Προς το περιεχόμενο

Η χειρότερη αγορά gear που έχουμε κάνει


ex-ΑΓΓΕΛΟΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελπιζω να μην ερθεις ξανα το 2040 (26 χρονια μετα) και μας πεις παλι "Κατάλαβα το λάθος μου 28 χρόνια αργότερα". :P

 Τότε, μάλλον, θα είμαι πληκτράς (λόγω ηλικίας) και θα παίζω με το απαύγασμα των synths....MOOG!!!! ;)  που σίγουρα θα συνεχίζει να παράγει....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

Eπειδή ευτυχώς δεν 'πέταξα' πολλά λεφτά, πειράζει να βάλω δυο-τρία?

 

Jeu_de_Cordes_Gu_515c5c412b250.jpg

-Οι χειρότερες χορδές που 'χω δοκιμάσει. Κι ήταν και ακριβότερες. Μ 'έψησε το super-duper-air sealed φακελάκι.

 

8045744_800.jpg

-Νόμιζα ότι θα γλιστρούσε και θα παίζω πιο γρήγορα...τελικά γλιστρούσε για κανά 2λεπτο και μετά κολλούσε σαν να είχε ιδρώσει από πάνω τους ο Γκάλης...άσε που οι χορδές ήταν για πέταμα μετά...

 

-17.000 δραχμές για ένα white pearl Fender® pickguard που περάστηκε σε μια 'Αcademy' κόντρα πλακέ των 58 χιλιάδων δραχμών...στερνό μου ebay να σ' είχα πρώτα.

 

-Αrtec soundhole pickup για ακουστική. To ήθελα για lo-fi καταστάσεις. Ούτε γι' αυτό δεν έκανε...

 

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O πρώτος μου ενισχυτής! Ο Θρυλικός IBZ3!!

 

Ακολουθεί και το ανάλογο videaki! Watch out!

 

http://www.youtube.com/results?search_query=ibz3&sm=3

 

εγω ειχα παρει τον IBZ5..!!!η μονη διαφορα που βλεπω οτι υπαρχει ειναι οτι ο 5 εχει ενα παραπανω ποτενσιομετρο το οποιο δεν εκατσα να ψαξω ποιο ειναι και τι υποτιθεται οτι κανει...!!

 

δε ξερω για εσενα....εμενα παντως ο IBZ5 σκοτωνε(οτιδηποτε εβαζες επανω να παιξει..!!) :D :D :D...

 

αλλα τι να κανεις....αφραγκια...απο καπου ομως επρεπε να βγαινει distortion...καπου στα βαθη μιας ντουλαπας υπαρχει κασσετα με ηχογραφημενη την μελετη μου σαν αρχαριος στον ενισχυτη...!!! :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χορδές?

Έχει πάρει κάνεις Marshall χορδές?

Οποίος εχει παρει σίγουρα δε θα ξανά πάρει..

Οποίος δεν έχει πάρει, να μη πάρει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χειροτερη μου αγορα ηταν το Digitech Death Metal το οποιο το χρησιμοποιηθηκε μια φορα και πουληθηκε με συνοπτικες διαδικασιες.

Of those who say nothing, few are silent...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πιο FAIL αγορές ever που έχω κάνει όταν ήμουν πιτσιρίκος ήταν:

 

-Line 6 Spider II amp

-Boss GT-8

 

και τα 2 τα θεωρώ ακόμη EPIC FAIL και χαμένα λεφτά...Αντε η GT-8 πάει στο διάολο με μύησε λίγο στα μυστικά των εφέ.....το Line 6 Spider II ήταν το απόλυτο 0 όμως.....  :P :P :P :P :P :P  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H πιο ακυρη αγορα που εχω κανει ητανε ΑΥΤΟ!!!

προσπαθησα πολλες φορες να του δωσω μια ευκαιρια αλλα...ευτυχως εφυγε..

flanger.jpg.954e0c64742d23149cdfad572784ce93.jpg

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

-Αrtec soundhole pickup για ακουστική. To ήθελα για lo-fi καταστάσεις. Ούτε γι' αυτό δεν έκανε...

 

 

 

χαχαχαχ λιποθύμισα ;D ;D ;D ;D

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το καλό είναι ότι δεν υπάρχει μέχρι στιγμής

διαφωνία για κάτι που θεωρήθηκε

ως χειρότερη αγορά.. Οπότε σίγουρα ισχύουν...

;D 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πρόλαβες...και ότι ετοιμαζόμουν να σχολιάσω οτι το fast fret με έχει βολέψει πολύ.. ;D

 

Πάντως η χρήση του δεν είναι για να παίζεις πιο γρήγορα, ουσιαστικά καθαριστικό/λιπαντικό για τις χορδές είναι, απλά σου δίνει μια καλύτερη αίσθηση και πιο άνετα γλυστρίματα όταν παίζεις.Η ταχύτητα είναι καθαρά θέμα χεριών..

 

Επίσης σημαντικό ότι αφού βάλουμε fast fret στις χορδές, σκουπίζουμε το πολύ με το πανάκι..!

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου