Προς το περιεχόμενο

Geodimitri-Only For Her


geodimitri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βελτιωμένος αν και αρκετά σφιγμένος  ;)

Αλλά έτσι είναι όταν υπάρχει έρωτας στην μέση  ;) ;D ;D ;D

Να είστε πάντα καλά και ευτυχισμένοι  :)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπράβο Δημήτρη ωραίο κομμάτι, φαίνεται ότι έχεις δυνατότητες και πράγματα να δείξεις.. Να  ζήσετε και πάντα ευτυχισμένοι.

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βελτιωμένος αν και αρκετά σφιγμένος  ;)

Αλλά έτσι είναι όταν υπάρχει έρωτας στην μέση  ;) ;D ;D ;D

 

+1

 

Πολύ σωστά δεν το είχαμε υπολογίσει αυτό  ;)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημητρη να ειστε παντα καλα!

 

Μια χαρα ειναι το παιξιμο.Νομιζω οτι πρεπει να ''στρογγυλεψεις'' λιγο τον ηχο σου γιατι βγαζει εξω το παραμκρο παραπατημα και γενικα φοβεριζει... 8)

Ειναι σιγουρα ενας λογος που σε κανει να μην τολμας τη βουτια.

 

Απο κει και περα,μια γενικη συμβουλη:

Μην αφηνεις τους δρομους-κλιμακες που εχεις μαθει,να σε πηγαινουν στα τυφλα,οπου και οπως θελουν αυτοι και μην πατας κατι γιατι απλα ξερεις οτι δεν θα ειναι ''εξω''.

 

Νομιζω οτι πρεπει να αρχισεις να ξερεις τι θα ακουστει μετα,στις περισσοτερες τουλαχιστον των περιπτωσεων.

Παιζε νοτες και μαντευε τι θα ακουστει στο επομενο ''μηχανικο'' πατημα.

Μετα..βγες και εξω απο αυτο που εχεις συνηθισει να εξασκεις ωστε να υπαρξει αλληλεπιδραση μεταξυ εγκεφαλου και δαχτυλων,να ασκησεις την ''τονικη μνημη''.

 

Ηρθε η ωρα να τραγουδας τη μελωδια πρωτα και μετα να παιζεις οπως ειπε και ο Dr Φουζιος.

 

GO ON! ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ όλους από καρδίας για τις ευχές και τα σχόλιά σας!  :)

 

Μου δίνετε μεγάλη ώθηση σε αυτό που κάνω και με τα εποικοδομητικά σχόλια, τις παρατηρήσεις και τις προτροπές σας με βοηθάτε να βελτιώνομαι.

 

Στα επιμέρους.

Υ.Γ. Κατέβα και λίγο κάτω από το 15ο τάστο, να τσιρίξη το όργανο.....  8)

Εδώ Φώτη υπάρχει ένα τεχνικό ζήτημα. Η κιθάρα μετά το 12ο τάστο αρχίζει να χάνει intonation. Οπότε πρέπει να υπολογίζω κάθε φορά πόσο πολύ πρέπει να πιέσω το δάχτυλο στο τάστο για ακουστεί κουρδισμένη η νότα.

 

Επειδή όμως αυτό είναι λίγο δύσκολο να γίνεται κάθε φορά, περιορίζω την κάθοδο στην ταστιέρα. Ελπίζω κάποια στιγμή να καταφέρω να της κάνω το set up που της αξίζει.

 

Εχει πολυ καραφλα μεσα το πραμα.

Νομίζω ότι έχει μπει στο πετσί μου ο άτιμος!  ;D

Μου βγαίνουν πάντως αυθόρμητα οι φράσεις και ο τρόπος παιξίματος χωρίς να προσπαθώ να τον μιμηθώ (δεν το θέλω άλλωστε  ;))

 

Δημήτρη ήρθε η ώρα νομίζω να το πας ένα βήμα παραπέρα και να γράψεις κάτι εξολοκλήρου δικό σου. Ωραία τα bt αλλά είναι από μόνα τους περιοριστικά για πολλούς λόγους.

 

Πιστεύω πως ό,τι σε κρατάει πίσω τώρα, θα εξαφανιστεί όταν κληθείς να παίξεις μια δική σου σύνθεση όπου θα γνωρίζεις εκ των προτέρων τι ακριβώς θέλεις να πεις.

 

Κατά τ' άλλα ωραίο το παίξιμο.

Σπύρο θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου!

Θα προσπαθήσω να δώσω μεγαλύτερη βάση στη σύνθεση. Αυτός άλλωστε είναι και ο σκοπός μου, να καταφέρω να γράφω τη δική μου μουσική.  :)

 

@ Σταύρο

Είμαι εγκλωβισμένος στα "σίγουρα" πατήματα γιατί προφανώς δεν έχω τελειοποιήσει τις κλίμακες που ήδη γνωρίζω.  :(

Αντιλαμβάνομαι αυτό που λες και πρέπει όντως να το εντάξω στο παίξιμό μου για να το πάω ένα βήμα παραπέρα.  :)

 

Να είστε και πάλι όλοι καλά! Εύχομαι να έχουμε μια καλή χρονιά με υγεία, ευτυχία και ωραίες μουσικές!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη,αρκετά καλή προσπάθεια.

Βγάζει μία αγνότητα το παίξιμο σου που πολύ μ' έφτιαξε!

Και ο ήχος σου αξιοπρεπέστατος.

 

Στα αρνητικά τώρα,θα εστιάσω και εγώ στο γεγονός ότι δείχνει να σε πηγαίνει η μελωδία περισσότερο αντί να την πηγαίνεις εσύ.Βρες τη πρώτα στο μυαλό σου.Τραγούδα την,που σου λένε και οι δάσκαλοι από πάνω.Και αν δεν σου έρθει αμέσως δεν πειράζει...Άσ' το και ξανασχολήσου αργότερα.

 

Και φτιάξε το ρημάδι το intonation,δεν είναι τίποτα... :)

 

Keep it up,φίλε και να ζήσετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φτιάξε το ρημάδι το intonation,δεν είναι τίποτα... :)

 

Όντως Δημήτρη πρέπει να το φτιάξεις,είμαστε τόσα άτομα εδώ μέσα που μπορούμε και είμαστε πρόθυμοι να σε βοηθίσουμε μην το φοβάσαι  ;)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ grey

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και το σχόλιο!  :)

Πρέπει να στρωθώ και να σκέφτομαι προτού γράψω κάτι από δω και πέρα.

 

@ Βασίλη & grey

Το ξέρω ότι είστε πρόθυμοι για βοήθεια στο intonation, αλλά επειδή είναι ακριβή κιθάρα (για την τσέπη μου εννοείται) και δεν έχω άλλη, θα είναι δράμα αν την κάνω χειρότερα απ' ότι είναι τώρα (που είναι και το πιο πιθανό  :-[). Οπότε δε θέλω να της βάλω χέρι...

 

Σας ευχαριστώ πολύ πάντως!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να χαιρεσαι τον εαυτό σου τη γυναίκα σου και πάντα να βρίσκεις κάτι να σε εμπνέει. είναι ωραίο πράγμα η μουσική όταν γίνεται με μεράκι.

 

Cheers

facebook.com/needband

needband.net needband.bandcamp.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να χαιρεσαι τον εαυτό σου τη γυναίκα σου και πάντα να βρίσκεις κάτι να σε εμπνέει. είναι ωραίο πράγμα η μουσική όταν γίνεται με μεράκι.

 

Cheers

Σ' ευχαριστώ πολύ Ravaya, να 'σαι καλά!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου