Προς το περιεχόμενο

Καταστημα με μεγαλη ποικιλια απο κιθαρες στην Αθηνα, υ


LightStringer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Σαν "φυσικό" κατάστημα το guitar store έκλεισε, και τώρα ξεστοκάρει. Τώρα αν ιντερνετικά δουλέουν ακόμα με κιθαρο-μπασιστικά προϊόντα μπορεί και καλά θα κάνουν αφού έχουν προμηθευτές

 

Όχι τα έχουν στο drumstore σαν φυσική «παρουσία»- μπορείς δηλαδή να πας και να δοκιμάσεις. Αν δεν σε «ενοχλούν» όλα τα drums που είναι στον χώρο...  ;D ;D ;D

 

ΥΓ: Πάντως το μαγαζί έχει γίνει η χαρά του... τομαροκρούστη  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το ξέρω εχώ τσιμπήσει ήδη 2 πολύ καλές ευκαιρίες σε πετάλια ;)

 

Απλά επειδή πριν 1.5 μήνα που είχα περάσει τελευταία τα περισσότερα είχαν φύγει σκέφτηκα ότι θα έχουν σχεδόν ξεστοκάρει μέχρι τώρα και οτι στο site το καθαριστικά τα λειτουργούν σαν e-shop.

 

YΓ. όντως πολύ τομάρι εκει μέσα! Ωραία είναι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρω. Όπως γνωρίζω και το άλλο «εκνευριστικό»: Πήγαινε ο άλλος, κατέβαζε όλες τις κιθάρες του μαγαζιού, ξεχώριζε αυτή που ήθελε και έλεγε, ευχαριστώ άκουσα αυτό που ήθελα και πήγαινε να την παραγγείλει από τον «γερμανό»  :P ;D

 

Οπότε τα πράγματα ακολούθησαν τον αναμενόμενο δρόμο... Αντίο κιθάρες.

 

Βασικα δεν γνωριζω μ ουτε να κατανοησω οτι υπαρχει νορμαλ ανθρωπος που θα εβρισκε αυτο που ψαχνει στην Guitar store , παραυτα θα πηγαινε στον thomann να το αγορασει. Αν υπαχρει τετοιος ανθρωπος τοτε πιστευω οτι θα ειχε τους λογους του , οπως η τιμη , το συγκεκριμενο χρωμα που ψαχνει , επιπλεον περιφερειακα , θηκες κτλ που μπορει να εδινε ο thomann. Μαγαζια με σωστη φιλοσοφια ( κουρμπης . καγμακης ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ  , λογοθετης , Telesound στην αλλη ακρη στο αιγαλεω) επιβιωνουν μια χαρα.

 

Επειδη μιλαμε για το συγκεκριμενο μαγαζι ( πρωην Guitar store ) , τα δυο παλικαρακια που ειχε μεσα , πηγαινες καθημερινη στο ρεπο σου , να ακουσεις εναν ενισχυτη που γουσταρες να αγορασεις , αν οχι αμεσα , αλλα τουλαχιστον ειχες gasαρει και ηθελες τελος παντων να μπεις στην διαδικασια να προχωρησεις σε μαζεμα χρηματων αν σου αρεσει και σου ελεγε ο τυπακος με αδειο το μαγαζι οτι φιλε δεν γινεται γιατι πρεπει να κλεισεις ραντεβου.

 

Του ελεγες , ρε παιχτη εχω ερθει απο γλυφαδα , απαντηση του οτι δεν μπορει να κανει κατι. Ειναι η τακτικη του μαγαζιου . Ε ξαναπατας ? εγω οχι. Εν αντιθεσει μαγαζια οπως ο κουρμπης , ο λογοθετης , κτλ περνας απεξω και λες γεια και σε τραβανε μεσα με το ζορι να ακουσεις τι καινουριο εχουν φερει... ΕΕΕ οι μεν επιβιωνουν και δεν χωρας να κατσεις μεσα , και με πολυ λιγοτερο εξοπλισμο και δε οχι . Ο gs που ειχε μεσα οτι καλυτερο υπηρχε απο ενισχυτες και κιθαρες τωρα ειναι σε αθλια κατασταση !!

 

Παρεπιπτοντως να πω οτι προσωπικα οτι εχω απο εξοπλισμο , που ορισμενοι γνωριζετε τι εχουν περασει απο τα χερια μου ειναι ολα αγοραμσενα απο Ελλαδα !!! Οποτε δεν υπαρχει προσωπικο αποθημενο !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σαββατο πέρασα από το guitar store

είχε ορισμένες κιθάρες και ενισχυτές

 

δοκίμασα 2 ενισχυτές χωρίς ραντεβού φυσικά, και ήταν και σαββάτο πρωί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Επειδη μιλαμε για το συγκεκριμενο μαγαζι ( πρωην Guitar store ) , τα δυο παλικαρακια που ειχε μεσα , πηγαινες καθημερινη στο ρεπο σου , να ακουσεις εναν ενισχυτη που γουσταρες να αγορασεις , αν οχι αμεσα , αλλα τουλαχιστον ειχες gasαρει και ηθελες τελος παντων να μπεις στην διαδικασια να προχωρησεις σε μαζεμα χρηματων αν σου αρεσει και σου ελεγε ο τυπακος με αδειο το μαγαζι οτι φιλε δεν γινεται γιατι πρεπει να κλεισεις ραντεβου.

 

Του ελεγες , ρε παιχτη εχω ερθει απο γλυφαδα , απαντηση του οτι δεν μπορει να κανει κατι. Ειναι η τακτικη του μαγαζιου . Ε ξαναπατας ? εγω οχι...

 

Εγώ πάλι είχα την ακριβώς αντίθετη αντιμετώπιση και στον vox που αγόρασα και σε 2-3 πετάλια που με βάλαν να τα δοκιμάσω με μια πολύ αξιόλογη φέντερ σε ένα blues deluxe και για ακουστική φίλου ... Μόνο ενα απόγευμα λίγο πριν το κλείσιμο που τους πέτυχα με τίγκα κόσμο να δοκιμάζουν απο εδώ και απο εκεί ήταν λίγο "δύστροποι" αλλά κατανοητό ώς ένα σήμειο...

 

μπορεί να έπεσες σε κακιά μέρα... μπορεί να έπεσα σε καλές. και οι τώρα που είναι drummer πάντως cool είναι.

 

ΥΓ. (Χιουμοριστικό) off topic Το ένα απο τα δύο παλικάρια αυτός με το μακρή μαλλί δεν θύμιζε πολύ κάποιον Κατσιμίχα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβηκα τις προαλες κεντρο κ οτι καταστημα με κιθαρες βρηκα ειχε μολις 5,6 κομματια....ολα εχουν κλεισει κ δεν υπαρχει τιποτα πλεον...

 

Υπαρχει πουθενα καποιο καταστημα στην Αθηνα με μεγαλη ποικιλια απο κιθαρες που να μπορει να τις δοκιμασει καποιος?

 

Ευχαριστω

 

 

[move]Reality check: Σωτήριον έτος 2014.Χρεοκοπημένη Ελλάδα.Βασικός μισθός €400(?)

[/move]

 

 

 

Παρεμπιπτόντως,όταν το GC στην Αμερική ετοιμάζεται για κανόνι,το να θέλουμε εμείς εδώ ένα ανάλογο GC είναι επιεικώς ρομαντικό για να το πω ευγενικά...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθεσω και αυτό το κατάστημα, αν και εχω παρα πολύ καιρο να παω γιατι πλεον μου πεφτει πολύ μακρυα...πολύ ευγενικη κυρια και παντα με καλυτερες τιμες...αλλα ποικιλια μην περιμενεται...

 

http://www.kosmasmusic.gr/

 

Τωρα σχετικα με το guitar store, η αποψη μου ηταν πολύ καλη οσες φορες ειχα παει...ειχα δοκιμασει αρκετα μπασα και ειχα αγορασει 2 !

 

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε ο άλλος, κατέβαζε όλες τις κιθάρες του μαγαζιού, ξεχώριζε αυτή που ήθελε και έλεγε, ευχαριστώ άκουσα αυτό που ήθελα και πήγαινε να την παραγγείλει από τον «γερμανό»

 

Απαραδεκτη συμπεριφορα.

 

Οπως απαραδεκτη και αντιεπαγγελματικη ειναι και η αρνηση δοκιμης ενος οργανου που ειναι προς πωληση.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου