Προς το περιεχόμενο

"Only for her" - fusiongtr


fusiongtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Στράτο καλά που τα δάκτυλα σου ήταν «κόκκαλο», γιατί αν «πετούσαν» θα έριχνες κόσμο στην κατάθλιψη  ;D  Ευτυχώς... ευτυχώς...

 

Εγώ το μόνο που θα σου πω είναι ότι με κάποιο τρόπο πρέπει να σε βγάλουμε από το καβούκι σου  ;)

 

Φίλος αποδώσου στο κοινό σου  8)

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμορφη, ταξιδιάρικη "ECM" ατμόσφαιρα.

 

Το "sax-sahlophone" έτσι όπως ήταν παιγμένο δεν με χάλασε καθόλου.

 

Μου έφτιαξες το μεσημέρι Στράτο!   8)  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάζεψε όλα αυτα που εχεις ανεβάσει εδώ μεσα και ειναι σκόρπια και βάλτα σε ένα μέρος  να μπορούμε να τα ακούμε όλα μαζι στη σειρά (π.χ. soundcloud που ειπε και ο Σπύρος ή ότι άλλο σου αρέσει). Και αν δεν ξερεις εσυ το λόγο, ξέρουμε εμείς. Σοβαρά τώρα, κάν το άμεσα.

 

Τα υπόλοιπα θα σου τα πω άλλη φορά και κατ ιδίαν.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιπα να ξεκινησω το σχολιο μου με αστε'ι'σμους αλλα αυτο το σφιξιμο στο στομαχι δε μου αφησε

περιθωρια για τετοιο σχολιασμο.

Βοηθησε και ο καιρος αλλα επειδη εχουν αρχισει εδω και καιρο να μην παραγονται μεσα μου συναισθηματα που καποτε γεννιουνταν τοσο αβιαστα,η συνθεση αυτη ηρθε σαν κατραπακια,σα σωτηρία απο το φοβο για εναν εαυτο που αλλαζει χωρις να το θελουμε.Μια επιβεβαιωση της υπαρξης αυτης της μαγικης αυλης καταστασης μεσα μας,που δεν φανταζομασταν οτι θα κινδυνευε ποτε να εκλειψει.

 

ΣΠΑΝΙΟ ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΚΛΑΣΕΩΣ.

Σ ευχαριστω!

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είσαι ο Λάρρις ο Κάρλτον . :P

 

Το κομμάτι μαμεί.

Αν πρέπει να βρω κάτι….και το ξέρω ό,τι το ξέρεις......αλλά το ψευτοσαξώφονο σε σημεία ξεγελάει ευχάριστα…σε σημεία αδικεί.

 

Όταν έχεις τέτοιο ήχο στην κιθάρα, θες τα πάντα τέλεια.

 

Ειδικά μετά το 3:20 το απογειώνεις…. Pat martin-ίζει επικίνδυνα. ;D

 

douze points!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, τώρα μόλις γύρισα σπίτι, και …. έπαθα σοκ.

 

Όλα αυτά, για μένα τα γράψατε?

Απίστευτο μου φαίνεται ρε σεις, αλήθεια λέω.

Μέσα από την καρδιά μου σας ευχαριστώ όλους ένα προς ένα.

Δεν νομίζω ότι αξίζω τέτοιους κολακευτικούς χαρακτηρισμούς και τόσο καλά σχόλια, όμως χαίρομαι πολύ (πάρα πολύ) που σας άρεσε.

 

Μερικές διευκρινήσεις που ζητήσατε (και κακώς δεν αναφέρθηκα εξ’ αρχής σ’ αυτό) σχετικά με το «πώς».

 

Το sax είναι όπως σωστά μάντεψε ο Σπύρος (JJ)  και ο Γιώργος (Longshadow), midi παιγμένο στην κιθάρα (σαχλόφωνο) μέσω του Axon ax-50.

Είναι το vst saxlab2, το οποίο έχει την εξής ιδιαιτερότητα.

Ανάλογα με το χτύπημα στην χορδή (και με ανάλογες ρυθμίσεις velocity και sensitivity) δίνει το αντίστοιχο «φύσημα», την «ανάσα» και το «growl».

Η πρόκληση για μένα ήταν όχι μόνο να προσπαθήσω να πλησιάσω το φραζάρισμα του σαξοφωνίστα, αλλά και να χτυπήσω έτσι την χορδή, που να πάρω «ανάσα», «legato», και «growl» αντίστοιχα με αυτά ενός σαξοφωνίστα.

Δεν το πέτυχα όπως ήθελα, αλλά εντάξει.

Είχε πολύ πλάκα πάντως και είναι φοβερή μελέτη.

 

Το μπάσο είναι επίσης midi παιγμένο στην κιθάρα με τον ίδιο τρόπο και ένα παλιό vst της Edirol.

 

Τα τύμπανα είναι Addictive, και όπως πολύ σωστά έγραψε ο JJ, θα έπρεπε να τα πειράξω περισσότερο, αλλά … νομίζω δεν θα κατάφερνα να πετύχω αυτό που θα ήθελα να ακούσω.

 

Η κιθάρα, μια Greg Bennett Av-3 (διακόσια κάτι ευρά αλλά σκοτώ) όλα stock, στο gt-8 και καρφί στην κάρτα ήχου.

 

Μόλις συνέρθω λίγο από όσα γράψατε, θα επανέλθω.

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ δεν έχω λόγια,το κομμάτι είναι κατάθεση ψυχής με καταπληκτικά χέρια γεμάτα feel και αισθητική.Και η παραγωγή εξαιρετική για τα αυτιά μου.Πάρε 5-6 τραγούδια που έχεις ανεβάσει εδώ κατά καιρούς και κάνε ένα δίσκο βρε άνθρωπε,το ΕΧΕΙΣ!Συγχαρητήρια! :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα σπίτι αργά από τη δουλειά.

Άνοιξα το νόιζ για λίγο πριν κοιμηθώ.

Κλειστά τα μόνιτορ. Βαριέμαι, δεν τα ανοίγω.

Α, έβαλε ο φιούζιος κομμάτι. Ε ας ανοίξουμε τα μόνιτορς να το ακούσουμε, ωραίες τζαζιές παίζει...

 

And then... WTF!!!!

 

Άντε να κοιμηθείς τώρα.

 

Μεγαλειώδες αρχηγέ μου...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου