Προς το περιεχόμενο

"Hey Little Man"Acoustic


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Εδώ και καιρό γυρνά στο μυαλό μου μια σειρά ακουστικών τραγουδιών (ενορχηστρωσεών) αλλά δεν έχω ακόμα το υλικό και τις ιδέες για να την ολοκληρώσω.Τέλος πάντων αυτό το τραγούδι είναι σε αυτή την λογική.Ακουστικές ,φυσαρμονικά κτλ.Περιμένω σχόλια και κριτική μιας και αν και έχω πειραματιστεί ξανά στο παρελθόν ,ε δεν είναι και το είδος που έχω δουλέψει πολύ στο home stoudio.

https://app.box.com/s/x1a3rog4v9ek5lwrzd8g

Το τραγούδι στο box γιατί βγήκε λίγο μεγαλούτσικο και το άφησα σε wma μορφή.

 

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναγκάστηκα λόγω προβλήματος να βγάλω τις χορδές και τις ξανάβαλα και μάλλον χάσαν την πατούρα τους και ξεκουρδάει .Η φάση είναι ότι πριν γράψω την κούρδισα αλλά μάλον έχασε στην πορεία.Θα το ξαναγράψω αργότερα ,και θα το ανεβάσω στο ίδιο θρεντ.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://app.box.com/s/x1a3rog4v9ek5lwrzd8g

Μια καινούργια πιο κουρδισμένη εκδοσή ,και το αρχικό λινκ έχει αλαχθεί.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, πέρα από τις επιρροές σου, έχεις καταφέρει να φτιάξεις το "δικό" σου στυλ Γιώργο. Μόνο γι αυτό, μπράβο! Πολύ ωραία η μπαλάντα και η φωνή σου, ακόμα πιό ωραία η φυσαρμόνικα, όπως και η παραγωγή!                                                                             Αλλά για να γκρινιάξω λίγο και να το "παίξω" κριτικός, θα ήθελα μιά αλλαγή, κάποιο κρεσέντο ρε παιδί μου, κάτι για να σπάσει την ροή του κοματιού.  Φιλικά, ο γείτονας 8)                                                                                                              

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο είναι πολύ ωραία η μπαλάντα!

 

Σου έχω πει πως μου αρέσει πολύ η χροιά της φωνής σου, επίσης έδωσες ρέστα με τη φυσαρμόνικα.

 

Μπράβο!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Να΄σαι καλά Φώτη(αν δεν κάνω λάθος ε?).Ξες φίλε μου αυτό που λες το σκέφτηκα και ΄γω .Εχεις δίκιο απο τη μια από την άλλη το ήθελα κάπως το τραγούδι και δεν μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος από την εκτέλεση αυτή.Απλά επειδή έχω πειραματιστεί αυτά τα δύο χρόνια τώρα με διάφορες ηλεκτρικές φόρμες ,αυτό το στυλ ακουστικής φόρμας όσο και να φαίνεται απλό(δηλ κουμπώνω μια ακουστική και γράφω )έχει την δυσκολία του και αυτό είναι που άρχισε να με ενδιαφέρει αυτό το διαστημά .Μια "δουλεία" ακουστική με άποψη νόημα και γενικό στυλ ενορχήστρωση κτλ.Αυτό το τραγούδι ήταν κάτι σαν πείραμα πάνω σε αυτή την προοπτική.Δεν ξέρω αν στα κοντά θα καταφέρω να το κάνω (γιατί είμαι και πολυγραφότατος τρομάρα μου)αλλά είναι ένα στοίχημα που τρέχει μέσα μου και θέλω να δω τι θα βγέι από όλο αυτό.Anyway να΄σαι καλά που ασχολείσε με τα πονήματα μου γείτονα,μην ξέχνας έρχονται γιορτές ,κανα ποτάκι πιστέυω θα το πιούμε στα κοντά(αν αφήνει η κυρά βεβαίως βεβαίως,χεχεχε)να'σαι καλά.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο είναι πολύ ωραία η μπαλάντα!

 

Σου έχω πει πως μου αρέσει πολύ η χροιά της φωνής σου, επίσης έδωσες ρέστα με τη φυσαρμόνικα.

 

Μπράβο!  :)

Δημήτρη να΄σαι καλά ευχαριστώ πολύ.Τώρα μπήκα.Χαίρομαι που σου άρεσε το τραγούδι και το θέμα στη φυσαρμόνικα.Δεν φύσαω τόσο σύχνα πλέον όσο παλιά αλλά η φυσαρμόνικα είναι καψούρα μεγάλη.Μακάρι να μπορούσα να εμβαθύνω κι'αλλο σε αυτό το οργανάκι αλλά τεσπα.Να΄σαι καλά ευχαριστώ.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννο,το εχεις στο "πετσι" σου αυτο το Ντυλαν/Κοεν στυλ,αν και η φυσαρμονικα πιο πολυ Springsteen με θυμισε(πως τα καταφερα ο μ....κας και εβαλα τοσους σε μια προταση).

 

Αλλα το κυριοτερο ειναι αυτο που λεει ο Φωτης οτι δηλ ενω φαινονται οι επιρροες σου,εχεις φτιαξει ενα προσωπικο υφος τουλαχιστον στα δικα μου αυτια.

Πολυ μ'αρεσε και τουτο το κομματι,το 'χεις φιλε!

Να βαζεις να σ'ακουμε αδερφε και να τα καμεις ολα ενα cd-εχεις αρκετα βαλμενα ηδη-να μας το στειλεις για να σ'ακουμε και long play να γουσταρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το στυλ ακουστικής φόρμας όσο και να φαίνεται απλό(δηλ κουμπώνω μια ακουστική και γράφω )έχει την δυσκολία του
Σίγουρα είναι πιό δύσκολο να γίνει αρεστό, γιατί του λείπουν τα "φρου φρου και αρώματα" ;D. Κιθάρα-ες, φωνή, άντε και καμιά φυσαρμόνικα ;)
να΄σαι καλά που ασχολείσε με τα πονήματα μου γείτονα
Γείτονα, ειλικρινά και χωρίς παρεξήγηση ::), αν δεν μου άρεσαν τα "πονήματά" σου και αυτός ο Rock "τρόπος" σου ;) δεν θα έγραφα  :-X 
μην ξέχνας έρχονται γιορτές ,κανα ποτάκι πιστέυω θα το πιούμε στα κοντά
  Θα κανονίσουμε ένα βράδυ, λίαν συντόμος, νά'ρθω Βέροια να βρεθούμε (θα τα πούμε με P.M. αυτά)
(αν αφήνει η κυρά βεβαίως βεβαίως,χεχεχε)
  Πόντια είναι ;D (έστω, μισή) αλλά παρόλα αυτά 16 χρόνια παντρεμένοι απορώ πως με ανέχεται. Εμένα με την Σβετλάνα, την Ιρίνα και την Νατάσσσα (με παχύ σσ) βεβαίως, βεβαίως.....
Να βαζεις να σ'ακουμε αδερφε και να τα καμεις ολα ενα cd-εχεις αρκετα βαλμενα ηδη-να μας το στειλεις για να σ'ακουμε και long play να γουσταρουμε.
Να μια πολύ ωραία ιδέα...Ωραίος ο gvour ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου