Προς το περιεχόμενο

Voodoo Spell - Gregg


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα φιλοι μου,

 

Θα ηθελα να μοιραστω μια πρωτη εκδοχη του παρακατω κομματιου μαζι σας!

 

hope you enjoy!

 

https://app.box.com/s/rxddfv8sf4jze127v9nj

 

:)

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο ως κομμάτι αλλά δεν μου αρέσει που - όπως το ακούω - επέστρεψες στην παλιά τεχνοτροπία τραγουδιού.

Αλλά πραγματικά πολύ ωραίο το κομμάτι.

Edit: Το ξανακούω και παρατηρώ ότι στα σόλα o ήχος (και η ένταση ; ) της ρυθμικής κάνει, σε ορισμένα σημεία, clash με τον ήχο της lead.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος μάστορα!! classic blues παίχτης, νομίζω ότι ο ήχος σε αδικεί (ψευτίζει...) όχι το παίξιμο σου, για να είμαι ξεκάθαρος, ωραίο το vodoo spell αν έχωνες και κανένα wha στα μουλωχτά δεν θα ήταν και άσχημα χεχε...μπράβο bluesman! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχτη μου εννοειται οτι το κομματι,η ερμηνεια,η εκτελεση ειναι σε υψηλα επιπεδα. ;)

Θεωρω μεγαλο προσον το οτι η φωνη σου ειναι αναγνωρισιμη.Οτι και να τραγουδησεις.

 

Απο κει και περα...

Τα ρυθμικα θελουν ''αερα''.Τα βρισκω πολυ σφιγμενα και στανταρισμενα.

Εχουν καβαλησει μια ράγα και δεν λενε να εκτροχιαστουν.

Δεν ειναι μονο το οτι ο ηχος δεν εχει τον αερα που πρεπει.

Ειναι παιγμενα με ρουτινα και με την αισθητικη ''κατι να γεμιζει για να μπει η φωνη και το σολο''.

Αυτη την αισθηση μου δινουν.

Νομιζω πρεπει να αλητεψεις τα ρυθμικα σου,να τα τσαμπουκαλεψεις(οπως εικαζω οτι θα κανεις στα  λαιβ)και να τους δωσεις την αξια που πρεπει να εχουν και στις ηχογραφησεις,γιατι τα παραπανω ισχυουν και για το πολυ ωραιο σου cd.

Γενικα να αφησεις το δεξι χερι ελευθερο να...βρωμισει... 8)

 

GO ON!

 

http://www.cdbaby.com/cd/gregggiarelis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε μπαγάσα gregg, δεν ξέρω αν έχω μείνει πίσω με τα blues, αλλά έφερες μια φρεσκαδούρα στα δικά μου αυτιά τουλάχιστον, ειδικά με τα γεμισματάκια που ειναι απλά απίστευτα  ;)

 

Ευτυχώς η blues σκηνή στα μέρη μας θα έχουν απ'ότι φαίνεται άξιους διαδόχους -όχι μόνο μουσικά αλλά θελω να πιστεύω και σαν συνολική φιλοσοφία και παρουσία.

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου