Προς το περιεχόμενο

PeSonus FireStudio Tube


nikosvaiou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το εχει καποιος για να μου πει τις εντυπωσεις του? Αξιζει τον κοπο?

Περιμενω καποιο καλο post για να αποφασισω αν θα το παραγγειλω για να γραφω 16 καναλια ταυτοχρονα μιας και κανω αλαγη εξοπλησμου στο home στουντιακι μου...

Ευχαριστω για τον χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ασχοληθεί αρκετά με την presonus, μιας και έχω 4 digimax FS, 1 firestudio lightpipe kai 1 firestudio 26x26. Έχω να σου πω μόνο καλά λόγια. Είναι αξιόπιστα, με πολύ καλές επιδόσεις και καλή κατασκευή. Με τους drivers όλα δείχνουν ότι κάποιοι έχουν πρόβλημα, ενώ κάποιοι, όπως εγώ, κανένα απολύτως και σε σταθερό και σε laptop. Φρόντισε η κάρτα firewire να έχει αποκλειστικά chipset Texas Instrument για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, αν και εγώ τρέχω το firestudio 26x26 με άλλα chipset χωρίς κανένα πρόβλημα. Η presonus κυκλοφόρησε πρόσφατα universall driver για όλα τα μοντέλα και τώρα μπορείς να τα ενώσεις με firewire και μεταξύ τους, οπότε αυξάνεις τις δυνατότητες, όλου του συστήματος. Από τεχνικά χαρακτηριστικά το interface είναι άψογο, κατατάσεται από την μέση κατηγορία και πάνω στον επαγγελματικό ήχο. Όμως, επειδή πρόκειται για προενίσχυση, τα γούστα και οι γνώμες  για την ποιότητα και την χροιά του ήχου ποικίλουν. Θόρυβοι, βόμβοι, κτλ δεν υπάρχουν, είναι πεντακάθαρο και το σήμα πολύ καλό. Νομίζω ότι είναι καλή αγορά.

'Ολα είναι ατμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου