Προς το περιεχόμενο

Εσπασε η μι


jimi Ts.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οπως ηδη καταλαβατε μολις εσπασε η χορδη μου απο 10-46 σετ και η μονη χορδη που εχω διαθεσιμη τωρα ειναι μια σι 13 να την βαλω για να βολευτω μεχρι να παρω αυριο ενα σετακι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περισευει απο σπασμενο σετ, λες να την βαλω λοιπον ,απλα θα εχω βαρια bend

 

Αν παίζεις με στάνταρ κούρδισμα, bend στη μι θα είναι θέμα. Κατά τ' άλλα δεν υπάρχει πρόβλημα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την εβαλα την κουρδισα αλλα σηκωματα με 13 χορδη ειναι αρκετα δυσκολα σε στανταρ κουρδισμα . σκεφτομαι να κουρδισω μισο τονο κατω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την εβαλα την κουρδισα αλλα σηκωματα με 13 χορδη ειναι αρκετα δυσκολα σε στανταρ κουρδισμα . σκεφτομαι να κουρδισω μισο τονο κατω

 

Με κούρδισμα ημιτόνιο κάτω, θα είναι υπερβολικά χαλαρές οι υπόλοιπες. Επίσης αν το nut σου είναι κομμένο για δεκάρες, σήκωμα στη μι σημαίνει ότι μπορεί να έχεις θέμα ξεκουρδίσματος με τη συγκεκριμένη. Αν χρησιμοποιείς και τρέμολο, ακόμα χειρότερα.

 

Όπως καταλαβαίνεις, δεν είναι για χόρταση αυτή η αντικατάσταση. Μισοκάνεις τη δουλειά σου μέχρι να την αλλάξεις με δεκάρα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου