Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα κΣύλων κατα τη μεταφορά;


stepar10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Ερώτηση ισως και λίγο χαζή. Θέλω να παραγγείλω μπάσο απο Γερμανία.

 

Υπάρχει περίπτωση λόγω πολύ χαμηλών θερμοκρασιών (και εκει, και εδω στην Ανω Ελλάδα)

να πάθει κάτι το όργανο και τα ΚΣύλα κατα τη μεταφορά;

 

Θα ηταν καλύτερα η αποστολή να γίνει σε εποχή με πιο ηπιες θερμοκρασίες;

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για να μην ανοιγω νέο θεμα και μαζευονται.

 

Ερώτηση ισως και λίγο χαζή. Θέλω να παραγγείλω μπάσο απο Γερμανία.

 

Υπάρχει περίπτωση λόγω πολύ χαμηλών θερμοκρασιών (και εκει, και εδω στην Ανω Ελλάδα)

να πάθει κάτι το όργανο και τα ΚΣύλα κατα τη μεταφορά;

 

Θα ηταν καλύτερα η αποστολή να γίνει σε εποχή με πιο ηπιες θερμοκρασίες;

 

Φιλως, τουτη την εποχη αν η θαλασσα στην επιφανεια εχει 15 βαθμους κελσιου, στα 25 μετρα βαθος εχει 22 (κραταει ακομα απο το καλοκαιρι).

Το καλοκαιρι αν στην επιφανεια εχει 22 βαθμους, στα 25 μετρα βαθος εχει 15 (κραταει απο το χειμωνα).

Οι Θερμοκρασιες εξισωνονται το Οκτωβρη μηνα και ειναι πανω κατω γυρω στους 18 βαθμους.

...τοτε θα παραγκειλεις και το μπασσο σου.  ;D

 

Ελπιζω να βοηθησα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα Πάντως δεν ανοιξα το θεμα για πλάκα. Εχω ακούσει οτι οι ακραίες θερμοκρασιες δεν κανουν καλό στα οργανα και στα ξύλα. Εδω έχει περιπου 0 βαθμους , φανταζομαι και Γερμανια θα έχει κρυο.

 

Πείτε μου ειλικρινά.

 

Αν ρωταω βλακεια κράχτε με!

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

χαχαχα Πάντως δεν ανοιξα το θεμα για πλάκα. Εχω ακούσει οτι οι ακραίες θερμοκρασιες δεν κανουν καλό στα οργανα και στα ξύλα. Εδω έχει περιπου 0 βαθμους , φανταζομαι και Γερμανια θα έχει κρυο.

 

Πείτε μου ειλικρινά.

 

Αν ρωταω βλακεια κράχτε με!

 

Ό,τι έχω πάρει από τον Θωμά, τέτοιες μέρες ήταν. Ή Δεκέμβριος ή Ιανουάριος.

Και μπάσα, και κιθάρες και drums.......μην ανησυχείς, για τη θερμοκρασία τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει προβλημα. Το οτι στη Γερμανια κανει κρυο και στην πολη σου εχει 0C τι να λεει? Τα οργανα ξερεις το Thomann δεν τα εχει στην...αυλη του, ουτε εσυ φανταζομαι ζεις εξω απ'το σπιτι σου, και η μεταφορα απο την Γερμανια στην Ελλαδα δεν γινεται με καρα. :P

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα Πάντως δεν ανοιξα το θεμα για πλάκα. Εχω ακούσει οτι οι ακραίες θερμοκρασιες δεν κανουν καλό στα οργανα και στα ξύλα. Εδω έχει περιπου 0 βαθμους , φανταζομαι και Γερμανια θα έχει κρυο.

 

Πείτε μου ειλικρινά.

 

Αν ρωταω βλακεια κράχτε με!

 

Φιλως εγω σου εγραψα σε περιπτωση που ο συνονοματος Θωμας τα στελνει με καραβι.

Να αποκλεισουμε τη ζημεια στην περιπτωση ναυαγιου και κατοπιν ανελκυσης ναυαγιου...  ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα αρκεί, όταν με το καλό έρθει στο σπίτι σου, να μην ανοίξεις τη θήκη κατευθείαν αλλά να περιμένεις κάποιες ώρες ώστε να πάρει ομαλά το μπάσο τη θερμοκρασία του δωματίου. Η χαμηλή θερμοκρασία για λίγο διάστημα δεν πειράζει, η απότομη μεταβολή της όμως βλάπτει κυρίως το φινίρισμα στα ακριβά όργανα (με βαφή νίτρο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...να περιμένεις κάποιες ώρες ώστε να πάρει ομαλά το μπάσο τη θερμοκρασία του δωματίου.
Ωρες? ??? Αυτο θα ειχε βαση αν το μπασο του ηταν στην...καταψυξη. Τι ωρες ρε παιδια, πλακα κανετε? Σιγα τη διαφορα θερμοκρασιας που θα εχει το μπασο στο κουτι του απ'τη θερμοκρασια του δωματιου του.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου