Προς το περιεχόμενο

EVH 5150 50W mkIII & midi controller


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα στο φορουμ!Σκεφτομαι να μπω στη διαδικασία αγορας ενος midi controller ετσι ωστε να διαχειρίζομαι τα καναλια του κεφαλιου κ τα πεταλια χωρις να χρειαζεται να χορεύω πανω απο τη πεταλιερα.Με λιγο ψαξιμο βρηκα οτι το G-Lab GSC-3 κανει για τη δουλεια που το θέλω αλλα με προβληματίζει αν γινεται να εχω ταυτόχρονα πεταλια στη λουπα του ενισχυτή κ αλλα απο μπροστά κ αν τα διαχειρίζεται το G LAB.θα χρειαστώ καποιο εξτρα midi looper η θα τη κανει τη δουλεια χωρις;επισης τι καλωδια θα χρειαστω;

 

Το signal chain θα ειναι:

 

EVH 5150

 

In front:

Overdrive

wah wah

Tuner

Noise suppressor

 

Στη λουπα:

Reverb 

Delay 

Clean booster

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, νομίζω ότι το πιο οικονομικό switcher/midi controller που καλύπτει τις απαιτήσεις σου είναι το Joyo PXL Pro, πρέπει να κυκλοφορεί και στην Ελλάδα κάτω από €200.

Περισσότερες πληροφορίες και reviews θα βρεις και στον Thomann, ως Harley Benton FXL8 Pro.

Έχει τις 2 ξεχωριστές λούπες που ζητάς και midi program+control changes.

Αν ψάξεις γενικά στο νετ αλλά και στο youtube, μάλλον θα βρεις και αναφορές χρήσης του με τον 5150.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου