Προς το περιεχόμενο

Bon Jovi - Wanted Dead Or Alive solo try


Stavros_F

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Stavros_F τα 'πικάντικα σχόλιά μου ως 'Richie fan' στα έχω γράψει στο παραδίπλα σπίτι :)

Τέτοιους χρειαζόμαστε, ορκισμένους fans που να το έχουν λιώσει να μας τα "ψέλνουν" μπας και στρώσουμε! Τα σέβη μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πρέπει να γίνεις τέλειος γιατί μπορείς, κάνε τα παρακάτω.

1. 0:14 - 0:18: Δεν πάει έτσι ακριβώς η μελωδία. Άκουσέ το πάλι πιο προσεκτικά και κυρίως δες live εκδόσεις. Όλες τις παίζει ίδιες ο Richie, οπότε δεν έχεις θέμα.

 

2. 0:21 - 0:24: Αυτό το bend το κάνει ακριβώς 3 φορές, εσύ του δίνεις μία παραπάνω και ... δεν κάνει...  ;D

 

3. Το τελείωμα να το παίξεις με μπαρεδάκια (όπως στο intro του σολο που κάνεις) και αντί για τα 10 - 12 που το πιάνεις να το πας πιο 'χαμηλά' (παρόμοια με το intro δηλαδή για να το καταλάβεις).

 

Αν κάνεις τα παραπάνω (που είναι γελοία, απλά δεν έχεις δώσει προσοχή) θα το έχεις identical. Δεν στα λέω από εξυπνάδα φυσικά, απλά τέτοια σολο καλό είναι να τα παίζεις ακριβώς. Λίγο ακόμα και αγγίζεις την τελειότητα!!  ;D ;D

 

Φιλικά

 

Υ.Γ Πέρα από τις λεπτομέρειες του κολλημένου μυαλού μου, μπράβο! Πολύ καλός  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks guys πάρα πολύ! Mistral τα σέβη μου, στα είπα παραπάνω εσένα! Να σε κρίνει και να σε υποδεικνύει κάποιος που έχει λιώσει το κομμάτι και τον εκάστοτε κιθαρίστα είναι πολύ χρήσιμο. Θα προσπαθήσω να τα διορθώσω, δεν θα σας ξανακουράσω, ούτως ή άλλως με ενδιαφέρει περισσότερο το εκπαιδευτικό κομμάτι, παρά να το παίξω live 100% ίδιο.

 

Ο ήχος πώς σας φάνηκε; (axe 2, fender strat με super distortion στη γέφυρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου