Προς το περιεχόμενο

Καταστημα με μεγαλη ποικιλια απο κιθαρες στην Αθηνα, υ


LightStringer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατεβηκα τις προαλες κεντρο κ οτι καταστημα με κιθαρες βρηκα ειχε μολις 5,6 κομματια....ολα εχουν κλεισει κ δεν υπαρχει τιποτα πλεον...

 

Υπαρχει πουθενα καποιο καταστημα στην Αθηνα με μεγαλη ποικιλια απο κιθαρες που να μπορει να τις δοκιμασει καποιος?

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο τρίμης εχει ποικιλία απο Ibanez

 

ο καγμάκης έχει ποικιλία με την εννοια διαφορετικά μοντέλα μαρκές αλλά δεν έχει πχ 5 Gibson LP studio να δοκιμάσεις την καλύτερη και συνήθως δεν σε αφήνει να δοκιμάσεις,

 

ο Νάκας στην ναυραίνου ειδικά τώρα με τις φέντερ έιναι πιο κοντά σε αυτό που αντιλαμβάνομαι σαν ποικιλία σε όλες τις τιμές μοντέλα και αρκετές μάρκες

 

το Αρτ-κάτι στην ακαδημίας εχει πράγματα όσο περνάω απέξω μια φορά είχα μπεί μέσα να ρωτήσω μια τιμή δεν ξέρω συμπεριφορά

 

Ειδά και ενα καινούριο(?) μαγαζί Guitar syndicate στην ζωοδόχου πηγής κάπου που είχε κάμποσα όργανα κρεμασμένα.

 

Αλλά define ποικιλία... μιας και για τα δεδομένα της ελλινικής αγοράς και ειδικά σε σχέση με το μέγεθος των καταστημάτων 5-6 κιθάρες στοκ είναι νορμάλ.

 

Αν θές thomann το κοντινότερο αλλά μίλια μακριά ακόμα είναι ο Νάκας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σίγουρα ο Καγμάκης θα έχει περισσότερες από 5-6 κιθάρες και ομοίως ο Νάκας. Ε, μην περιμένεις την τεράστια ποικιλία, αλλά όλο και κάτι θα βρεις.

 

 

ΥΓ: Δεν λέω, καλός ο «γερμανός», καλό το e-bay, αλλά όπως έχω πει και στο παρελθόν, όχι κιθάρα άλλα ούτε χορδή δεν θα βρίσκουμε στα εγχώρια μαγαζιά, αν δεν στηρίξουμε λιγάκι την αγορά μας.

 

 

Edit: Με πρόλαβε ο Gadget  ;) - μιλάμε για midi φίλος, ακόμα και στον αριθμό των οργάνων  ;D Πάντως από φίλους ibanezάκιδες ακούω πολλά «παράπονα» ότι ο Τρίμης φέρνει ελάχιστα μοντέλα. Αλλά είπαμε... «γερμανός». 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: Δεν λέω, καλός ο «γερμανός», καλό το e-bay, αλλά όπως έχω πει και στο παρελθόν, όχι κιθάρα άλλα ούτε χορδή δεν θα βρίσκουμε στα εγχώρια μαγαζιά, αν δεν στηρίξουμε λιγάκι την αγορά μας.

Απο ότι μου λεγανε στο drum store ήταν ο λόγος που κλείσανε το guitar store. Δεν είχε νόημα λέει να στοκάρεις έτσι όπως είναι η αγορά στις κιθάρες. Και όσες φορές είχα πάει και εξυπηρετικοί ήταν και οι περισσότερες τιμές ήταν κόντα στο γερμανό. (Τον AC4 τον είχα πάρει και φτηνότερα ;) )

 

Edit: Με πρόλαβε ο Gadget  ;) - μιλάμε για midi φίλος, ακόμα και στον αριθμό των οργάνων  ;D Πάντως από φίλους ibanezάκιδες ακούω πολλά «παράπονα» ότι ο Τρίμης φέρνει ελάχιστα μοντέλα. Αλλά είπαμε... «γερμανός». 

 

Αν περιμένουν να έχει την vai signature se 32 χρώματα λογικό :P Γενικά με fanboys δεν είναι να μπλέκεις ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το guitar syndicate δεν ξερω αν ειναι ακομα ανοιχτο, αλλα μου ειχε αφησει αριστες εντυπωσεις στο κομματι "ποικιλια" (σε schecter κυρίως), "εξυπηρετηση" και "τιμές".

 

Γενικα αν κανεις μια βολτα στο κεντρο ξεκινώντας απο Τριμη (στο μετρο πανεπιστημιο) για ibanez, συνεχίζεις Art music στην ακαδημίας για ESP, caparison, fernandes, jack&danny, Νακα για fender, dean, ibanez, περνάς απο Καγμάκη, για fender, epiphone, gibson, guitar syndicate για schecter (έχει και αλλες), Κουρμπή για michael kelly (και αλλες) και guitar store για jackson, ibanez, ESP, fender κλπ σιγουρα θα δεις/τσεκαρεις παρα πολλές κιθαρες.

 

Υπάρχει και το Bon studio για φιναλε αλλα εχω χρόνια να παω και δεν ξερω τι παίζει απο ποικιλία.

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το guitar syndicate δεν ξερω αν ειναι ακομα ανοιχτο....

 

....guitar store για jackson, ibanez, ESP, fender κλπ σιγουρα θα δεις/τσεκαρεις παρα πολλές κιθαρες.

 

Guitar syndicate πέρασα απέξω προχθές και είναι ανοιχτό.

 

Guitar Store γιοκ! μας τελείωσε... ξεστοκάρει (και ξεπουλάει) δύσκολα να βρείς ποικιλία και πιθανόν να μην βρείς καν κιθάρες :P

 

Εκτός αν άνοιξε αλλού..... μίλα μη μας κρατάς σε αγωνία!!!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Απο ότι μου λεγανε στο drum store ήταν ο λόγος που κλείσανε το guitar store. Δεν είχε νόημα λέει να στοκάρεις έτσι όπως είναι η αγορά στις κιθάρες. Και όσες φορές είχα πάει και εξυπηρετικοί ήταν και οι περισσότερες τιμές ήταν κόντα στο γερμανό. (Τον AC4 τον είχα πάρει και φτηνότερα ;) )

 

Ναι το ξέρω. Όπως γνωρίζω και το άλλο «εκνευριστικό»: Πήγαινε ο άλλος, κατέβαζε όλες τις κιθάρες του μαγαζιού, ξεχώριζε αυτή που ήθελε και έλεγε, ευχαριστώ άκουσα αυτό που ήθελα και πήγαινε να την παραγγείλει από τον «γερμανό»  :P ;D

 

Οπότε τα πράγματα ακολούθησαν τον αναμενόμενο δρόμο... Αντίο κιθάρες.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη ξεχασα να διευκρινησω οτι πλεον το guitar store και το drum store ενωθηκαν..Σωστα? ή το κλείνουν εντελώς? στο σάητ βλέπω αρκετά μοντέλα

 

Καλα τα νεα για το Guitar syndicate!

 

Επίσης αξίζει το ξεστοκαρισμα του Διαμαντόπουλου, φυσικα ξεχασα τον Αρμαο για low budget μοντελα, και το μουσικοραμα στα Εξάρχεια.

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Συγνωμη ξεχασα να διευκρινησω οτι πλεον το guitar store και το drum store ενωθηκαν..Σωστα? ή το κλείνουν εντελώς? στο σάητ βλέπω αρκετά μοντέλα

 

 

Βασικά πλέον είναι drum store, αλλά έχει και κάποια χαμηλού κόστους όργανα (μπάσα- κιθάρες) για entry/ low level ενδιαφερόμενους.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη ξεχασα να διευκρινησω οτι πλεον το guitar store και το drum store ενωθηκαν..Σωστα? ή το κλείνουν εντελώς? στο σάητ βλέπω αρκετά μοντέλα

 

Σαν "φυσικό" κατάστημα το guitar store έκλεισε, και τώρα ξεστοκάρει. Τώρα αν ιντερνετικά δουλέουν ακόμα με κιθαρο-μπασιστικά προϊόντα μπορεί και καλά θα κάνουν αφού έχουν προμηθευτές

 

Επίσης αξίζει το ξεστοκαρισμα του Διαμαντόπουλου, φυσικα ξεχασα τον Αρμαο για low budget μοντελα, και το μουσικοραμα στα Εξάρχεια.

 

+1 σε όλα αν και στον Διαμαντόπουλο δεν έχω πάει ποτε. Το μουσικόραμα επειδή είναι παράρτημα τα περισσότερα τα έχει κατόπιν παραγγελίας απο Κρήτη. Όχι πως δεν έχει πράγματα αλλα είναι σαφως λιγότερα απο του site του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου