Προς το περιεχόμενο

Απο πού ακούμε μουσική;


Ritchie22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάρα πολλά post έχουν αφιερωθεί στο από που παίζουμε μουσική... Την υπόλοιπη μισή μέρα από που ακούμε μουσική... έτοιμη από που την ακούμε;;; Καλό θα ήταν να γράψουμε μια φορά και γιαυτό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας αρχίσω και με τα δικά μου. Σχεδόν πάντα ακούω μουσική από τον pc. Έχω τα creative gigaworks 7.1 να οδηγούνται άπό την creative Xfi Platinum. Πολύ καλό ηχητικό αποτέλεσμα για μικρό δωμάτιο ειδικά απόταν έβαλα τα ηχεία γύρω γύρω στους τοίχους. Ακούγονται όλα τα όργανα καθαρά μπορούν να λειτουργήσουν σε ικανοποιητική ένταση χωρίς παραμόρφωση. Όταν ταξιδεύω ακούω απο ένα φθηνο mp3 player μπας και περάσουν οι ώρες :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αα... Λοιπόν εγώ κυρίως σπίτι στο στέρεο το οποίο είναι:

 

Προενίσχυση: Nakamichi AV-8

Τελικός: Luxman L5

Πικ-απ: Walker CJ58

CD: Sony XA-2 ES

Κασεττόφωνο... 8O :Nakamichi ΒΧ-100Ε (Σε αχρηστία)

Ηχεία: Audio Spectrum Xanadu

Καλώδια: Van Del Hul Goldwater

 

στην δουλειά ακούω απο τα μεγαφωνάκια της οθόνης. :mrgreen:

όταν ταξιδεύω ακούω απο το mp3 player στο αμάξι

 

Αυτα. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ακούω σχεδόν πάντα από το pc μου.. Έχω κι ενα Mp3 player το οποίο ομως τα έχει παίξει.. Όποτε θέλει ανοίγει, όποτε θέλει κλείνει.... :roll: :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως από το pc. Σπάνια από το home cinema στο σαλόνι.

Στο αμάξι από το pioneer ραδιοκασετόφωνο το οποίο παρεμπιπτόντως έχει κλείσει δεκαπενταετία, έχει φάει μια γερή τακουνιά, (από..ε! γκούχου! γκούχου! χμ! :) τις παλιές καλές νυχτερινές περιπέτειες...), αλλά δουλεύει άψογα και το tuner του και το κασετόφωνο. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα 90% ακουω μουσικη στο αμαξι, αφου λειπω τις πιο πολλες ωρες απο το σπιτι.2 ηχειακια οβαλ kenwood πισω και δυο μικρουλια μπρος.χαλαρα δηλαδη. οταν ειμαι σπιτι και δεν εχει τηλεοραση η γυναικα μου,πολυ χαμηλα απο το pc με τα dx-4 της m audio και την delta 44 που εχω.στο ταξιδι (οταν δεν εχω παρει το αμαξι παρεα)φορτωνω mp3 στο sony minidisk που υπαρχει και ακουω με ενα ζευγαρι ακουστικα seinheizer ημιανοιχτου τυπου

αυτα 8)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μετα την διάλυση του Ipod μου (που έβγαζε ηχάρα μαζι με κάποια ακουστίκα μου σχετικά καλά...)...ακούω αποκλειστικά απο το pc με κάποια άκυρα 2.1 altec lansing....Σε λίγο καιρό προβλέπω να αγοράσω monitor (τι λίγο..σε πολύ καιρό..μετα τα χριστούγεννα...) και ευελπιστώ να γίνει λίγο καλύτερη η κατάσταση.....

 

Τώρα υπάρχει και μια περιπτωση να συνδέσω ενα ενισχύτη yamaha που έχω και μετά να παίξει 7.1 surround με τα Bose Lifestyle....

 

Είδομεν....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου