Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα κΣύλων κατα τη μεταφορά;


stepar10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαχαχα! Οποτε κλασικά είμαι υπερβολικός που το σκέφτηκα. Οκ παιδες απλώς είναι ένα σημαντικό ποσό και το μαζευα καιρό.

 

Sf ευχαριστω για την ενημέρωση του ταξιδιου του μπασου μου . Εχει γράψει ήδη χιλιομετρα πριν καν παίξω. ΦΑΝΤΑΣΟΥ! Θωμα σε ευχαριστω!Ας ειμαστε υγιεις να παιζουμε μουσική.

 

Sf μιας και παρέθεσες τα ΚΣύλα (κατα το ΚΣέρΚΣης) του λαιμου. ¨Εχεις καμια γνώμη για το οργανο που παίρνω? Κυριως ποιοτικά, γιατι παικτικα το έχω δοκιμάσει.

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μια χαρα μοντερνο μπασο μου φαινεται (αν και ειμαι ο πλεον ακαταλληλος να ρωτησεις μια και για εμενα αν το μπασο δεν ειναι Fender Precision...απλα δεν ειναι μπασο... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μια χαρα μοντερνο μπασο μου φαινεται (αν και ειμαι ο πλεον ακαταλληλος να ρωτησεις μια και για εμενα αν το μπασο δεν ειναι Fender Precision Jazz Bass...απλα δεν ειναι μπασο... ;D)

 

;D

 

Μια χαρά θα είναι το οργανάκι και η Ibanez είναι σούπερ value for money εταιρία. Τα ινδονησιακά της κσύλα είναι σε πολύ υψηλή ποιότητα.

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια και τα Pbass και στον ήχο έκαναν για αυτο που θέλω. (δεν μου αρέσουν καθολου τα Jazz για μένα δεν έχουν τον ογκο που μου αρεσει στον ηχο).

 

Αλλά επειδη ηθελα πεντάχορδο .. Αν μου πεις οτι σου αρέσει και εκείνη η γκουμουτζα το 5ο κλειδι που κρέμεται απο κάτω στο headstock αλλά και οτι σου αρεσει που ζυγίζουν οσο μια φαλαινα διακόπτω τη συζήτηση εδω!  ;D ;D

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραια και τα Pbass και στον ήχο έκαναν για αυτο που θέλω. (δεν μου αρέσουν καθολου τα Jazz για μένα δεν έχουν τον ογκο που μου αρεσει στον ηχο).

 

Αλλά επειδη ηθελα πεντάχορδο .. Αν μου πεις οτι σου αρέσει και εκείνη η γκουμουτζα το 5ο κλειδι που κρέμεται απο κάτω στο headstock αλλά και οτι σου αρεσει που ζυγίζουν οσο μια φαλαινα διακόπτω τη συζήτηση εδω!  ;D ;D

 

Blasphemy... blasphemy  ;D ;D ;D

 

Επειδή έχω αυτό που περιγράφεις- ένα Fender Roscoe Beck - δεν με ενόχλησε ποτέ από αισθητικής άποψης. Τώρα, τα κιλά είναι ένα θέμα αν παίζεις πολλές ώρες, αλλά για δύο- δυόμιση ώρες, είναι ΟΚ. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωρες ωρες νομιζω οτι μερικοι πιστευουν οτι τα κσυλα ειναι κατι σαν την ζυμη για ψωμι.......  ??? ???  :o ΑΒΥΣΣΟΣ  :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραδεχτηκα οτι είμαι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ! Τι αλλο να κάνω??  :o ;D ;D

 

Ισως αγαπάω τον μουσικό εξοπλισμό παραπάνω απο το κανονικό, και ίσως ότι έχω αγοράσει δεν μου έχει χαριστεί απο μπαμπαδες  και θειους και είναι δουλεμένα μεχρι το τελευταιο drachmas με πολύ ζορι και οικονομία.

 

Σήμερα αγοράζω μπασο!!! Οτι και να λέτε δεν μου χαλαει η διάθεση με τιποτες!!! χαχαχα  ;D

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Με το καλό να φτάσει και να το μπιρμπιλήσεις.

Κράτα κατά νου ότι η διαδικασία της αποστολής είναι ευθύνη του πωλητή, οπότε εκείνοι που στέλνουν εκατοντάδες (?) έγχορδα κάθε μέρα κσέρουν τις διαδικασίες, τις μεθόδους αποστολής κλπ.

Δεν τους συμφέρει καθόλου να χαλάνε αυτά που στέλνουν. 

 

Αλλά και να μην ήξεραν, αυτά τα πράγματα δεν χαλάνε.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα, τα κιλά είναι ένα θέμα αν παίζεις πολλές ώρες, αλλά για δύο- δυόμιση ώρες, είναι ΟΚ.

Για σενα ειναι ενα τιποτα! Ειμαι σιγουρος οτι αυτες τις ωρες μπορεις να τις βγαλεις

ανετα, πηδωντας πανω κατω, σε ολο το μηκος και το πλατος της σκηνης. ;D

 

stepar10, καλοριζικο!

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου