Προς το περιεχόμενο

Microkorg VS Mininova


Elendir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας.

 

Δεν είμαι πληκτράς είμαι κιθαρίστας-τραγουδιστής και το ήφος μου κινείτε στο Alternative-Pop-Rock και ψάχνω ενα βοηθητικό οικονομικό πλήκτρο-synth και έχω καταλήξει σε αυτά τα δύο (Microkorg, Mininova) γιατι με ενδιαφέρει και το Vocoder και το arpegiator.

Αρχίκα θέλω να ρωτήσω ποιό απο τα δύο θα ταίριαζε καλύτερα στο είδος της μουσικής μου;

Και αν αξίζει να πάρεις ένα ποιό είναι καλυτερο;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντηστε ρε ρεμαλια στο παιδι σωστα.......  :D

Γιατι να παρει το mininova ? τι καλυτερο εχει απο το αλλο ?

 

Ο Μανωλης επιτρεπεται να μην απαντησει γιατι μπορει να θεωρηθει διαφημηση  ;D ;D ;D

 

Καλως ηρθες elendir

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντηστε ρε ρεμαλια στο παιδι σωστα.......  :D

Σιγά βρε Λάμπρο Κωνσταντάρα...

 

Είπαμε.

Mininova.

Χαχα

Ο διαλογος μου θυμησε την πολυ γνωστη ρηση "Γιατι σπατε ρε παιδια το αμαξι ? Γιατι εχει Αθηναικες πινακιδες"  ;D

 

Πραγματικα...Το "Γιατι να παρει το mininova ? τι καλυτερο εχει απο το αλλο ?" ειναι και δικη μου απορια

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου απαντήσει ο Waterfall. Specs Manager Noiz

 

Προσωπικά το γουστάρω. Έχει μέσα του synth ήχο που τον γουστάρω.

Το Microkorg δεν μου άρεσε όταν το είχα δοκιμάσει.Ούτε ηχητικά,αλλά ούτε και ο τρόπος που επεξεργαζόσουν την μηχανή του.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα είδα ότι η τιμή του Mininova έχει πέσει στα 345 euro (είχε 395, το θυμάμαι καθώς το κοιτούσα καιρό για πιθανή αγορά που όμως δε προχώρησε). Απορώ πως η Korg εξακολουθεί να πουλάει το microkorg ΧL+ στα 449 euro (και το microkorg στα 329).

 

Forgive me Lord for I have synthed..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ο Μανωλης επιτρεπεται να μην απαντησει γιατι μπορει να θεωρηθει διαφημηση  ;D ;D ;D

Σ'ευχαριστώ που με βγάζεις από την δύσκολη θέση  :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μανωλης επιτρεπεται να μην απαντησει γιατι μπορει να θεωρηθει διαφημηση  ;D ;D ;D

Aν μιλαγαμε για Roland, μπορει, αλλα τωρα δεν εχει προβλημα να απαντησει. :P Κοιτα, ο Elendir λεει οτι ειναι κιθαριστας, οποτε τι να του πουμε απο τεχνικης πλευρας? Δεν θα καταλαβει και πολλα, αλλιως δεν θα ρωταγε κιολας. Νομιζω οτι του ειναι αρκετο να του πουμε απλα ποιο ειναι το καλυτερο απο τα δυο synths, και στην συγκεκριμενη περιπτωση τα πραγματα ειναι πολυ ξεκαθαρα. 8)

 

image.png

 

image.png

 

Να προσθεσω και το παρακατω για σενα Messallion που ρωτας λεπτομερειες:

 

"Τhe deepest implementation of the virtual analog paradigm next to Arturia’s "Origin" synth, which lists for $3,200. This makes the UltraNova one of the most outstanding synth values you can buy."

Keyboard magazine  

Novation UltraNova review

 

Ως γνωστον το Mininova ειναι ακριβως ενα Ultranova σε μικροτερο πακετο. Τι αλλο να προσθεσουμε?

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου