Προς το περιεχόμενο

Midi για κιθάρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζtar...Έχει παίξει πραγματικά κανένας σας? Μου φαίνεται τρομακτικά ενδιαφέρον αλλά άλλο το video και άλλο η σκληρη παργματικότητα. Επίσης δεν φαίνεται να το πουλάει κανένας στην Ευρώπη...για να το δοκιμάσει κανείς πρέπει να τρέχει San Diego?

www.starrlabs.com

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν φίλε έχω μείνει άφωνος!!!

 

Την ιδέα αυτή για stringless midi guitar την παιδεύω εδώ κ καιρό ως project στο Πανεπιστήμιο μου (Αγγλια)... Ο υπεύθυνος καθηγητής μου, νομίζω δε θα χαρεί κ πολύ :(

 

Δεν ήξερα οτι υπάρχει κάτι παρόμοιο....

 

Ενημερωτικά , έχω παίξει με την midi guitar της Godin, και είναι πραγματικά ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ. Μπορεις να κανεις ακόμη κ bends με πολύ μεγάλη ακρίβεια.

 

Είσαι κιθαρίστας κ βαρίεσαι να γράφεις τα keybords; Αυτή είναι η (πανάκριβη) λύση σου..

 

Τσέκαρε.

http://www.godinguitars.com/godingman.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό φαίνεται το συστηματάκι αλλά και πανάκριβο. Θα με ενδιέφερε και εμένα κάποια κατάθεση προσωπικής εμπειρίας από κάποιον που το έχει χρησιμοποιήσει.

Οφείλω βέβαια να ομολογήσω ότι μέχρι τώρα με το Axon βολεύομαι πολύ καλά χωρίς κανένα πρόβλημα και φυσικά πολύ πιο φτηνά.

Αλλά δεν κάνει κακό να δούμε και τίποτα άλλο. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aγαπητέ db548, άμα είσαι κιθαρίστας δεν σημαίνει ότι ξέρεις να γραφεις πιάνα. Απλά έχοντας φτιάξει μια midi κιθάρα με το GR20 της Roland και out στα synths του υπολογιστή μου, έχω μια πληθώρα από απίστευτους ήχους. Απλά ενώ οι native ήχοι του GR20 παίζουν real time οι του computer ( ανάλογα το VSt "δείχνουν" latency...περιέργως τα πιό βαρειά π.χ. Korg συμπεριφέρονται καλύτερα). Γι αυτό ψάχνω εναν controller τύπου ztar. Εάν δουλεύει δεν νομίζω ότι 3000 είναι πολλά (όχι ότι είναι τσάμπα!).

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης φίλε db548 δες και το synthaxe, παλαιό ακριβό αλλά δοκιμασμένο σύστημα...και άλλαξε καθηγητή γιατί όλα αυτά έπρεπε να τα ήξερε!!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου