Προς το περιεχόμενο

Απατεώνες απο αγγελίες έχετε πετύχει;


ex-ΑΓΓΕΛΟΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε βγαζει απο τα ρουχα σου ωρες ωρες το ποσο "εξυπνα" σκεφτονται μερικοι ανθρωποι.

 

Εγω αναρωτιεμαι, ποσο θα το ευχαριστηθει κανεις το πεταλι, την κιθαρα ή τη χορδη που εκλεψε απο καποιον.

 

Παιρνω σαν δεδομενο πως φερθηκε ανεντιμα στη συναλλαγη σας και ισως να κανω λαθος, ομως γιατι να μη σου δωσει το τηλεφωνο του βρε παιδι μου. Τελος παντων.

 

Προσωπικα δε θελω να φτασω στο σημειο να μην εμπιστευομαι τους ανθρωπους με τους οποιους συναλλασομαι. Ομως, επειδη εχω παρομοια εμπειρια (εις διπλουν) αισθανομαι πως δεν εχω αλλη επιλογη. Και δυστυχως μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 239
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αντάλλαξα μέσα απο το νοιζ ενα πεταλακι με καποιον απο Αθηνα (ειμαι απο Χιο), δεν παρελαβε - δεν παρελαβα. Συμφωνα με τα λεγομενα του θα πρέπει να "χαθηκαν" και τα δυο. Καταλαβαινω ότι φταιω κι εγω που δεχτηκα ανταλλαγη με άγνωστο άτομο. Επίσης φταιω που το έστειλα απλά και όχι συστημένο και που του το ειπα ότι το εστειλα με απλό δέμα μία μέρα πριν το στείλει και αυτος. Επίσης δεν μίλησα ποτε μαζι του, μονο μειλ και κινητο ουτε για αστειο να μου δωσει την στιγμη που του ελεγα να μου τηλεφωνήσει στο δικο μου δινοντας του ολα τα στοιχεια μου.  Γιαυτο προσέχετε στις ανταλλαγές.

 

Φιλε μου συλληπυτηρια καταρχας και 2ον ,ο λογος που μιλαμε οπως'διποτε στο τηλεφωνο με το ατομο που κανουμε ανταλλαγη ειναι γιατι την στιγμη που εχουμε το τηλεφωνο καποιου , μπορουμε να μαθουμε ακριβως ποιος ειναι ο κατοχος του τηλεφωνου που μιλαμε...

 

Ειναι κριμα τετοιες μερες ανθρωποι  να παιζουν με τον κοπο του αλλου...

Εκανες καταγγελια ή αναφορα στους υπευθυνους του forum? με τα ελτα μιλησες?

Γ@μιουνται οι ΠΑΕ - @στερα ολε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ mastixas

 

Επίσης, που το ξέρεις ότι εκείνος δεν παρέλαβε; Επειδή στο έγραψε;

Σου επεστρέφη το πετάλι που του έστειλες;

 

Δεν ακούγεται και πολύ ΟΚ αυτή η αμφίδρομη "μη παραλαβή"...

 

@ all

Πλέον, με την απαξίωση που έχουν ρίξει στα ΕΛΤΑ οι κυβερνώντες κοστίζερι πάνω κάτω τα ίδια χρήματα να στείλεις με Γεν. Ταχυδρομική (τυχαίο όνομα) όσο και να στείλεις με ΕΛΤΑ...

Επιπλέον, με την εταιρία κούριερ, αυτό που στέλνεις θα φτάσει το αργότερο μέσα σε μιαμιση μέρα... και guess what, για να το στείλεις, εκτός από διεύθυνση, αυτός που θα το παραλάβει, υπογράφει και ένα χαρτάκι με τα στοιχεία του...

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και λέμε για πράγματα που δεν έφτασαν ποτέ κ.τ.λ. να σας πω το εξής που με εξέπληξε:

 

Είχα βάλει αυτές τις μέρες αγγελία για ένα πεταλάκι, αστείο ποσό 20€.

Είχε επικοινωνήσει μαζί μου δύο φορές ένας φίλος από Θεσσαλονίκη αλλά δεν καταφέραμε να συντονιστούμε. Ώσπου το παλικάρι μου ζήτησε το λογαριασμό μου να μου βάλει τα χρήματα και να του στείλω το πετάλι με ταχυδρομείο. Όσο και αν πρότεινα την αντικαταβολή ο φίλος επέμενε για απλό ταχυδρομείο για να είναι φθηνότερα και μάλιστα προσφέρθηκε να μου βάλει στο λογαριασμό και τα έξοδα αποστολής!

Τελικά χθες το βράδυ τα χρήματα μπήκαν στο λογαριασμό μου ΧΩΡΙΣ να του έχω στείλει το πετάλι!!! Αφού το έστειλα το πρωί, του ευχήθηκα να μην πέσει ποτέ του ο άνθρωπος σε απατεώνα  :D

Να πω επίσης πως παρόλο που του έδωσα το τηλέφωνό μου και εκείνος το δικό του, δεν μιλήσαμε ποτέ, όλη η συναλλαγή έγινε μέσω mail  :o

Να είναι πάντα καλά το παιδί, με εξέπληξε η εμπιστοσύνη που έδειξε.

 

Και στον αντίποδα όλα αυτά που διαβάζουμε εδώ μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον, με την απαξίωση που έχουν ρίξει στα ΕΛΤΑ οι κυβερνώντες κοστίζερι πάνω κάτω τα ίδια χρήματα να στείλεις με Γεν. Ταχυδρομική (τυχαίο όνομα) όσο και να στείλεις με ΕΛΤΑ...

Επιπλέον, με την εταιρία κούριερ, αυτό που στέλνεις θα φτάσει το αργότερο μέσα σε μιαμιση μέρα... και guess what, για να το στείλεις, εκτός από διεύθυνση, αυτός που θα το παραλάβει, υπογράφει και ένα χαρτάκι με τα στοιχεία του...

 

Ισχύει και είναι ο πιο βασικός λόγος,που εδώ και αρκετό καιρό έχω εγκαταλείψει τα ΕΛ.ΤΑ και

πλέον συνδιαλλάσομαι μέσω courier.

 

+και για τα υπόλοιπα

 

@cartman14  Μου έστειλαν μέσα από το noiz κιθάρα μέσω KTEΛ,χωρίς να έχω δώσει χρήματα,με την επιλογή μάλιστα να την κρατήσω μια βδομάδα και αν δεν μου αρέσει να την στείλω πίσω.

Και εγώ αυτό σκέφτηκα...Ευτυχώς που δεν έπεσε σε κανέναν άλλο,γιατί ειδικά μέσω ΚΤΕΛ δεν θα μπορούσε να αποδείξει τίποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανιμώθριε, το να κρατήσει ο αγοραστής το προϊόν και αν δεν τον ικανοποιήσει να το επιστρέψει και να του δώσω πίσω τα χρήματα το λέω ΠΑΝΤΑ και το κάνω σε ΟΛΕΣ τις συναλλαγές μου. Τα υπόλοιπα όμως πραγματικά με άφησαν έκπληκτο.

Τι να πω, τυχερό το παιδί που δεν το εκμεταλλεύτηκε κανένας εξυπνάκιας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Satanas

 

Αν επιτρέπεται, πού μιλάς μαζί του; Εμένα μου έγραψε ότι είναι στην ... Αυστραλία. Και ο αριθμός που μου έδωσε να τον πάρω είναι στη Σουηδία.

Επιπλέον, εσύ δεν έλεγες ότι δεν εμπιστεύεσαι όποιον δεν δίνει τηλεφωνο αλλά "μιλάς" μαζί του μέσω mail; (no pun intented)

 

@mamakin

Αν σε παραξένεψε αυτό, τι να πω εγώ για τη διπλή θήκη που δίνει 69 ευρώ και στο Thomann έχει 280;

Πιο τρολλ δεν έχει! Παιδιά, θα ήθελα όποιος από σας αγοράσει (αν αγοράσει ποτέ) κάτι από τον συγκεκριμένο, ας ποστάρει την εμπειρία του εδώ ή ας στείλει pm, με έχει φάει η περιέργεια!

 

Edit: ρίξτε μια ματιά σήμερα στις αγγελίες του... Εκτός από το ότι τις διέγραψε, άλλαξε και όνομα και username στο Nοiz (γίνεται αυτό;)

http://smart.noiz.gr/user_listings.php?id=30437

 

Ίσως θα έπρεπε να γίνει ένα "σκούπισματάκι" από τον admin...

Καλή εβδομάδα σε όλους

 

Καλησπερες!

Μεσω τηλ ειχα μιλησει μαζι του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερες!

Μεσω τηλ ειχα μιλησει μαζι του!

 

Kαι; Τι εγινε; Το πήρες το λούπερ; Εϊναι υπαρκτό πρόσωπο ο τύπος; χαααχ

Αν ξαναμιλήσεις, πάρε σε παρακαλώ  για λογαριασμό μου μια διπλή θήκη που εδινε και θα σου φέρω τα χρήματα την ίδια μέρα!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

Τιποτα παιδια,μονο αντικαταβολη και συστημενο η με κουριερ....μην επμπιστευομαστε κανεναν

"εξυπνο" που δεν απανταει σε mail η δεν δινει τηλεφωνα...

γεμισε ο τοπος απο ξυπνιους που θελουν να κλεψουν τον κοπο του αλλου..

και επισης να ζηταμε φωτογραφιες του αντικειμενου που θελουμε,οχι αυτες που βαζουν μεσω ιντερνετ..

 

Ελπιζω να πανε ολα καλα σε ολους. :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι; Τι εγινε; Το πήρες το λούπερ; Εϊναι υπαρκτό πρόσωπο ο τύπος; χαααχ

Αν ξαναμιλήσεις, πάρε σε παρακαλώ  για λογαριασμό μου μια διπλή θήκη που εδινε και θα σου φέρω τα χρήματα την ίδια μέρα!  ;D

 

Δεν σε πιανω φιλος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου