Προς το περιεχόμενο

Fender Jaguar HH!Γνωμες...


jeremy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια εχω μπερδευτει!!!jaguar hh ή les paul studio;με ποια θα μπορω να παιζω καλυτερα οσο το δυνατον περισσοτερα μουσικα ηδη;απο τζαζ κ εναλλακτικα ροκακια μεχρι tool για παραδειγμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχω μπερδευτει!!!jaguar hh ή les paul studio;με ποια θα μπορω να παιζω καλυτερα οσο το δυνατον περισσοτερα μουσικα ηδη;απο τζαζ κ εναλλακτικα ροκακια μεχρι tool για παραδειγμα!

 

Fender Stratocaster αγόρι μου.......

SWISS ARMY KNIFE!!!!!!!!!!!!!!!

 

Position 1 : Rock - Metal

Position 2 : Blues - Funky

Position 3 : Country

Position 4 : Blues - Funky

Position 5 : Jazz (με το tone down to 3)

 

Θεωρώ position 1 τον bridge

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mij pali kala pou den proteines oboe!

 

To ti tha pareis einai thema goustou' date='alla na xereis oti:

LES PAUL much sustain

JAGUAR no sustain

Tis agapw kai tis 2![/quote']

 

Επειδή το παλικάρι είπε "καλυτερα οσο το δυνατον περισσοτερα μουσικα ηδη;"

και θεωρώ την strat ηχητικά μακράν πιο ευέλικτη απο μια gibson. Αλλά μαλλον έχεις δίκιο. Δεν είπε τι κιθάρα να πάρω αλλά ποιά απο τις 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η jaguar hh ειναι γιαπωνεζικη κ εχω ακουσει οτι το bridge των γιαπωνεζικων jaguar ειναι χαλια!να βγαινει κ σε λογικη τιμη ε;500-1000 ευρω μπορω να δωσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχω μπερδευτει!!!jaguar hh ή les paul studio;με ποια θα μπορω να παιζω καλυτερα οσο το δυνατον περισσοτερα μουσικα ηδη;απο τζαζ κ εναλλακτικα ροκακια μεχρι tool για παραδειγμα!

 

με καμμια απο τις δυο (ειδικα Jazz & alternative).

παρε ενα σκαφακι τυπου ES335,μια strat η μια Tele αν θες πραγματικα ΕΥΕΛΙΚΤΕΣ κιθαρες ,οι δυο κιθαρες που αναφερεις ειναι ηχητικα περιορισμενες και κατα τη γνωμη μου μονο για "ροκ".

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα βρισκω τη συγκεκριμενη jaguar hh κουκλα (εμφανισιακα) και γι΄αυτο εχω κολλησει τωρα!Τη βρηκα στο Στολλα 879 ευρά!Αξιζει τα λεφτά της;Τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως σας αρεσουν αυτα τα χαλια ρε παιδες.κατα την αισθητικη μου ειναι οι πλεον αποκρουστικες κιθαρες.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε μια Strat (όπως πολύ σωστά ειπώθηκε). Είναι ότι πιο All Around υπάρχει πιστεύω. Ειδικά αν έχει S1 switching. Πάρα πολλοί ήχοι. :wink:

 

Και για Tool πάρε έναν Mesa ένα Diezel ένα Fender και ένα Marshall και κάνε amp switching... Ευκολή και πρακτική λύση... :lol: :lol: Αστειεύομαι βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου