Προς το περιεχόμενο

Η χειρότερη αγορά gear που έχουμε κάνει


ex-ΑΓΓΕΛΟΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

- Το RMC picture wah, ωραίος ήχος αλλα διαλυόταν συνεχώς, σαν lada niva  :P  (ναι εχω κι απ'αυτό, μην μου αρχίσετε το ποσο καλά είναι, εχω προσωπικη εμπειρια).

 

- Ένα vox distortion, με ενα μαντρόσκυλο πάνω, δεν θυμαμαι πως το λενε (το πήρα με ανταλλαγη δίχως να το ακουσω). Η αντίδραση μου τις λίγες μερες που το κράτησα ήταν "πλάκα με κάνεις"...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Μια Les Paul Custom του 1988 που αγορασα μολις μου εκλεψαν την 68αρα μου.....οτι επρεπε για το τζακι...100 κιλα και το μονο πραγμα που μπορουσες να παιξεις με αυτη ηταν Judas Priest... ;D

 

Ευτυχως καταφερα να την πουλησω σε ενα παλικαρι που...επαιζε ΟΝΤΩΣ Judas Priest... ;D 

 

Έτσι είναι φίλος... Μαχόγκανι καλό για μέταλ  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bc rich ironbird....απαραδεκτη κ καθολου βολικη...παρολο τις καλες μου προθεσεις να παιξω μαζι της κ να την κρατησω δεν τα καταφερα....ειχε κ απαραδεκτους μαγνητες...την πουλησα μισοτιμης σε ενα παλικαρι μεταλα που την ειχε ονειρο να την αγορασει...τουλαχιστον εκανα χαρουμενο ενα τυπο... ;D

 

Gibson les paul studio...ντου γρου αγορα...μπρατσο κουπι (για τα δικα μου δεδομενα),orange peel στην βαφη,μαγνητες οχι του γουστου μου....απο το 17 ταστο κ μετα δεν μπορουσα να πιασω νοτα...την πουλησα χαμηλα μετα απο κανα 2 κ βαλε χρονια.....

 

αμφοτερες τις κιθαρες τις ειχα παρει καινουργιες,οποτε εχασα αρκετα λεφτα....μετα εβαλα μυαλο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω...... αλλά δεν βρίσκω......ή γερνάω και δεν θυμάμαι....μάλλον

Κάποιες μάπες όργανα/εφέ ήταν πολύ φθηνά και είτε χαρίστηκαν και δώσαν χαρά, ή φύγαν με μικρή χασούρα (ή με μικρό κέρδος να μη λέω ψέματα) ή μου χρησίμευσαν σαν πλατφόρμες εκμάθησης άρα δεν ήταν τόσο κακές αγορές.

Άλλα με τον καιρό ήρθαν στα ίσα τους και μερικά από αυτά γίναν και αγαπημένα.

 

Για gear που θα δινα πολλά, ή τα έπιανα στα χέρια μου ή είχα περισσότερες φωτό και μετρήσεις από αυτές που είχα το χρόνο να μελετήσω (με τους κινδύνους που αναλάμβανα μόνο με αυτά). Αν απογοητεύτηκα σε κάποια ήταν σε σχέση με τι περίμενα και όχι με αυτά που έδιναν ούτως ή άλλως.

Δυστυχώς ποτέ μου δεν είπα "Τέλειο ! Αυτό είναι ! Δεν θέλω τίποτα άλλο !!"

Σε κάθε επιθεώρηση "ναι, ωραίο είναι, μια χαρά δε λέω αλλά να εδώ...... αυτό......αν θα γινότανε.....αν δεν........"

 

Αν πρέπει να πω κάτι, θα λεγα μια παλιά κονσόλα Μπέχρινγκερ, που και για να λέμε του στραβού το δίκιο, μάλλον εγώ την κακομεταχειρίστηκα πριν παραδώσει πνεύμα μάλλον πρόωρα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα behringer πεταλιερα και πεταλακι... Έφυγαν και τα δύο.. Οχι έφυγαν..τα εξαφανσα...

Μετά από πολύ καιρώ βέβαια γιατί δε το είχα σκεφτεί να τα πουλήσω..

Άσε που την behringer v amp x την πήρα καινούργια από ενα μαγαζί κοντά στην καμάρα Θεσσαλονίκη

100ευρώ.. Πριν 7-8 χρόνια... Μπήκα στο μαγαζί και την πήρα ντουγρου οπως λεει και ο φιλος..

Και μετά όταν πήρα το phaser shifter behringer... Ε εντάξει... Τι να πω...

Μετά από λίγο αγόρασα boss rc50 loop και gt10 .. Κυριολεκτικά το ξέχασα

το behringer... Δε τα συγκρίνω... Αλλά όντως τα πετάλια της behringer

είναι απαράδεκτα .. Περισσότερο από θέμα κατασκευής... γιατί όσον αφορά τον ήχο

..είναι υποκειμενικό... Εμένα δε μου άρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολο θέμα..κυρίως γιατί όσο μεγαλώνουμε και μαθαίνουμε καταλαβαίνουμε τι θεωρούσαμε παλιότερα καλό και πως το βλέπουμε τώρα..

 

Θα πώ την ηλ/ακουστική μου, μια Huynday ( :o :o ) που όταν την πήρα στα 19 μου είχα εξτασιαστεί και τώρα....απλά δεν...

Από την άλλη αυτή είναι η κιθάρα με την οποία μεγάλωσα, έμαθα, έπαιξα live (2x  :o :o ) και γενικότερα είναι μεγάλο το συναισθηματικό δέσιμο για να την πω κακή αγορά...

 

Επίσης τώρα τελευταία έχω ξενερώσει απίστευτα με την Line6 HD400 που μ'αρέσει πολύ σαν ήχος, αλλά ανακάλυψα οτι σε delay + tap tempo έχει μόνο 1/4 νότες και δεν μπορείς να το αλλάξεις σε dotted 1/4, 1/8 κτλ...αλλά αυτό είναι μια άλλη μεγάλη ιστορία..

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα

Πολύ ωραίο θέμα και συφωνώ με πολλά που διάβασα εδω μέσα...

Λοιπόν τώρα τι μάπα έχω πάρει εγώ?

Ενα Artec analog delay. To πούλησα την ίδια μέρα που το αγόρασα απο εδω μτχ. Εκανε βόμβο στις επαναλήψεις...

Electro Harmonix XO Pulsar . To παράγγειλα κατα λάθος......το πούλησα καινουριο, και έχασα τα μισά λεφτά...

Kαι ένα άθλιο ροζουλί vibrato που δεν θυμάμαι την εταιρία που είχε τον πιο άθλιο ήχο που έχω ακούσει ποτέ σε πετάλι...αξιοθρήνητο.

Επίσης μάπα αγορά ήταν (για τη δουλειά που ήθελα) ο laney cub 15 head. Με ανύπαρκτο hedroom (βρωμα απο το 3 στο γκέιν) τον πήρα σε 2 πρόβες, δεν άκουγα το χριστό μου και τον έστειλα χάνοντας με το καλημέρα 100€....

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zoom GFX8. Πολλές λειτουργίες για την εποχή της αλλά από ήχο μάπα. Όταν επιτέλους έφυγε πραγματικά ξελάφρωσα, όχι τίποτε άλλο έπιανε και χώρο αφού δεν την λες και μικρή.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παμε!

 

boss mega distortion

(ευτιχως δεν εχασα λεφτα το πηρα μεταχειρισμενο)

 

boss ME25

τι τις ηθελα τις πεταλιερες? αφου δεν το εχω!

 

D&S Distortion/Sustainer

το πηρα καινουριο μου αρεσε στο μαγαζι και στην προβα ακουστικε αισχος.....

αφου δεν εφευγε με τιποτα στις αγγελιες το ανταλαξα με το tech 21 american woman αλλη αηδια και αυτη! το Tech 21 το ανταλαξα με ενα boss drum machine το οποιο καταφερα μονο να ανοιξω..... ηθελε πτυχιο πυρινικης φυσικης για να το ρυθμισεις! τελικα πουλησα το drum machine.... :)

 

απο το να συννενοηθεις με εναν ντραμμερ... ομως?

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου