Προς το περιεχόμενο

Geodimitri-Have A Nice Day


geodimitri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ όλη την παρέα!

 

Χτυπώ για δεύτερη φορά μέσα σε λίγες μέρες και ελπίζω να μη σας κουράζω.  :)

Με προέτρεψε ένα πολύ ωραίο backing track που μου έστειλε ο φίλος μου ο Βασίλης (BillTrantos). Έχει ανεβάσει και ο ίδιος μάλιστα έναν πάρα πολύ ωραίο αυτοσχεδιασμό του χρησιμοποιώντας το.

 

Τα σχόλιά σας όπως πάντα είναι ευπρόσδεκτα όπως και κάθε είδους κριτική για το παίξιμο, τον ήχο και τη μίξη.

 

Καλημέρα και καλό μήνα!  :)

 

Ωραιος,

ριξε και κανενα satrionolegato μην μασας..

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος,

ριξε και κανενα satrionolegato μην μασας..

ΝΑΙ χώσε απεριόριστα ξέσκισε την την εμμ ε μμ.... ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο, Σωτήρη και Σωτήρη  :P, Βασίλη σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την ακρόαση και τα καλά σας λόγια!

 

Έχω αρχίσει να "μελετάω" λίγο το backing προτού παίξω έτσι ώστε να χρησιμοποιήσω πιο σωστά τις κλίμακες που γνωρίζω. Μάλλον γι' αυτό πέτυχα όμορφο αποτέλεσμα στο μινόρε σημείο.

 

Γενικά κάνω κάποιους πειραματισμούς σε ματζόρε backing track. Χρησιμοποιώ ματζόρε κλίμακα και ματζόρε πεντατονική κυρίως. Σε κάποια σημεία όμως πετάω μια-δυο φράσεις από τη μινόρε πεντατονική η οποία δίνει μια πολύ ωραία "γεύση" στο ματζόρε άκουσμα του ρυθμικού.

 

Σωτήρη και Σωτήρη  :P το legato μου (όπως και άλλες τεχνικές έκφρασης όπως tapping, sweep picking) είναι δυστυχώς σε εμβρυικό στάδιο ακόμα και προτιμώ να μην το χρησιμοποιώ γιατί θεωρώ πως δεν θα βγάλω σωστό αποτέλεσμα.

 

Συγγνώμη και πάλι για τη φλυαρία αλλά είστε η μόνη μου παρέα που μιλάμε για μουσική.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δημήτριε μπράβο, κάθε ένα που ανεβάζεις, ανεβαίνεις  ;)

 

Εγώ θα σου πω μόνο δώσε λίγο βάση στο βιμπράτο σου- δώσε «αίσθημα», διάρκεια στις νότες σου όπου χρειάζεται.

 

Keep it up και σύντομα «καράφλας»  8)

 

ΥΓ: Παικτικά... όχι κυριολεκτικά  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ευχαριστώ πολύ Τέρρυ!

 

Το βιμπράτο όντως θέλει δουλειά και το έχω παραμελήσει τελευταία είναι η αλήθεια.  :(

 

Keep it up και σύντομα «καράφλας»  8)

 

ΥΓ: Παικτικά... όχι κυριολεκτικά  ;D

Το κυριολεκτικά έρχεται! Είμαι σε καλό δρόμο!  ;D ;D ;D

Το παικτικά το προσπαθώ.  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου