείωση με τα parts,η συμβουλή μου είναι να τα παίζεις μέχρι να σου βγαίνουν ''φυσικά''.

 

Overall είναι μια χαρά,απλά προτίμησα να σταθώ στις ατέλειες που υπάρχουν! :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα αρη

 

Λοιπον, σε γενικες γραμμες ηταν καλη προσπαθεια !!! κατα την γνωμη ομως επρεπαι να παιξεις λιγο με το EQ του ενισχυτη δεν μου αρεσε αυτη η χροια !!! σαν κατι να ελειπε...

Στο σολο ξεκινησες καλα αλλα μετα το χαλασες λιγακι

 

anyway μπραβο

 

παρεπιπτοντως, το κομματι αυτο τα σπαει οπως και ολο το συγκεκριμενο αλμπουμ.

 

Στο θεμα μας τωρα... το νεο λουκ που λανσαρεις σου παει μια χαρα  ;D

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι πολύ καλός ρυθμικός παίκτης για το είδος σου Άρη,τα έχουμε ξαναπεί αυτά κιόλας.Εμένα προσωπικά δε μου άρεσε η μίξη,μου ακούγονται όλα κάπως μπουκωμένα και μουντά,ίσως θα έπρεπε να ασχοληθείς λίγο παραπάνω! :)

 

Επίσης στα lead parts είσαι πάρα πολύ σφιγμένος!Λογικό ως ένα σημείο,αλλά προσπάθησε να χαλαρώσεις.Αυτή η χαλάρωση έρχεται συνήθως έπειτα από εξοικείωση με τα parts,η συμβουλή μου είναι να τα παίζεις μέχρι να σου βγαίνουν ''φυσικά''.

 

Overall είναι μια χαρά,απλά προτίμησα να σταθώ στις ατέλειες που υπάρχουν! :)

 

Καλα έκανες !!! Σε ευχαριστω πολυ ... Πολυ καλο το σχόλιο ... Πράγματι ετσι ειναι . Με τα σόλο έχω τα θέματα μου ... Πολυ σφίξιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα αρη

 

Λοιπον, σε γενικες γραμμες ηταν καλη προσπαθεια !!! κατα την γνωμη ομως επρεπαι να παιξεις λιγο με το EQ του ενισχυτη δεν μου αρεσε αυτη η χροια !!! σαν κατι να ελειπε...

Στο σολο ξεκινησες καλα αλλα μετα το χαλασες λιγακι

 

anyway μπραβο

 

παρεπιπτοντως, το κομματι αυτο τα σπαει οπως και ολο το συγκεκριμενο αλμπουμ.

 

Στο θεμα μας τωρα... το νεο λουκ που λανσαρεις σου παει μια χαρα  ;D

 

Σε ευχαριστω κι εσένα φιλε μου ... Έχεις δίκιο σε αυτα που εντοπισες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είναι η jackson?  :o

Ωραίο το μούσι  :P

 

Λοιπόν θες δουλειά στα σόλο όπως ξέρεις... Τα lead είχαν περίεργο ήχο (και θέλαν πιο flow στο παίξιμο) και ήταν πολύ μπροστά στη μίξη ή δεν είχαν ένα effect που να τα ενώνει με το υπόλοιπο κομμάτι (ένα delay 2ms, ένα μεγαλύτερο reverb, άλλο eq κλπ). Το σόλο ήθελε να είσαι πιο χαλαρός και να ακούς τι παίζεις...  ;)

Άντε και στα επόμενα!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου