Προς το περιεχόμενο

Αγορά από eNakas music store


endtropi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

  Απλά αν τελικά τον πάρεις από Ελλάδα, μη σου πουν θααα το φέρουμε σε 3 μέρες και πεις ΟΚ γιατι το πιθανότερο σενάριο είναι να δώσεις μια προκαταβολή και σε κανα μήνα να τον πάρεις.

 

Παρτο από εδώ αν και μόνο αν το έχουνε στο κατάστημα που είσαι εκείνη την ώρα μέσα  ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αγαπητοί.

 

ευχαριστώ για την πληθώρα απόψεων τις οποίες και σέβομαι.

 

Μιας και η κουβέντα εξελίχθηκε να αναφέρω τα εξής:

 

Καταρχάς, μου δώσατε την αίσθηση ότι ο Νάκας είναι αξιόπιστος για αγορές, οπότε εφόσον έχει την ίδια τιμή με τον θωμά, απλά θα γλιτώσω το 20άρικο. Όσον αφορά τον spider που διάλεξα, τον επέλεξα διαβάζοντας διάφορες κριτικές στο δίκτυο, ακούγοντας τον στο youtube, έχει αρκετές επιλογές, αν και επάνω του θα κουμπώσω μια πεταλιέρα digitech rp 355 στην οποία έχω τους ήχους που θέλω. Επίσης η μουσική που παίζω είναι μέταλ και τον θέλω απλά για practice στο σπίτι. Αν κάτσει και κανά τζαμάρισμα σε προβάδικα (μιας και δεν υπάρχει στην Κομοτηνή....) πάλι θα κάνει τη δουλειά του.

 

Από διάφορους λοιπόν εδώ μέσα διάβασα "φίλε,μακριά από τον spider"... Χμμ.. Η αλήθεια είναι ότι η έρευνα μου ήταν πάνω σε κριτικές και σε ότι άκουσα στο youtube και με έπεισαν. 2 κατοστάρικα τα διαθέτω λοιπόν, αλλά αν νομίζετε ότι υπάρχει ένας καλός λόγος να τα δώσω σε άλλον ενισχυτή (με βάση τις ανάγκες και το παίξιμο που προανέφερα) πολύ ευχαρίστως να ακούσω τις απόψεις σας. Εκτός αν είναι σκόπιμο να ανοίξω άλλο σχετικό topic.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου δώσατε την αίσθηση ότι ο Νάκας είναι αξιόπιστος για αγορές,

Ελπίζω αυτό να το λές για πλάκα...για ένα μαγαζί που υπάρχει πάνω από 50 χρόνια 8) 8) :P

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου δώσατε την αίσθηση ότι ο Νάκας είναι αξιόπιστος για αγορές,

Ελπίζω αυτό να το λές για πλάκα...για ένα μαγαζί που υπάρχει πάνω από 50 χρόνια 8) 8) :P

 

Το μόνο που έχω ψωνίσει από τον Νάκα είναι χορδές.. Εξού και το topic  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά να ξέρεις οτι ο εν λόγω ενιχυτης ΔΕΝ έχει μαζί footswich, οπότε αν πας για καμια πρόβα υπολόγισε να χρειαστείς και κάτι τέτοιο για να μπορείς να αλλάζεις από κανάλι σε κανάλι - εκτός αν παίζεις με μόνο έναν ήχο ή κάνεις παύση και αλλάζεις κανάλια με το χέρι.

 

Επίσης σε εντάσεις studio με ένα μέσο drummer θα πρέπει να το τσιτώσεις αρκετά το μηχανηματάκι..Για σπίτι θα είσαι μια χαρά.

 

Τέλος αν θες να χρησιμοποιήσεις την πεταλιέρα σου, δεν έχεις λόγο να πάρεις modeling ενισχυτή.

 

Μια διαφορετική ματιά: Μην πάρεις ενισχυτή και με τα ίδια λεφτά πάρε μια κάρτα ήχου. Πολύ πιο βολική για το σπίτι, οοοοοοοοοτι προσομοίωση θέλεις σε vst και αν πας σε studio παίζεις με οτι έχουν εκεί και την πεταλιέρα σου. Καλές αγορές ότι και να διαλέξεις  :)

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αν και επάνω του θα κουμπώσω μια πεταλιέρα digitech rp 355 στην οποία έχω τους ήχους που θέλω. Επίσης η μουσική που παίζω είναι μέταλ και τον θέλω απλά για practice στο σπίτι. Αν κάτσει και κανά τζαμάρισμα σε προβάδικα (μιας και δεν υπάρχει στην Κομοτηνή....) πάλι θα κάνει τη δουλειά του.

.....

 

Μιας και δεν σε ενδιαφέρουν τα εφέ και τα διάφορα του Spider και αφού η πεταλιέρα σου λογικά τα έχει και με το παραπάνω και την ξέρεις και την αγαπάς... δεν κοιτάς κανα μικρό λαμπατο Laney απο το Nακα που και εκεί έχει καλές τιμές...

ακόμα και ο Cub 8 με το 8άρι ηχείο πολύ καλύτερος θα είναι... και θα το παίζεις και μούρη "έχω λαμπάτο ρε ενώ εσείς όχι" και τέτοια... :P

 

(δεν ξέρω για καταστάσεις πρόβας να σου πώ με σιγουριά αλλά σε μένα ο δικός 5watt λάμπα ακούγονταν πιο δυνατός απο τον 30watt τραντζιστορ σε πρόβα χωρίς drums)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τέλος αν θες να χρησιμοποιήσεις την πεταλιέρα σου, δεν έχεις λόγο να πάρεις modeling ενισχυτή.

 

Μια διαφορετική ματιά: Μην πάρεις ενισχυτή και με τα ίδια λεφτά πάρε μια κάρτα ήχου.

 

Οπότε σε τί ενισχυτή πάμε μιας και την πεταλιέρα θα την χρησιμοποιώ κατά 95% τουλάχιστον από ότι να κουμπώνω απευθείας την κιθάρα στον ενισχυτή; Αυτό με την κάρτα ήχου ίσως το κάνω αργότερα. Προτιμώ ενισχυτή για την περίπτωση που παίζω και εκτός σπιτιού ή σε άλλα μέρη.

 

...αν και επάνω του θα κουμπώσω μια πεταλιέρα digitech rp 355 στην οποία έχω τους ήχους που θέλω. Επίσης η μουσική που παίζω είναι μέταλ και τον θέλω απλά για practice στο σπίτι. Αν κάτσει και κανά τζαμάρισμα σε προβάδικα (μιας και δεν υπάρχει στην Κομοτηνή....) πάλι θα κάνει τη δουλειά του.

.....

 

δεν κοιτάς κανα μικρό λαμπατο Laney απο το Nακα που και εκεί έχει καλές τιμές...

ακόμα και ο Cub 8 με το 8άρι ηχείο πολύ καλύτερος θα είναι.

 

Θα τα ρίξω μια ματιά.

 

Το σίγουρο είναι πως η έρευνα θα συνεχιστεί. Πάντως ο spider μου φαίνεται και καλοσχεδιασμένος σε σχέση με άλλους που έχω δει.Αλλά να μου πεις, αυτό είναι το λιγότερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη θεση σου θα επαιρνα πεταλιερα κ κιθαρα στον νακα κ θα ακουγα οτι ενισχυτη εχει ο Νακας στο budget σου κ λιγο παραπανω....(βλεπε cub10)

 

Στο καθαρο τους καναλι...κ με πεταλιερα κ χωρις

 

Αν δεν σαρεσει κανεις. Κοιτας κ παραπερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ιδεά να πάρω τα σύνεργα και να δοκιμάσω τους ενισχυτες που έχει ο Νάκας. Βέβαια, όταν παρήγγειλα την κιθάρα από τον Θωμα ήμουν σίγουρος χωρίς καν να τη δοκιμάσω από πριν.

 

Αυτός ο Cub10 δεν μου πολυγεμίζει το μάτι..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο Cub10 δεν μου πολυγεμίζει το μάτι..

 

Μπορεί να σου γεμίσει τα αυτιά όμως ;)

Άκουσε αφού έχεις την δυνατότητα δεν χάνεις κάτι! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου