Προς το περιεχόμενο

Tech 21 Trademark 30 vs VOX AD30VT


gda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Θα ήθελα την άποψή σας για τους δυο παραπάνω ενισχυτες (Tech 21 Trademark 30 , VOX AD30VT)... Γενικά θα ήθελα να ακουσω και προτασεις για ενισχυτή γυρω στα 300Euros.

Γενικά δεν ενδιαφέρομαι για πολλή βρωμιά.

Οι παραπάνω ενισχυτές μπορούν να βγάλουν πρόβα και μικρά live?

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούν να βγάλουν πρόβα και μικρά live άνετα πιστεύω. :D

 

Ανάμεσα στους δύο, θα σου πρότεινα με διαφορά τον Tech 21. Είναι φουλ αναλογικός απ'ότι ξέρω και έχει κάτι απο την ζεστασία της λάμπας - όσο αυτό βέβαια είναι εφικτό από ένα modeling μηχάνημα. Στά δικά μου αυτιά τουλάχιστον ακούγεται αρκετά καλύτερα απο την προσέγγιση της VOX σε αυτήν την κατηγορία τιμής.

 

Αυτά από εμένα. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπαίνεις στην λούμπα του harmony central. Γνώμη μου. :wink:

Στο harmony-central ο μέσος όρος ηλικίας είναι 16χρ... 8)

 

Μην παρεξηγηθούν οι 16χρονοι τώρα! Μια χαρά ηλικία είναι, μακάρι να ήμουν και εγώ 16. :D

 

Ο μόνος τελικός κριτής θα είναι τα δικά σου τα αυτιά... Πήγαινε και άκουσε και τους δύο.

 

:wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα τον Vox και τώρα έχω έναν Trademark 10. Από τους δύο θα προτιμούσα τον Tech21, για πολλούς λόγους (καλύτερη ποιότητα κατασκευής, αναλογική φιλοσοφία, effects loop, έξοδος για ηχογράφηση, έξοδος για ηχείο, κλπ).

 

Ο Vox είναι προτιμητέος μόνο αν θέλεις τις πολύ καλές εξομοιώσεις... Vox που διαθέτει (χωρίς οι υπόλοιπες να υστερούν). Ο Tech δεν είναι modelling ενισχυτής, απλώς απομιμείται κάποια συνήθη 'ηχοχρώματα', πράγμα καλύτερο (για μένα).

 

Επίσης ο Tech είναι σημαντικά ακριβότερος και δεν βρίσκεται και πολύ εύκολα μεταχειρισμένος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks Abraxa! Πάντως πρέπει να τους ακούσω... Μήπως γνωρίζεις ποιος φέρνει Tech 21 στη Θεσσαλονίκη?

 

Είχε έναν ο Μαυρομουστάκης. Δεν ξέρω αν φέρνει κανείς άλλος...

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks Abraxa! Πάντως πρέπει να τους ακούσω... Μήπως γνωρίζεις ποιος φέρνει Tech 21 στη Θεσσαλονίκη?

 

Πάντως αν δεν βρεις να τον ακούσεις, άκουσε ένα Sansamp GT2 για να πάρεις μια ιδέα για τον ήχο. Το τμήμα προενίσχυσης στον Trademark είναι ίδιο με το GT2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου