Προς το περιεχόμενο

Ενίσχυτης μέχρι 500


Pentagon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το να βρωμίζει το καθαρό σε μεγάλες εντάσεις ειναι θέμα όχι μεγάλο μιας και θα παίζω με αρκετό gain αλλά συγουρα θα χρειαστεί να παίξω πιο καθαρό. Τα μόνα live που εχω κάνει ειναι αυτά στο σχολειο και τα περισσότερα με μπουζούκι περασμένο σε εναν Peavey Winsdor, drummer αρμονικό και μπάσο. Τώρα πάμε να κανουμε με κατι φίλους μου αλλα ψάχνουμε drummer και δεν το βλέπω σύντομα.

 

Όσον αφορά για τα χρηματα είχα θέση ενα ταβάνι γύρω στα 500€ αλλα αν εχω την δυνατότητα να το ανεβάσω λίγο, 800€(τα λεφτά ειναι όλα βγαλμένα απο εμένα...υποθέτω δεν θα εχω τύψεις μετα) αν υπάρχει κατι πολυ καλυτερο σε αυτή την κατηγορία.

 

Για τα μεταχειρισμένα μπορω να τα κοιτάξω αλλα τώρα αν ειναι ο άλλος Θεσαλλονικη δεν μου λέει κατι, αν βρω κατι κοντά στην περιοχή πολυ ευχαρίστως αλλα θα ήθελαν και κάποιον να τον κοιτάξει τον ενισχυτη πιο τεχνικά μιας και δεν ξέρω.

 

 

Οι jet city δεν ειναι ακόμα available sto thomann άρα εχω αρκετό καιρό για να αποφασίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 100
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το να βρωμίζει το καθαρό σε μεγάλες εντάσεις ειναι θέμα όχι μεγάλο μιας και θα παίζω με αρκετό gain αλλά συγουρα θα χρειαστεί να παίξω πιο καθαρά κάποια στιγμή. Τα μόνα live που εχω κάνει ειναι αυτά στο σχολειο και τα περισσότερα με μπουζούκι περασμένο σε εναν Peavey Winsdor με αρμόνιο, drums μκαι μπάσο. Τώρα πάμε να κανουμε με κατι φίλους μου αλλα ψάχνουμε drummer και δεν το βλέπω σύντομα.

 

Όσον αφορά για τα χρηματα είχα θέση ενα ταβάνι γύρω στα 500€ αλλα εχω την δυνατότητα να το ανεβάσω λίγο, 800€(τα λεφτά ειναι όλα βγαλμένα απο εμένα...υποθέτω δεν θα εχω τύψεις μετα) αν υπάρχει κατι πολυ καλυτερο σε αυτή την κατηγορία.

 

Για τα μεταχειρισμένα μπορω να τα κοιτάξω αλλα τώρα αν ειναι ο άλλος Θεσαλλονικη δεν μου λέει κατι, αν βρω κατι κοντά στην περιοχή πολυ ευχαρίστως αλλα θα ήθελαν και κάποιον να τον κοιτάξει τον ενισχυτη πιο τεχνικά μιας και δεν ξέρω.

 

 

Οι jet city δεν ειναι ακόμα available sto thomann άρα εχω αρκετό καιρό για να αποφασίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά ξαναλέω ο ενισχυτής αυτός δεν έχει καθαρα

βρωμίζει απο πολύ χαμηλά και πίστεψέ με...

είναι μεγάλο μαρτύριο να έχεις ένταση αρκετή για τη πρόβα σου

και να αναγκάζεσαι να μην τον χρησιμοποιείς και στο τέλος να τον σκοτώνεις

γιατί πολύ απλά με το που βαράς λίγο τη πένα πιο δυνατά όλα βρωμίζουν

οπότε αναγκάζεσαι να παίζεις με το gain στο 2-3 και κάπου εκεί χαιρετάς

τη πρόβα με φυσικά τύμπανα......

 

τοτε αυτό είναι μεγάλο μείον...

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να βρωμίζει το καθαρό σε μεγάλες εντάσεις ειναι θέμα όχι μεγάλο μιας και θα παίζω με αρκετό gain 

 

αυτο ειναι το θεμα

δεν βρωμίζει σε μεγάλες εντάσεις

τσιμπάει απο το 2-3 και μετα η προενίσχυσή του (gain)

είναι για τύπους που θέλουν να βγάλουν ένα ολόκληρο λάιβ με crunch ήχο

ή blues, classic rock κτλπ. Τωρα δεν ξέρω πως θα συμπεριφερθει αν του καρφώσεις πάνω στη δεδομένη παραμόρφωσή του ένα πέταλο για εξτρα γκάζι, για μέταλ, φαντάζομαι γίνεται αν και δεν συμφωνω με τη θεωρία "βρωμα+βρωμα" αλλά το σίγουρο είναι ότι ΤΑ ΚΑΘΑΡΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΕΝΤΑΣΕΙΣ ΛΑΙΒ. 

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και μιλάμε για 50αρη λαμπάτο ενισχυτή.By the way,γιατί να αγοράσει κάτι το οποίο ξέρουμε από την αρχή ότι γρήγορα θα το αντικαταστήσει;Όλοι το κάναμε αυτό το λάθος,πρέπει να συνεχιστεί;

 

διαβαζω το τοπικ και πανω που πηγα να απαντησω γενικα διαβασα αυτο, μπορεις να μου εξηγησεις που αναφερεσαι γιατι δεν το επιασα? Για να μπορεσω να απαντησω πιο σωστα!

 

Αναφέρομαι στο ότι όλοι μας κάποτε αγοράσαμε ένα προϊόν το οποίο ξέραμε ότι σύντομα θα το αντικαταστήσουμε με ένα ανώτερο διότι δε μας καλύπτει. :)

 

Γιατί να πάρει έναν Fender transistor;Για να πάρει τον Jet City 1 χρόνο μετά,ξοδεύοντας εν τέλει περισσότερα χρήματα;

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ακόμη και αν ο φίλος μου ο Bill μου έδινε την 2*12 και τον 50ρη ενισχυτή του ανταλαγή με τον 30enlg μου κ τη 12''ρα καμπίνα μου δεν θα το έκανα γιατι ΔΕΝ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟΣΗ ΕΝΤΑΣΗ! Ολα αυτά είναι παραδείγματα του πως σκέφτομαι εγώ και αρκετός κόσμος ακόμη. Μην σας κάνει εντύπωση. Συμβαίνει σε κάποιους απο εμάς να έχουμε αυτό το τρόπο σκέψης. Τι να τη κάνω τη φεράρι αν δεν είμαι ο σουμάχερ?

 

Γι'αυτό σε πάω!Γιατί έχεις γούστο και ενώ είσαι παικταράς δεν το παραδέχεσαι!  :)

 

Υ.Γ:Πόσο θα ήθελα έναν ENGL Fireball... ;D ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

αφού είσαι μεταλάς...

τι το θέλεις το μαρσαλίδι???? ;D ;D ;D ;D

 

Είναι metal κτήνος ο JVM,αλλά ας μη βγαίνουμε off topic!  ;D ;D

*Έχει κάτι κελεπούρια στις αγγελίες...  ;D ;D ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να πάρει έναν Fender transistor;Για να πάρει τον Jet City 1 χρόνο μετά,ξοδεύοντας εν τέλει περισσότερα χρήματα;

 

Ενώ αν πάρει τον jet-city αύριο, θα τον κρατήσει για το υπόλοιπο της κιθαριστικής ζωής του;  ;D

 

Ο,ΤΙ και να πάρει αύριο, μεθαύριο θα πάρει κάτι άλλο, το ξέρουμε όλοι καλά, το έχουμε ζήσει  ;)

 

Ο Fender transistor που πρότεινα τις προάλλες θα τον καλύψει σίγουρα σε ό,τι και όπου κι αν θελήσει να παίξει, και δεν θα του ξεχειλωσει το πορτοφόλι (το αντίθετο!), τώρα αν το έχει δέσει κόμπο να πάρει λαμπάτο είναι άλλο θέμα και εν τέλει καθαρά προσωπική του υπόθεση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου