Προς το περιεχόμενο

Από τα Sonor Force 505 στο BFD expansion deluxe


NemOOO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους και σε όλες.....

 

Λοιπόν....Όπως θα θυμάστε (λεεεω τώρα) το καλοκαίρι αγόρασα την Sonor Force 505 http://www.thomann.de/gr/sonor_special_edition_505_studio_set.htm....

 

To θέμα είναι ότι το studiaki που θα έφτιαχνα είναι στο υπόγειο μου...όπου είναι και ο καυστήρας..Και δυστυχώς δεν είχα σκεφτεί ότι αυτό θα ήταν πρόβλημα λόγω των καυσαερίων που βγάζει...(βλέπετε ρόδο...πικρή ιστορία...)...

 

Έτσι σκέφομαι να τα σπρώξω...Είναι σε τέλεια κατάσταση και μπορεί να πιάσουν και καλά λεφτά....

 

Ο κυρίως λόγος που έπαιζα drums (πληκτράς δηλώνω....:lol:) είναι για να ηχογραφώ καμιά loop για να jamaroume με την παρέα....

 

Τώρα δυσκολεύουν τα πραγματα....Και έρχετε το ερώτημα...

 

 

Αξίζει να πουλήσω τα drums μου και να πάρω το BFD?

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι, αξίζει, γιατί με το bfd θα κάνεις πιό καλά και πιο γρήγορα την δουλειά που θες! Σκέψου ότι για να ηχογραφήσεις μια ντραμς με αξιοπρεπή ήχο πρέπει να κοπιάσεις πολύ και θες και καλό εξοπλισμό! Ενω με το bfd απλά το προγραμματίζεις και είσαι οκ...

Βέβαια αυτά δεν ισχύουν αν είσαι ... κανονικός "τουμπανιέρης"... 8)

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δυστυχώς δεν είμαι κανονικός τουμπανιέρης....Βασικά είναι πιθάνο επειδή έχω καλή αίσθηση του κλαβιέ να παίζω καλύτερα....

 

Α...Και πόσο λέτε να πιάσουν μαζί με τα πιάτα τους?

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα...Στου Θωμα....500euro...Alla αίναι μια edition του thomann με πιάτα...

 

Στην ελλάδα κάνουν καινούργια κανένα 500αρικο χωρίς πιατίνια...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πιάσεις γύρω στα 350-400 καλά θα είναι πιστεύω, αν σκεφτείς ότι ο άλλος μπορεί να τα βρεί με 500 στον στον θωμά με την εγγύηση κομπλέ! Βέβαια, μπορεί να λέω και μαλακίες, καθότι ποτέ δεν ήμουν καλός στα παζάρια... :roll:

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα BFD θα σου βγάλουν καταπληκτικούς ήχους, δεν είναι όμως εκεί το θέμα. Το θέμα είναι αν θέλεις να γράφεις τύμπανα από τον υπολογιστή ή θέλεις να παίζεις (εξ'άλλου για αυτό αγόρασες τα SONOR). ¶μα ξεκαθαρίσεις τι θέλεις, τότε η λύση είναι απλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε εγώ τυμπανα θέλω να παίζω όμως...Aπο το να βλέπω τα ραδίκια αναποδα...Προτιμώ να συμβιβαστώ με αυτό...:lol:

 

Ούτως η άλλως τα drums μπορεί να καταλήξουν στο σπίτι του κολλητού μου...ΠΟυ εντελώς τυχαία θα πηγαίνω κάθε Σαββατο....(...και κυριακη...:lol:)...

 

To θέμα είναι αν οι ήχοι του BFD θα είναι καλοί...Βασικά μάλλον πρέπει να είναι πολύ καλοί γιατι το λένε και άτομα που λογικά θα έχουν μεγαλύτερες απαιτήσεις απο εμένα (βλ..SF)....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάσου ότι οι ήχοι των bfd είναι ηχογραφήσεις από κορυφαίους μουσικούς (τώρα κατά πόσο οι τουμπανιέρηδες θεωρούνται μουσικοί... :twisted: ) με κορυφαίο εξοπλισμό! Τι άλλο θες; 8)

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου