Προς το περιεχόμενο

Bon Jovi - Wanted Dead Or Alive solo try


Stavros_F

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για πείτε ρε παιδιά καμία γνώμη. Το παλεύω εδώ και λίγη ώρα, και θέλω γνώμες για τα λάθη ή ότι δεν σας κάθετε κυρίως. Κάθε σχόλιο βέβαια, ευπρόσδεκτο! :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'άρεσε,αν μπορείς να κάνεις κάτι με την εγγραφή θα ήταν καλό γιατί θα είχε πολύ καλό αποτέλεσμα λόγο παιξίματος

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν ειμαι Σαμπορακιας,ποτε δεν τον συμπαθησα ιδιαιτερα,εχει γραψει μερικα ωραια σολος οπως αυτο του Keep the faith αλλα και τουτο εδω που παιζεις.

Φιλε Σταυρε,εχει ενα ελαχιστο στο κουρδισμα σε σχεση με το original που ακουγεται πισω-μιλαω εκ πειρας διοτι παντα παιζω ξεκουρδιστος,το 'χω ;D-κι ενα ακομα πιο ελαχιστο αουτ στο χρονο σε σημεια-μη μου δινεις και πολυ σημασια στην τελικη.

Η ουσια ειναι οτι το "παιζεις"το σολο.Και αν το παλευεις λιγη ωρα,τι να λεμε,το"εχεις" ανετα και φαινεται.

Ευγε!

ΥΓ.Μην αφηνεις τις γυναικες να περνουν την ωρα του βιντεου-απαγορευσις διελευσεως ;D ;D ;D-κι επισης εχεις αδυνατισει απο την τελευταια φορα που εβαλες βιντ η μου φαινεται?

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το κούδισμα δεν το πρόσεξα, πίσω είναι ένα backing track που μου έστειλαν, αλλά φαντάζομαι ότι εγώ το έχω το πρόβλημα.

Το out σε σημεία θα το προσέξω, ευχαριστώ, το παρατηρώ και έχεις δίκαιο. Θα το διορθώσω με τις προσπάθειες. Ευχαριστώ για τα καλά λόγια παιδιά -ειδικά για το αδυνάτισμα :P, ναι κάτι γίνεται και σε αυτό τον τομέα.

 

Παιδιά με την εγγραφή υπάρχει θέμα, καθώς είμαι με mac και το garageband είναι απαράδεκτο.. Την προηγούμενο φορά για να γράψω το solo του Dont Cry μου βγήκε η παναγία...

 

Για τις γυναίκες ότι και να πεις είναι λίγο.. Ακόμα και ο σκύλος μου με σέβεται όταν παίζω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πρόλαβε ο φίλτατος gvour!  :D

 

Θα συμφωνήσω ότι κατά τόπους υπάρχει ένα θέμα με το χρόνο (στο ξεκίνημα για παράδειγμα) όπως επίσης κάτι γίνεται και με το κούρδισμα (ελάχιστα αλλά υπάρχει).

 

Επίσης δεν άκουσα καθόλου vibrato και το σόλο το ζητάει.  ;)

 

Κατά τα άλλα το έχεις άνετα. Με λίγη ακόμα εξάσκηση θα το αποδόσεις ακόμα καλύτερα!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη προσπαθεια αλλα οντως ο τροπος εγγραφης μειωνει την ολη προσπαθεια :)

 

@gvour δεν περιμενα να μην σ αρεσει ο θεος richie  8)  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gvour δεν περιμενα να μην σ αρεσει ο θεος richie  8)  ???

Ασφαλως και μ'αρεσει ο Blackmore. ;D ;D ;D ;D

Kαλε μου φιλε Adamo(ψαρακας ακομα νομιζω?),γουστα ειναι αυτα.

Υπαρχουν πολλοι απο τους γνωστους παικτες(Satch,Slash,Sambora,Vai κλπ)που δεν με τρελαινουν οπως υπαρχουν και αλλοι για τους οποιους "δινω ρεστα".

Παρ'ολα αυτα τους εκτιμω,κυριως γιατι εχουν γραψει μερικα πολυ καλά κομματια-βασικο για του λογου μου-και ολοι τους εχουν πραγματα στο παιξιμο για να παρει κανεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gvour δεν περιμενα να μην σ αρεσει ο θεος richie  8)  ???

Ασφαλως και μ'αρεσει ο Blackmore. ;D ;D ;D ;D

Kαλε μου φιλε Adamo(ψαρακας ακομα νομιζω?),γουστα ειναι αυτα.

Υπαρχουν πολλοι απο τους γνωστους παικτες(Satch,Slash,Sambora,Vai κλπ)που δεν με τρελαινουν οπως υπαρχουν και αλλοι για τους οποιους "δινω ρεστα".

Παρ'ολα αυτα τους εκτιμω,κυριως γιατι εχουν γραψει μερικα πολυ καλά κομματια-βασικο για του λογου μου-και ολοι τους εχουν πραγματα στο παιξιμο για να παρει κανεις.

 

εχω κλεισει το 1/3 ηδη αρα νομιζω τα λεπια φυγανε :P.Σωστος συμφωνω.Γνωμη μου παντως ο sambora ειναι απο τους μεγαλυτερους μαγκες για πολλους λογους

1)τρομερο υφος αλλα ταυτοχρονα μετρημενος οποτε επρεπε

2)Απιστευτα ποζερας αλλα και ταπεινος και σαν παικτης και σαν τραγουδιστης αφου εκανε περα εχοντας τρομερα καλυτερη φωνη απο τον John για να παει μπροστα η μπαντα

3)Απο τις καλυτερες ροκ φωνες που εχω ακουσει

4)Ειναι η ψυχη ενος απο τα μεγαλυτερα συγκροτηματα που εχουμε δει εμπορικα και μουσικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stavros_F τα 'πικάντικα σχόλιά μου ως 'Richie fan' στα έχω γράψει στο παραδίπλα σπίτι :)

 

Γνωμη μου παντως ο sambora ειναι απο τους μεγαλυτερους μαγκες για πολλους λογους

1)τρομερο υφος αλλα ταυτοχρονα μετρημενος οποτε επρεπε

2)Απιστευτα ποζερας αλλα και ταπεινος και σαν παικτης και σαν τραγουδιστης αφου εκανε περα εχοντας τρομερα καλυτερη φωνη απο τον John για να παει μπροστα η μπαντα

3)Απο τις καλυτερες ροκ φωνες που εχω ακουσει

4)Ειναι η ψυχη ενος απο τα μεγαλυτερα συγκροτηματα που εχουμε δει εμπορικα και μουσικα

 

Ανοίγεις τεράστια κουβέντα, αλλά γενικά συμφωνώ σε όλα. Ειδικά το 3 φάνηκε περίτρανα τώρα στην μετά-Bon Jovi-εποχή...

 

Ένα επίσης πολύ καλό video που τον παραδέχτηκα είναι με τον BB King στο κλασσικό 'the thrill is gone'. Έδωσε τον χαρακτήρα του στο κομμάτι και πραγματικά αξίζει να το δει κάποιος.

 

Αυτάααααααααα...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου