Προς το περιεχόμενο

Πετάλι Distortion


MrPhok

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα mi audio crunch box,suhr riot και wampler sovereign είναι τα καλύτερα dist που έχω χρησιμοποιήσει.Πολύ ευέλικτα και διαυγή.Προσωπικά τα προτιμούσα πάντα, πάνω σε καθαρό κανάλι ''τύπου fender'' αλλά ποτέ και σε κανέναν ενισχυτή (απο αυτούς που έτυχε να χρησιμοποιήσω) δεν είπα οτι είναι χάλια.Τώρα έχω τον δικό μου ενισχυτή στο στούντιο αλλά και πάλι το crunch box πχ δε κουνιέται απο τη πεταλιέρα μου.Τσέκαρε τα μήπως σου αρέσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι αλλά τότε μιλάμε πλέον για εντελώς διαφορετικό κόστος :P

 

Οχι απαραιτητα...

 

Απλα, νομιζω πως "και η πιττα ολοκληρη και ο σκυλος χορτατος" οπως λενε και στο χωριο μου... Δεν γινεται :(

 

Αν ηταν τοσο ευκολο με ενα 15αρι combo mg να βρεις τον τελειο ηχο που ζητας, πολυ φοβαμαι πως ειναι λιγο δυσκολο...(εκτος και αν οντως στα δικα σου αυτια ακουγεται σαν παραδεισος! Οποτε, παω πασσο)

 

Εγω, μετα απο πολλα χρονια, εκανα την υπερβαση και πηρα τον "ισως" φθηνοτερο all valve amp, τον Bugera v22, στα 289€ απο θωμα

 

Τωρα, περι ορεξεως...

 

;)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες!!!

 

+1000 για υπομονή και αγορά καινούργιου ενισχυτή!

Απο την άλλη αν θέλεις οπωσδήποτε distorion πετάλι σου προτείνω να δεις και το Blackstar HT Dual με λαμπίτσα!Εχει βγει πρόσφατα και το LT Dual σε πιο low budget και χωρίς λαμπίτσα.Αν είσαι Αθήνα κατέβα στον Τρίμη να τα ακούσεις!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα joyo us dream με 30 Euro και κρατα τα υπόλοιπα για να πάρεις ένα καλό ενισχυτή ή αν επιμένεις ότι δεν χρειάζεσαι ενισχυτή , πάρε με τα υπόλοιπα στραγάλια . Το συγκεκριμένο pedal το έχω ακούσει στο καθαρό καναλι ενός blues junior και ακουγόταν όνειρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

  Πετάλια υπάρχουν πολλά και σε πολλές τιμές, ιδού ένα μεσαίας προς χαμηλής τιμής που καλύπτει ένα ευρύ φάσμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα joyo us dream με 30 Euro και κρατα τα υπόλοιπα για να πάρεις ένα καλό ενισχυτή ή αν επιμένεις ότι δεν χρειάζεσαι ενισχυτή , πάρε με τα υπόλοιπα στραγάλια . Το συγκεκριμένο pedal το έχω ακούσει στο καθαρό καναλι ενός blues junior και ακουγόταν όνειρο.

 

+1 ;)

 

Και το Ocd μου αρέσει πολύ και υπάρχει και σε κλώνο joyo αλλά δεν θυμάμαι ποιό  :P

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το Ocd μου αρέσει πολύ και υπάρχει και σε κλώνο joyo αλλά δεν θυμάμαι ποιό  :P

Το JF-02 Ultimate Drive είναι κλώνος τους Fulltone OCD.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lord_Goumis....σκοτώνει το hardwire!!!!Δεν του το'χα!!!Αν και γενικά τα hardwire της Digitech είναι πολύ ποιοτικά πετάλια, τυχαίνει να έχω το chorus και είμαι full ευχαριστημένος!!!

 

Φίλος ψάχτο στις αγγελίες μπορεί να το δίνει κανείς!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, καλή η ιδέα των παιδιών για τα Joyo.

 

Εγώ έχω το Ultimate Drive που είναι κλώνος fulltone OCD. Είναι ελάχιστα κατώτερο στην ποιότητα του ήχου (έχει φίλος το OCD και τα έχω τσεκάρει δίπλα-δίπλα), έχοντας παράλληλα 30-35 Ευρώ έναντι 160-180 του Fulltone. Υποθέτω και το US Dream της Joyo θα είναι εξίσου καλό.

 

Συνοψίζοντας:

 

Πάρε ένα Joyo US Dream ή ένα Joyo Ultimate Drive (όποιο σου ακούγεται καλύτερο), δώσε απλά αυτά τα 30-35 Ευρώ και κράτα τα υπόλοιπα λεφτά για άλλες ανάγκες ή/και για να αγοράσεις έναν ενισχυτή στο μέλλον.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου