Προς το περιεχόμενο

Namm 2014 Hughes and Kettner Grandmeister Amp


sotiroubas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Πολύ ωραία η λογική ανάπτυξης πάνω στις EL-84 με τη σειρά Tubemeister 15, 30 και τώρα Grandmeister. Μου αρέσει ο σφιχτός μεσαίος ήχος που βγάζει ο συνδυασμός. Εγω προσωπικά εχω τον Mesa Lonestar Special που είναι ακριβώς το ίδιο αλλά στο... πολύ ακριβότερο. Εχει 4xEL84, 5x12AX7, 1x5Y3.

Γουστάρω H&K και αν έπαιρνα ενισχυτή εν καιρώ κρίσης θα χτύπαγα αυτόν.

 

Υ.Γ. Ο τύπος είναι παιχταράς... μη τον βλέπετε έτσι. ;D  Που είναι σαν νορμάλ άνθρωπος, εννοώ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καραμελέ είναι η κρέμα η και πεοcream ;D ;D ;D

 

ΧΑΧΑΧΑ περίμενα μία τέτοια απάντηση  :D. Έτσι όπως το ακούω με 'ρχεται σαν αφρώδης κρέμα πάνω σε καφέ!!  :)

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ενισχυτής ακούγεται εξαιρετικός!

 

Σίγουρα με τη λειτουργία midi και την παρουσία effect σου λύνει τα χέρια αφού μπορείς να πειραματιστείς πρώτα με τα effect του και μετά αν δεν σου κάνουν να προβείς στην αγορά πεταλακίων ή πεταλιέρας.

 

Επίσης το ότι με το πάτημα τεσσάρων κουμπιών μπορείς να έχεις απευθείας τους ήχους που θέλεις (μαζί με τα effect) χωρίς να χρειάζεται περεταίρω tap dancing είναι επίσης πολύ χρηστικό.

 

Εγώ αγόρασα πρόσφατα έναν VHT Lead 20 (άκρως ευχαριστημένος) οπότε για την επόμενη δεκαετία δεν μου επιτρέπεται άλλη αγορά ενισχυτή.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Ο τύπος είναι παιχταράς... μη τον βλέπετε έτσι. ;D  Που είναι σαν νορμάλ άνθρωπος, εννοώ.

όντως, ωραία κιθάρα παίζει, για λογιστής της H&K :D.

 

υ.γ.note to self: να τσεκάρω την H&K στο επόμενο ΝΑΜΜ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου