Προς το περιεχόμενο

Kεφαλή fender basman,Λυχνίες?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ο ενισχυτης δεν εχει προβλημα κανονικα θα πρεπει να παιζει ΑΦΑΙΡΟΝΤΑΣ ΔΥΟ τελικες λυχνιες (τις δυο εξω ή τις δυο μεσα) δοκιμαστε αυτο και αφηστε τις ΜΠΟΥΡΔΕΣ (δηλ.να βαλετε μια 6V6 μαζι με τις 6L6)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  Θα το δοκιμάσουμε με τις δύο λυχνίες αν είναι.Ο ενισχυτής θα παίξει σε μια καμπίνα harley benton 2χ12 ,που έχει το στούντιο.Αν κατάλαβα καλά αν αφαιρέσουμε τις δύο λυχνίες ,θα πάει στα μισά Βαττ ο ενισχυτής που όντως δεν είναι πρόβλημα.

Σε περίπτωση που έχει άλλο θέμα ο ενισχυτής ,υπάρχει κάνας μάστορας Σαλονίκη μεριά να προτύνει κάνεις για να πάει το κεφάλι για full service.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, θα πάει στα μισά watt αλλά θα αλλάξει και το φορτίο στην έξοδο. Πριν ήταν 4Ω, με τις δύο τελικές θα είναι 8Ω δλδ στην ίδια έξοδο θα πρέπει να βάλετε καμπίνα 8Ω. Πόσα Ωμ είναι η ΗΒ 2x12?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ναι νομίζω έτσι είναι ,και το VHT 6 που έχω από εκεί τον βγάζω και βγαίνει μια χαρά.Περιμένω να κάνει την μόντα και να μου πει.Αν όλα είναι οκ θα ποστάρω να σας πω.Αλλιώς θα βρούμε μάστορα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλε και ο maze μαστορας ειναι τι συζηταμε τωρα.Πηγαινε το μηχανημα στο εργαστηριο να στο φτιαξει.Αυτος του στουντιο απο την μυγα ξυγκι θελει να βγαλει; Θα τρελαθουμε δηλαδη ;Εχουν περασει απο τα χερια μου 2  bassman και παντα στον μαστορα πηγαινανε !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα στοιχεία που δίνεις συμπεραίνω ότι ο ιδιοκτήτης του στούντιο μάλλον έχει παραμελήσει τον ενισχυτή, οπότε ακόμα και αν λειτουργήσει συμπληρώνοντας/αφαιρώντας λυχνίες δεν θα είναι σε κατάσταση να αποδώσει το προσδοκώμενα. Μην καταλήξετε δηλαδή σε συμπεράσματα τύπου 'μάπα το Μπέισμαν δεν μπιστάει'..  ;D

Άσε που αυτό ενέχει κινδύνους να δημιουργηθεί σημαντική ζημιά αν ο ενισχυτής ήταν παρατημένος για καιρό.

Τέτοια μηχανήματα είναι πραγματικά αθάνατα και σκυλιά, μία συντήρηση όμως από έναν σοβαρό τεχνικό κάθε 10-15 χρόνια είναι αναγκαία, για να ακούγεται όπως του αξίζει. Πείσε τον ιδιοκτήτη να την κάνει, σίγουρα αξίζει την επένδυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλε και ο maze μαστορας ειναι τι συζηταμε τωρα.Πηγαινε το μηχανημα στο εργαστηριο να στο φτιαξει.Αυτος του στουντιο απο την μυγα ξυγκι θελει να βγαλει; Θα τρελαθουμε δηλαδη ;Εχουν περασει απο τα χερια μου 2  bassman και παντα στον μαστορα πηγαινανε !!!

 

o κος maze μου σένιαρε τον bassman 100 που έχω και έγινε σούπερ!

πες του τσιγκούνη με το στούντιο ότι αξίζει να τον φτιάξει, αν και κρίμα είναι ένα τέτοιο μηχάνημα να το σκίσουν σε προβάδικο.

Ars longa, vita brevis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλε και ο maze μαστορας ειναι τι συζηταμε τωρα.Πηγαινε το μηχανημα στο εργαστηριο να στο φτιαξει.

ΚΑι τα μεταφορικά από Θεσσαλονίκη;

Σε περίπτωση που έχει άλλο θέμα ο ενισχυτής ,υπάρχει κάνας μάστορας Σαλονίκη μεριά να προτύνει κάνεις για να πάει το κεφάλι για full service.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου