Προς το περιεχόμενο

Είναι το ντύσιμο εργαλείο της "δουλειάς" μας;


sotiroubas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πφφφφφφφφ και εγώ κουράστικα... :P

 

 

lk σε κάποια φάση στα σχόλια παραπάνω παριστάνω τον φτασμένο ψωνισμένο καλλιτέχνη με σκοπό ....που στην πορεία χάθηκε αφού δεν το έπιασε κανείς... μάλλον...

αυτά από μένα κλέβω το  διαστημόπλοιο του cos_dr και την κάνω  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 204
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

πφφφφφφφφ και εγώ κουράστικα... :P

 

 

lk σε κάποια φάση στα σχόλια παραπάνω παριστάνω τον φτασμένο ψωνισμένο καλλιτέχνη με σκοπό ....που στην πορεία χάθηκε αφού δεν το έπιασε κανείς... μάλλον...

αυτά από μένα κλέβω το  διαστημόπλοιο του cos_dr και την κάνω  8)

 

Για να μην το έπιασαν, ίσως δεν ήσασταν σαφής.

 

@Dreamdancer

Μάλλον δεν κατάλαβες το point μου σε εκείνο το thread και τι ήθελα να πω. Ίσως δεν ήμουν σαφής.

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι μουσικός θα εκθέσω την άποψή μου επί του λεπτού θέματος. Είναι σαφές ότι υπάρχει ενδυματολογικός κώδικας σε όλα τα επαγγέλματα αλλά και στην κοινή συνείδηση ακόμα και των πιο περιθωριακών ατόμων αφού και αυτοί χρησιμοποιούν την γκαρνταρόμπα τους σαν μια προέκταση της προσωπικής τους κοσμοθεωρίας.

 

Πέρα από την επιφανειακή προσέγγιση του ζητήματος υπάρχουν και εκείνες οι περιπτώσεις που η ένδυση έχει συμβάλλει πανηγυρικά και στην σύλληψη μεγάλων ιδεών.

Σας θυμίζω ότι οι αρχαίοι αρέσκονταν σε ριχτά υφάσματα και είχαν πάντα τους όρχεις και το πέος ελεύθερα να κουνιούνται και να αερίζονται επαρκώς.

Όχι λίγοι φιλόσοφοι υποστηρίζουν ότι αυτή ακριβώς η ενδυματολογική τους πρόνοια (το σύστημα δηλαδή εξαερισμού των γεννητικών οργάνων) τους ώθησε σε μεγάλες επινοήσεις.   

 

Προσωπικά αρέσκομαι στο να εμφανίζομαι σε δημόσιες υπηρεσίες με τα βρώμικα ρούχα της δουλειάς, αξύριστος, βρώμικος και με τρύπια παπούτσια. Με αυτό θέλω να πω ότι δεν είναι πάντα η πρακτικότητα που μας ωθεί στο διάλεγμα του κουστουμιού μας. Μερικές φορές θέλουμε απλά να δηλώσουμε κάτι.   

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά, μας λέτε ότι είστε κάποιο από τα μέλη του μουσικού συγκροτήματος «Τρύπες» , σωστά; 

 

Μη ψαρωνεις Λακη, και στις τρυπες ναναι, τρυπες ειναι ....χαλασμενα πραμματα.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μα δεν είναι θέμα να ψαρώσω.Θεωρώ τιs

''Τρύπεs'' από τα πιο στυλιζαρισμένα ενδυματολογικά Ελληνικά μουσικά συγκροτήματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν είναι θέμα να ψαρώσω.Θεωρώ τιs

''Τρύπεs'' από τα πιο στυλιζαρισμένα ενδυματολογικά Ελληνικά μουσικά συγκροτήματα.

 

 

Σωστος!!

Μονο αυτοι ειναι αστυλιζαριστοι

 

 

Αλλα ακομα και δω το μαυρο μινι της τρομπετιστριας μου δημιουργει ερωτηματικα.  ;D

Παντως μια χαρα ειναι.....  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ο μόνος που μπορεί να πει ότι δεν τον ενδιαφέρει το ντύσιμο, είναι αυτός που του ψωνίζει τα ρούχα η μαμά του και τα φοράει.

 

Είχα πάει κάποτε να πάρω μια γραβάτα, και πριν από εμένα μπήκε στο μαγαζί ένα μελλόνυμφο ζευγάρι.

 

Η μέλλουσα γυναίκα του, του  διάλεξε και μάλιστα ήταν και κατηγορηματική (δυστυχώς γι’ αυτόν) μια μόβ γραβάτα ;D.

 

Ε, εκείνον δεν τον ενδιέφερε .&-

 

Κατά τα λοιπά, όποιος πάει μόνος του για ψώνια , ακόμα και αν διαλέξει ρούχα που δεν του ταιριάζουν καθόλου (είτε σαν χρώμα- είτε σαν νούμερο), και αυτό ενδυματολογική άποψη είναι το έχει καταγράψει ήδη η βιομηχανία της μόδας και το έχουν πει ήδη και με άλλα λόγια κάποιοι εδώ μέσα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η εικόνα δεν παίζει ρόλο, τότε γιατί σε όλες μα όλες τις μουσικές σκηνές, από το Blue Note έως τα σκυλάδικα και από τις λυρικές σκηνές μέχρι τα ροκάδικα υπάρχει ξεχωριστός ειδικός φωτισμός στο stage;

Τι θέλει να αναδείξει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω απλά...ότι στο ψαρωτικό video που ανέβασε ο Watefall για το Βάγγο...παρατηρήστε ότι παίζει στο σπίτι του...χαλαρός...αλλά το φουλάρι-φουλάρι ;)

Ακριβως. Ετσι του ειπε να ντυθει ο...ενδυματολογος του Μάρκελος Νύκτας :P και φυσικα ο Βαγγελης ακολουθησε πιστα τις οδηγιες του. Bημα δεν κανει μονος του αν δεν τον ρωτησει πρωτα. ;D

 

markelos_nyktas.png

 

Αν η εικόνα δεν παίζει ρόλο, τότε γιατί σε όλες μα όλες τις μουσικές σκηνές, από το Blue Note έως τα σκυλάδικα και από τις λυρικές σκηνές μέχρι τα ροκάδικα υπάρχει ξεχωριστός ειδικός φωτισμός στο stage;

Τι θέλει να αναδείξει;

Οχι το ντυσιμο των μουσικων παντως. Τι να αναδειξει δηλαδη στο Blue Note? Το...τζιν παντελονι και το ασπρο κοντομανικο μπλουζακι του Keith Jarrett, ή το Χαβανεζικο λουλουδε πουκαμισο του Chick Corea? ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου