Προς το περιεχόμενο

Free vst κιθάρας γιά ήχους πλήκτρων, υπάρχει?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να συνδέω την κιθάρα μου (μέσω κάρτας) στο Daw και με ένα vst (ή δύο ή τρία) να έχω ήχους αρμόνιου, synth, ή άλλων πλήκτρων. Έχω φάει το νετ απ΄τό πρωί αλλά τίποτα.Δοκίμασα το Guitar ring και μερικά modulations αλλά δεν μου άρεσαν. Κατέβασα το FretKeys και δεν έβγαλα άκρη. Αν ξέρετε κάποιo free vst που να κάνει αυτήν την δουλειά, name it ::) :)  Υ.Γ. Εννοείτε ότι δεν έχω τρελές απαιτήσεις πιστότητας ήχου......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://jamorigin.com/products/midi-guitar/

Δεν είναι free (και δεν πρόκειται να βρεις free γιατί δεν υπάρχουν). Μετά πας σε midi τεχνολογίες με τιμή εκκίνησης τα 400-500 ευρώ.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marathon την είδα την  Jam Origin, αλλά 100$ δεν τα δίνω γι΄αυτόν τον σκοπό ;D ;D ;D ;D, είπα μήπως υπάρχουν τίποτα free και μου διέφυγαν απ΄το ψάξιμο, γι'αυτό ρώτησα,αλλά γιά να λες

δεν πρόκειται να βρεις free γιατί δεν υπάρχουν
πάμε γι΄άλλα :-X ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνεις μια ιδιαίτερη τεχνολογία...που δεν μπορεί να είναι δωρεάν. Επίσης είναι δύσκολο να γίνει χωρίς hardware...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνεις μια ιδιαίτερη τεχνολογία...που δεν μπορεί να είναι δωρεάν. Επίσης είναι δύσκολο να γίνει χωρίς hardware...

 

'Οχι. Όπως έχει αναλυθεί αρκετές φορές, δεν είναι απαραίτητο το midi. Yπάρχoυν και από πλευράς hardware guitar synth πετάλια όπως πχ. το Electroharmonix Microsynth (σχεδιασμένο μάλιστα από τον David Cockerell, τον ίδιο εφευρέτη κλασσικών συνθεσάιζερ όπως τα EMS) ή από πλευράς software σε επίπεδο plugin περνώντας το από φίλτρα και envelopes όπως πχ. αυτά του Reason, μερικά bass synth presets από το Ampeg SVX κλπ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Οχι. Όπως έχει αναλυθεί αρκετές φορές, δεν είναι απαραίτητο το midi. Yπάρχoυν και από πλευράς hardware guitar synth πετάλια όπως πχ. το Electroharmonix Microsynth (σχεδιασμένο μάλιστα από τον David Cockerell, τον ίδιο εφευρέτη κλασσικών συνθεσάιζερ όπως τα EMS) ή από πλευράς software σε επίπεδο plugin περνώντας το από φίλτρα και envelopes όπως πχ. αυτά του Reason, μερικά bass synth presets από το Ampeg SVX κλπ.

Ωραία...βγάλε ήχο πιάνου ή Rhodes.... ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου