Προς το περιεχόμενο

George l - απορια.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το ξερω ειμαι για γελια , αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη με το καλωδιο μου.εχω την κουλουρα και την κοιταω.δεν μου δουλευει.μονο ενα απο οσα εφτιαξα δουλευει , και μαλιστα ....οταν θελει αυτο! :twisted: :twisted:

 

υ.γ.μηπως ενδιαφερεται κανεις για george l καλωδιακι?? :roll:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mήπως δεν το πιέζεις αρκετά μέσα....?

 

μεχρι τερμα το πιεζω , στριβοντας το ελαφρα.

και απ οτι βλεπω η διαμετρος της τρυπας ταιριαζει απολυτα με την διαμετρο του καλωδιου.ουτε πολυ σφιχτα, ουτε "κολυμπαει"... :roll:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνε μια δοκιμή, βάλτα όπως τα βάζεις και στις δύο άκρες χωρίς όμως να βάλεις το καπάκι και να το βιδώσεις και δοκίμασε να δείς αν βγάζεις θόρυβο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 συμβουλές από μένα για τα George L:

 

1) Όταν κόβεις το καλώδιο και πας να το βάλεις μέσα στο βύσμα, φρόντισε να το φτιάξεις με το χέρι σου έτσι ώστε η διατομή του να έχει στρόγγυλη μορφή και όχι οβάλ

 

2) Έχω παρατηρήσει ότι, αν ξεβιδώσω ένα καλωδιάκι και το ξαναβιδώσω ΔΕΝ παίζει! Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος εγώ, πάντως αν για κάποιο λόγο ξεβίδωσες ένα καλώδιο που δεν έπαιζε για τους Χ-Υ λόγους, για να είσαι σίγουρος ότι θα παίξει, κόψε 1εκ περίπου.

Έτσι θα είσαι σίγουρος ότι αφαίρεσες το κομμάτι που έχει απογυμνωθεί όταν βίδωσες πρώτη φορά το βύσμα (δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός...)

 

Δοκίμασε τις 2 συμβουλές μου και πες μου αν είδες αποτέλεσμα ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου